ÄO ja keksinnöt/keksijät

Miten nämä korreloivat keskenään - tutkimustietoa pliis ?
4312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suosittelen TV-sarjaa, James Burke : Connections. Löytyy mm. juutuubista.
http://en.wikipedia.org/wiki/Connections_(TV_series)

Lähes kaikki keksinnöt ovat olleet väistämättömiä seurauksia kulttuurin, tieteen ja teknologian kehittyessä.

1Äänestä
  • KERRAN KOKEILIN JA PIDIN KEKSINNÖN 40 VUOTTA SALASSA EIKÄ KUKAAN KEKSINYT. ON IHAN HUU HAATA VÄITTÄÄ ETTÄ KEKSINNÖT OVAT VÄLITÖNTÄ SEURAUSTA JOSTAIN,

    Äänestä

  • UUNO kirjoitti:

    KERRAN KOKEILIN JA PIDIN KEKSINNÖN 40 VUOTTA SALASSA EIKÄ KUKAAN KEKSINYT. ON IHAN HUU HAATA VÄITTÄÄ ETTÄ KEKSINNÖT OVAT VÄLITÖNTÄ SEURAUSTA JOSTAIN,

    TUO CAPS LOCKIN KÄYTTÖ EI VARSINAISESTI OLE MIKÄÄN KEKSINTÖ.

    Äänestä

  • Tuo "Kytkentöjä" sarja tuli TV-stä joskus. Saisi tulla uusintana.

    Niin se on että jos joku ei olisi keksinyt niin joku toinen olisi keksinyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Edison lamppu kirjoitti:

Miten nämä korreloivat keskenään - tutkimustietoa pliis ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu