Viimeksi kävin syksyllä McDonaldsissa ja silloin oli vielä näitä euron hampurilaisia.
Onko hinnasto muuttunut kalliimmaksi, koska uudessa hinnastossa ei ole enää yksistään hinnoiteltu 1 euron hampurilaista ja 1 euron juustohampurilaista, vaan ne on aterian päälle eli onko nyt niin, ettei niitä enää myydä, jos ei osta koko ateriaa?
Muutenkin uudessa hinnastossa hampurilaisten hinnat on kallistuneet.
Saako McDonalsista enää alle 5,50 euron hampurilaisia ilman, että ostaa koko ateriaa.
Näitä kampanja tuotteita varmaan saa ihan yksistään ilman kokonaista ateriaa.
McDonalds uudistunut hinnasto ???
3
2592
Vastaukset
- jepajeeeee
Kyllä nuita euron juustoja/normi hampurilaisia löytyy edelleen. Tuolla "aterian päälle" -kohdalla tarkoitetaan varmaanki jotai sellaista, että jos nälkä jääpi ni tästä vielä jotain pientä lisäksi halvalla tai jottai. Ja alle 5,5o maksavia burgereita löytyy useampiaki. Kattele lähimäkkäris hinnastoja siellä paikanpäällä (kai sieltä löytyy semmone misso kaikkien tuotteiden hinnat) tai kysy myyjältä. :)
- ex-mäkkäristi
Ihan sellainen vaan tiedoksi kaikille että todellakin ne hinnat voi olla sitten ilmeisestikin mitä vaan... siellä mäkkärissä missä asioit. Toisin sanoen ei kannata luottaa siihen että ne olisivat samat kuin mitä mäkkärin nettisivut kertovat - ne on alkaen hintoja siellä ja se ko. yrittäjä saa sitten hinnoitella tuotteensa oman maun mukaan.. tämä tuli huomattua ikävällä tavalla omakohtaisesti kun vielä olin tehnyt valinnan hesen ja mäkkärin välillä juuri hinnan ja aterian välillä ja hävisin... Vast'edes asioin Hesessä niin tiedän etukäteen mitä minulta veloitetaan :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2162886Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1702539Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321072Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035- 681028
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait274978Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka323946Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778