Miten saan reisiä pienemmksi?

kuntoilijapro

Lenkkeilen juoksen hölkkään kävelen noin 4 kertaa viikossa koska viikonloppuna en kerkeä. Yleensä 5 km matkoja joskus pitempiäkin tosi useasti kävelessä ''Marssin'' Nostan jalkoja ylös päin.. Syön terveellisesti en edes syö enään niin paljon herkkuja. Olen tehnyt tätä tupla kuntoilua jo vuoden eikä mitään muutosta ole tapahtunut. Siis millä konsteilla teillä pienenee reidet?

Ja kuluttaako kaloreita hyvin myös kävelemällä nopeasti? & mikä olisi paras lenkkeily asu?

Mahasta vielä.. Pitäisi ehkä hieman läskiäkin poistaa mutta miten? En ole löytänyt sopivaa aihetta mistään missä lukisi miten poistaa läskiä.

Mikä olisi paras harrastus laihduttamiseen & reisien pienentämiseen?

2

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannus avaus

      Ota joku netin kalorilaskuri käyttöön, rajoita päiväkalorit 1500 ja ala tekemään hikiliikuntaa joka polttaa kaloreita.

      Jos ihmisen pitäisi suositusten mukaan kävellä 10000 askelta päivässä jo yleiskunnon takia, ei painosi putoa kävelemällä.

      Olkoon tämä avaus kannustus

      • kuntoilijapro

        Aivan.. Pakkohan se on yrittää juosta ja kiduttaa itseään. ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      630
      2408
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1187
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1138
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1036
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      935
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      885
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      93
      795
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      673
    Aihe