Kyllä jaksaa vaan naurattaa. Että kun huippu-urheilijoilla on ne ohjeet mitkä on, ja perusohjeet on kyllä kaikkien saatavilla, niin ei... idiootit jaksaa toivoa pikaohjeita, pikadiettiä, taikasauvaa ja ties mitä. Kun ne ohjeet on niin he*vetin helpot ja helppo ymmärtää. Niin ei vaan mene pienelle tavikselle jakeluun. Ei, kun ei mene, niin ei mene. Kun pyörä on keksitty uudelleen. Pitää olla muotidietti ja pitää olla mikä milloinkin. Pitää karpata tai syödä sitä tai tätä tai mitä vaan ja se kaikki on ihan sontaa. Ei mene jakeluun ei sitten millään. Kyllä ihan jokainen lukutaitoinen ja selväjärkinen saa tavallisen, terveen ihmisen ruokavalion (ja liikunnan) salat selville, miten pysyy maks. kuntoisena ja terveenä. Ei ole kikkoja.
Mutta tajuaako pieni, typerä, ihminen? Ei tajua. Milloin mikäkin muoti vie mukanaa ja jokaikinen on ruokaexpertti vaikkei tiedä mistään mitään.
Mistä se pohjaton idiotismi kumpuaa, kun vastaus on annettu aikaa sitten ja kaikilla tavoin ja ei vaan mene jakeluun?
pohjaton idiotismi
1
101
Vastaukset
- järjenkäyttö
No näinhän se tahtoo olla.
Nuo niin sanotut kuurit ja dieetit on täysin markkinamiesten vouhotusta saada myötyä jotain tuotetta oheistuotteineen . Jos joku ihmedieetti keksitään taas niin jopa pompsahtaa sitä tukeva ravintolisäpilleri, terveyskirja, keittokirja, dvd ja kalorilaskuri markkinoille.
Jos nyt puhutaan vaikka karppauksesta (naurettavaa) niin laskekaas mitä kaikkia oheistuotteita se on poikinut ? On tohtori tolosen "ohjekirjaa", sulkaapatukkaa, karppileipää, karppipizzaa sun muuta hörpötystä. Ja kansa ravaa höpelönä niiden perässä ja kyselee toisiltaan karppaatsä ?
Jos et sua katsotaan vähän kun alamaailman kansalaista.
Oon harrastanut aikoinaan paljonkin urheilua , jopa sm tasolla.
Jos meinaa pitää kropan timminä ja kunnon kohillaan ja jopa saada tuloksia niin ei siinä ole muuta vippaskonstia kun runsas liikunta treeni terveellinen NORMAALI ruokavalio. Ei ole vippaskonsteja.
Yksi juttu mikä kanssa on järjenvastainen: markkinoilla on niin paljon erilaista karkkii, sipsii, limuu ja niistä hiiiienot mainokset. Toisaalla taas sitten varoitellaan ihmisä niiden vaaroista ja terveysriskeistä.
Vastavuorosesti kaiken maailman omegakapseleita.
Ja taas laihdutetaan....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857465- 965404
- 2584612
- 444505
- 623257
- 492695
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222358- 492333
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292332- 412184