Olen 24v enkä ikinä ole seurustellut (säälittävää). Olen jo menettänyt toivoni unelmien mieen löytämisestä. En halua olla yksin koko elämääni, mutta yrittäminen on vaikeaa. En pysty uskomaan, että kukaan olisi kiinnostunut, kun kukaan ei ikinä ole yrittänyt edes iskeä minua.
Olen huomannut, että lähikaupassani on ihan älyttömän hyvännäköinen mies johon haluaisin tutustua. Asioidessani kaupassa en ole havainnut hänen osoittaneen mitään mielenkiintoa minua kohtaan (flirttaavaa hymyä, mielenkiintoa minua kohtaan tai puhunut mitään muuta, kuin on tarvis). Tottakai hän on ystävällinen niinkuin kaikille muillekkin asiakkaille.
Tahtoisin neuvoa tilanteeseen vaikka tiedänkin, että minun on tehtävä itse päätökseni ja yritykseni.
Toivoisin kuitenkin ajatuksianne asiasta. Onko edes järkevää toivoa, odottaa tai yrittää mitään? Miten lähestyä myyjää? Miten edes iskeä miestä? Onko säälittävää pyytää miestä esim kahville? Miten osoittaa kiinnostukseni häntä kohtaan olematta nolo ja säälittävä?
Ihastunut lähikaupan kassamieheen :(
7
337
Vastaukset
- teekkari_aallosta
Kuulostat siltä, ettet luota itseesi. Tämä tulee paistamaan läpi suorissa iskemisyrityksissä, niin kuin miehilläkin. Pakkien saaminen on todennäköistä.
Odottaminen on kuitenkin vielä huonompi vaihtoehto, eikä se tule kysymykseenkäähn. Kassan myyjä näkee kaikenlaista päivän aikana, etkä sinä erotu muista tasan mitenkään.
Sinun siis täytyy tehdä iskeminen. Kyse on vain enää siitä, millä aikajänteellä teet tämän iskemisen. Itse suosittelisin parin kuukauden kestoista isku-prosessia. Eli tokaiset mukavia joka kaupassa käyntikerralla ohimennen. Jotain sellaista, mikä nostaa sinut hänen mieleen muiden asiakkaiden yläpuolelle. Sitten kun joitain aikoja on käytetty kevyeen jutusteluun, niin sinusta voi jo itsestäkin tuntua luontevalta kysyä häntä kupposelle.
Muuten: Unelmamiehiä ei ole olemassakaan, mielestäni, niin kuin nerojakaan ei oikeasti ole. On vain ihmisiä, jotka ovat panostaneet elämässään eri asioihin.
Terveisin,
sinkku teekkari, joka ei ole ollut kontaktissa ulkomaailmaan muuten kuin kaupanmyyjien kautta - fgtjluo
Kuulostat kivalta. Mistä päin olet? Oletko ikinä harkinnut että voisit tutustua mieheen netin kautta?
- EpätoivoinenIhastuja
Olen kokeillut tutustua netin kautta, mutta keskiikäisten seksiehdottelujen ja yhden epäonnistuneetn deittien johdosta se jäi siihen Hyviä ehdotuksia myyjän huomion hrättämiseksi otetaan vastaan, olen niimittäin todella surkea tässä.
- fgtjluo
Hei, ei yhden epäonnistuneen deitin takia kannata luovuttaa. Itse olen 27-vuotias mukava ja hyvännäköinen mies Helsingistä. Jos annan maili-osoitteeni niin voisitko harkita tutustumista? Lupaan ettet joudu pettymään.
Mutta vastatakseni kysymykseesi... Ei kukaan mies pidä naista nolona jos hän osoittaa olevansa kiinnostunut. Ei ainakaan kukaan mies joka olisi tutustumisen arvoinen. Pyydä häntä ihmeessä kahville. Jos olet liian ujo, niin voit myös kirjoittaa asiasi jollekin lappuselle ja antaa sen hänelle kassalla.
Vaikea luvata että hän suostuisi siihen kumminkaan jos hän ei ikinä ole osoittanut minkäänlaista kiinnostusta sinua kohtaan. Mutta tuskin hän siitä ainakaan pahastuu.
- tai sit ei
Mene ostaa kahvipaketti ja sano miehelle jos näät et olis kiva juoda kahvia sun kanssa. Jos juoksee karkuun niin ei ole kiinnostunut. Muuten voit lykätä numeros sen kouraan ja sanoo et soittele..
- 568
Käytkö koskaan missään? Tarkoitan, että miehet eivät tule hakemaan kotoa ja Suomessa ei ole kai kauhean yleisestä, että edes naisia tultaisiin iskemään arjen tilanteissa. Toisin sanoen se, että ei ole seurustellut koskaan ei tarkoita vielä välttämättä mitään.
Eikä ole mitään noloa pyytää numeroa / pyytää tekemään jotain. Kysy vaikka jonain rauhallisena hetkenä ensin "apua" löytämään joku tuote. Sitten kun mies auttaa, sanot vain esim. "Oikeasti halusin vaan päästä juttelemaan sun kanssa". Ihan mitä tahansa voi sanoa. - EpätoivoinenIhastuja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2382709- 1011144
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221098Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka581005Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717917- 63841
- 41817
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto238815- 127793