Moro! Nuorena poikana ostin (1997) kyseisen pyörän ja sillä tuli sotkettua kesät ja talvet useampi vuosi kunnes joutui varaston naulaan roikkumaan. Nyt taidan valjastaa vanhan menijän uusilla kumilla ja yms kulutusosilla ja kokeilla vieläkö vintage fillari pärjää uusille menijöille. No ei ole äijäkään enään niin vetree ku ennen.
Kysymys onkin miltä fillari kuulostaa paperilla, kun vertaa 15vuotta uudempiin menijöihin?
Sen muistan, että pyörä ja vaihteet jne toimi tosi luotettavasti ja huoltookin toki tehtiin tarpeen mukaan.
Mielipiteitä ja vertailuita ja vittuiluja kiitos...kaikki otetaan vastaan.
http://www.bikepedia.com/quickbike/BikeSpecs.aspx?Year=1997&Brand=Marin&Model=Muir Woods (01)&Type=bike
Marin Muir Woods
MuirWoods
1
180
Vastaukset
- camuli
Jäykkää haarukkaa etujouston tilalle ja slicksit alle niin tosta saa rennon yleis/baarifillarin. Mulla on kanssa rakenteilla saman aikauden verme ja meinaan ottaa siitä kaiken ylimääräsen kuten j-keulan ja etuvaihtajan pois. Ajatuksena saada suht perus ja pomminkestävä laite mutta kuitenkin kahdeksalla vaihteella että voi polkasta kesä-iltana keskustaan(15km) parille oluselle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321387
- 104901
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15553ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40494Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..36441- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402