Löytyykös Rovaniemeltä tanssipaikkaa jossa olisi tanssia viikonloppuna?, En tarkoita mitään ravintolaa,vaan oikeaa tanssipaikkaa jossa olisi tanssitaitoista porukkaa!.
Tanssipaikka Rovaniemellä???
9
2502
Vastaukset
- latinos-laila
Valitettavasti Rovaniemellä EI OLE oikeaa tanssipaikkaa.Mutta Saarenkylän nuorisoseurantalolla on tanssia lauantaina,siellä on tanssitaitoistakin porukkaa,tuleppas sinne!.
- PYÖRÄHTELIJÄ
SANU EI OLE OIKEIN VIIHYISÄ PAIKKA,ONKOHAN SE SYYNÄ KUN SIELLÄ EI KULJE PORUKKAA,EIKÄ ORKESTERITKAAN OLE NIITÄ PARHAITA.MUTTA EIPÄ TÄÄLLÄ OLE MUUTAKAAN TANSSIPAIKKAA MISSÄ VOISI PYÖRÄHDELLÄ.
- tanssssija
Kävimpähän Saarenkyläläntalolla tansseissa,oli kyllä laimeat tanssit,sekä orkesteri että laulaja !!!!!!!.......eivät olleet oikein vireessä ja musiikkikin soi liian hiljaa.Tanssitaitoisiakin oli aika vähän,tanssiporukka oli kuulemma Saariselällä tanssileirillä.Mutta tulipas käytyä ja koettua tämäkin paikka,pettymys oli kyllä melkoinen.
- hilj.ei hyvä
tanssssija kirjoitti:
Kävimpähän Saarenkyläläntalolla tansseissa,oli kyllä laimeat tanssit,sekä orkesteri että laulaja !!!!!!!.......eivät olleet oikein vireessä ja musiikkikin soi liian hiljaa.Tanssitaitoisiakin oli aika vähän,tanssiporukka oli kuulemma Saariselällä tanssileirillä.Mutta tulipas käytyä ja koettua tämäkin paikka,pettymys oli kyllä melkoinen.
Musiikkia ei voinut soittaa kovempaa,kun siellä on eräs Herra jolla on desipelimittari aina taskussa ja on aina valittamassa että taas on vehkeet isolla, Monen mielestä sais kyseinen herra pysytellä kotonaan mittarinsa kanssa.
- pelle-ku-pelle
hilj.ei hyvä kirjoitti:
Musiikkia ei voinut soittaa kovempaa,kun siellä on eräs Herra jolla on desipelimittari aina taskussa ja on aina valittamassa että taas on vehkeet isolla, Monen mielestä sais kyseinen herra pysytellä kotonaan mittarinsa kanssa.
Onkohan se sama harmaa-herra joka ravintoloissakin kulkee kännykkä-desipelimittarin kanssa .Onkohan sillä joku pätemisentarve!.
- hyvä alku
Vaikka tanssipaikkajutut eivät olekaan minun heiniäni ja siinä mielessä tämä asia ei mulle kuulu, mutta onpas mukava lukea tältäkin keskustelupalstalta edes pätkä jotain sellaista mistä kysyjä saa asiallisen vastauksen.
Ei nokerrella ketään, ei levitetä pahantahtoisia juoruja, ei haukuta lähikauppiasta, ei apteekkeja eikä ajotaidottomia kaupunkilaisia eikä muuta. Ei edes lietsota muukalaisvihaa ainakaan toistaiseksi, tosin kun tämäkin ketju tässä mahdollisesti pitenee niin luultavasti tämäkin sellaiseksi vääntyy.
Mutta alku oli raikas ja hyvänmielen ketju. - Holger Kramsu
Hulibumba?
- K-Koskikatu
Kuka olet sinä ääliö joka häpäiset kauppiasvainajan.
Olet aika sairas mieleltäsi tai yrität olla tosi vitsikäs.
Ylläpito vois poistaa tuon edellisen viestin.
- enskias
NYT NYRKIT rupee raikaan, jos mun suosikkikapakkata pannaan alta lipan!
nääs,tuun kaukaa, mut asian vaatiessa , tuun lähelle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096606Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884241L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453559TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72941Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6251551- 66978
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55953- 9939
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193918Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47899