Nettitreffi huijari suomi24 treffipalstalla

Älkää vastatko tai olko missään tekemisissä kyseiseen profiiliin:
j.denton1k - 48 vuotias, Mies, kotikaupunki Tampere

Kuuluu Nigerialaiseen koplaan kerätä rahaa eli huijaus profiili!!!!
141122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Treffipalstalla voi huijata rahaa?

Äänestä

Treffi-palstalla myös nimimerkki patrik.h 26-vuotias.
Puhuu naiset pyörryksiin ja huijaa heiltä rahaa ja pyörityksessä jatkuvasti uusi. Puheet on täyttä sontaa ja naiset ovat ongelmissa nopeammin kuin huomaavatkaan.
Tämä tyyppi todellakin kannattaa kiertää kaukaa. Kyseinen henkilö etsii seuraa myös muilla sivustoilla, mutta erilaisilla nimimerkeillä

Äänestä
  • Kukaan ei rahaa anna kenellekkään puhui sitten mitä vaan..Niin pönttöjä ei voi olla olemassa.

    Äänestä

Juu, toivottavasti kukaan ei todellakaan lähettele kenellekään rahaa. Onhan se melko erikoista, jos pelkän nettituttavuuden eli meilien kirjoittelun perusteella voisi luottaa johonkuhun niin että uskaltaisi rahaa lähetellä. Ei kai me nyt niistä uskomattoman lipevistä ja korkealentosista rakkaudentunnustuksista, joita noilta ulkomaanhuoijareilta tuntuu pukkaavan, kuitenkaan mitään aleta maksamaan.

Epäily näillä foorumeilla on ihan tervettä. Luottaa voi vasta sitten kun on oppinut tuntemaan toisen ihan reaalielämässä.
Good bye vaan noille mahtaville "satuprinsseille" = satusedille : )

Äänestä

Katsokaa myös viestiketju, joka on nimellä "Nigerialaiset liikkeellä myös suomi24treffipal..."
Ainakin toinen niistä viimeisistä linkeistä on jo vanhentunut eli ainakin se huijariprofiili on tänään poistettu.
Muttamutta, niitä valitettavan varmasti tulee kyllä myös aina lisää...

Luulen, että huijariprofiilien linkittäminen tänne keskustelupalstalle voi aiheuttaa kävijäryöpyn noissa profiileissa ja sitä kautta antaa mahdollisesti vinkin profiilien ylläpitäjille siitä että heidän toimintansa on huomattu.
Tietysti vanhat ketut aina voivat myös uudenlaisia juonia keksiä, mutta ehkäpä tarkkaavaisuudellamme osaamme kuitenkin heitä varoa. Toivotaan näin : )

Äänestä

Onneksi poistivat sen James Dentonin, jota ei edes oikeasti ollut olemassa....eipä varmasti hiljennä heidän vauhtia tehdä rikoksiaan.

Äänestä

Ihan tuossa uteliaisuuttani laitoin treffit -hakuun kriteereiksi Mies, Ikä: 30-50, Koulutus: yliopisto, ammattikorkeakoulu, Siviilisääty: sinkku, leski, eronnut, Kansalaisuus: muu, ja etsi kuvalliset profiilit.
Kyllä ihan ensisilmäykseltä tuntui liian hyviltä jotkut sieltä avautuvat profiilit. Kielitaitoa riittää, mutta suomeksi ei "kykene" kirjoittamaan, toiveita jopa google translatorin käytöstä. Koulutusta on vaikka muille jakaa, suolletaan ranskan kieltä ja englantia, ollaan ruotslaisia jne... Kieli on ontuvaa, kuvat mitä komeimmista miehistä. Etditään älykästä, hauskaa ja keskustelutaitoista naista ja ikähaarukkakin on suurin piirtein 20-100 vuotta.
Aahhahhaa, antakaa mun nauraa. Onhan se toki aika surullista, jos kaikkea joutuu epäilemään, mutta tällaista se nyt vaan on.

Äänestä

richardmcmoris - 52 vuotias, Mies, kotikaupunki Tampere

Tuossa ihan samanlainen tapaus eli leski ja rikas ja arvostaa tuota rehellisyyttä niin paljon, että hahahahhaha
Miksi ne hyväksyy ne profiilit tuonne, kun jo tietävät nuo nigerialaisiksi.

Äänestä

Turha niitä nimimerkkejä tänne on heitellä, ei niitä kukaan muista jälkeenpäin.

Ihmisiä ei voi suojella heiltä itseltään.
Vaikka olisi 10 eri salasanaa joissa kaikissa 20 merkkiä niin mikä estää taliaivoa antamasta salasanoja toiselle.

Sama juttu on rahahuijaukset. Sanoohan se järkikin ettei rahaa pidä lähetellä.

Äänestä

Surkea deittipalsta suomi 24,suominaisija,liian suurine vatimusineen ,luuseriukkoja,nigerialais ja venäläishuijareita täynnä,pyysin pistamaan huijariprofiilin ei postettu,tanan suomi24 kököt.

Äänestä

Samaisen Dentonin profiili nyt Lappeenrantalaisena. Voi pyhä jyssäys, elekää menkö siis halapaan. Halapa voi tulla kalliiksi : )

Äänestä

Kirjoittakaa vieraskirjaan varoitukset ettei mene muidenkaan aika hukkaan. Ei ne ymmärrä suomea eivätkä osaa poistaa vieraskirjan viestejä

Äänestä

On kirjoitettu ja aion seurata tyyppiä hamaan tulevaisuuteen asti ja kirjoittaa aina varoituksen. Niillä on iso hommaa saada uudella kuvalla paljon materiaalia, joten käyttävät tuota samaa ukkoa kuvassa.

Äänestä

No siellä on taas yksi Dentoni Trella. Niin komeeta ja niin rikasta. Eipä ole profiilia poistettu pyynnöstä huolimatta. Aika paljon löytyy samanlaisia profiileja. Että järki käteen vaan kaikki, ei kannata tunnistetietojaan netissä kenellekkään antaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huijattu kirjoitti:

Älkää vastatko tai olko missään tekemisissä kyseiseen profiiliin:
j.denton1k - 48 vuotias, Mies, kotikaupunki Tampere

Kuuluu Nigerialaiseen koplaan kerätä rahaa eli huijaus profiili!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu