suojellakseen ilmastoa.
Sallittenette minun nauraa.
http://www.foxnews.com/leisure/2012/04/12/us-army-opens-lab-to-research-hybrid-technology/
Ehkä pari aurinkokennoa tankin katolle?
http://en.wikipedia.org/wiki/Honeywell_AGT1500
US Army kehittää hybriditaisteluajoneuvoja
7
60
Vastaukset
- konitohtori.
Ka, nauretaan vaan mutta kyllä sotilasajoneuvossakin polttoaineen kulutuksella on merkitystä, jos löpö on vähissä ja tukikohta kaukana.
- Tollopeloton
Tekopyhyyden huippu!
Koneet, joiden tarkoitus on tappaa ja tuhota, osallistuu ilmastotalkoisiin.
Halleluuja!
- Sähköteurastaja
Nooh mutta panssarivaunun elinikä oikealla taistelukentällä on niin
lyhyt, ettei sen tarvi palata tukikohtaasa, jota ei edes liene olemassa.- amsi fyysikko
No näinhän ei ole nykyaikana enää ja polttoaine taloudellisuus on otettu huomioon jo nykyisissä länsi tankeissa ja myös T90 tankissa ja luonollisesti tämä toiminta säde on se syy.
Modernilla panssarivaunulla on monia tehtäviä taistelukentällä ja luonnollisesti ilman ilmaherruutta täysin toiminta kyvytön. ( vaikea saada miehistöä menemään panssarivaunuun jos ilmaherruus puuttuu ja sama vika tykistöllä. - amsi fyysikko
amsi fyysikko kirjoitti:
No näinhän ei ole nykyaikana enää ja polttoaine taloudellisuus on otettu huomioon jo nykyisissä länsi tankeissa ja myös T90 tankissa ja luonollisesti tämä toiminta säde on se syy.
Modernilla panssarivaunulla on monia tehtäviä taistelukentällä ja luonnollisesti ilman ilmaherruutta täysin toiminta kyvytön. ( vaikea saada miehistöä menemään panssarivaunuun jos ilmaherruus puuttuu ja sama vika tykistöllä.Mitään tukikohtiakaan ei ole ilman ilmaherrutta.
amsi fyysikko kirjoitti:
Mitään tukikohtiakaan ei ole ilman ilmaherrutta.
Kuka tahansa Yhdysvaltain armeijan edustaja voi katkerasti muistellen todistaa väitteesi perättömäksi, Neuvostoliiton ja Venäjän asevoimien edustajista nyt puhumattakaan.
Mutta se siitä. Mitä tekemistä tuolla olikaan ilmastonmuutoksen kanssa?- iopo
Kollimaattori kirjoitti:
Kuka tahansa Yhdysvaltain armeijan edustaja voi katkerasti muistellen todistaa väitteesi perättömäksi, Neuvostoliiton ja Venäjän asevoimien edustajista nyt puhumattakaan.
Mutta se siitä. Mitä tekemistä tuolla olikaan ilmastonmuutoksen kanssa?iopo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11576Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras961504Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva202960- 124849
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29760Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42751- 7724
- 60703