Diplomi-insinööri Joni Ruokamon haastattelu
15
148
Vastaukset
Ole ystävällinen ja kerro, miksi jonkun dippainssin haastattelu olisi katsomisen arvoinen? Minäkin tunnen dippainssejä ja voin hyvin jututtaa heitä vaikkapa alkoholiavusteisesti.
- T.
Kretut ovat onnessaan jos jollain samanmielisellä sattuu olemaan joku hienolta kalskahtava titteli vaikkei tittelinhaltijan tietämys riitä ollenkaan sille alalle joista yrittävät selittää.
Tämä johtunee siitä, että äärimmäisen harvalla kretulla on korkeakoulututkintoa. - ihme höpöttäjä
T. kirjoitti:
Kretut ovat onnessaan jos jollain samanmielisellä sattuu olemaan joku hienolta kalskahtava titteli vaikkei tittelinhaltijan tietämys riitä ollenkaan sille alalle joista yrittävät selittää.
Tämä johtunee siitä, että äärimmäisen harvalla kretulla on korkeakoulututkintoa.>Tämä johtunee siitä, että äärimmäisen harvalla kretulla on korkeakoulututkintoa.
No faktaahan on, että reilusti suurimmalla osalla suomalaisista puuttuu korkeakoulututkinto yliopistosta, siis myös harvalla evouskovalla on korkeakoulutukinto, siis aivan höpöjä todistelet. - T.
ihme höpöttäjä kirjoitti:
>Tämä johtunee siitä, että äärimmäisen harvalla kretulla on korkeakoulututkintoa.
No faktaahan on, että reilusti suurimmalla osalla suomalaisista puuttuu korkeakoulututkinto yliopistosta, siis myös harvalla evouskovalla on korkeakoulutukinto, siis aivan höpöjä todistelet.Onhan se niinkin. Silti uskonnollisuus ja koulutustaso korreloi käänteisesti. Uskonnollisista kreationistit (ja muut ääritalibaanit) kuuluvat vielä siihen sivistymättöminpään marginaalisakkiin.
Onhan sivistyminen tietysti aika vaikeaa, jos todistettavat tosiasiat pitää uhrata uskonnollisen ennakko-oletuksen alttarille. ihme höpöttäjä kirjoitti:
>Tämä johtunee siitä, että äärimmäisen harvalla kretulla on korkeakoulututkintoa.
No faktaahan on, että reilusti suurimmalla osalla suomalaisista puuttuu korkeakoulututkinto yliopistosta, siis myös harvalla evouskovalla on korkeakoulutukinto, siis aivan höpöjä todistelet.Onnittelen nikkipelleä kerrankin loistavan nimimerkin valinnasta! Voisitko rekisteröidä itsellesi tämän "ihme höpöttäjän"? Sanojen väliin alaviiva niin onnistuu.
ihme höpöttäjä kirjoitti:
>Tämä johtunee siitä, että äärimmäisen harvalla kretulla on korkeakoulututkintoa.
No faktaahan on, että reilusti suurimmalla osalla suomalaisista puuttuu korkeakoulututkinto yliopistosta, siis myös harvalla evouskovalla on korkeakoulutukinto, siis aivan höpöjä todistelet.Mitä lyödään vetoa, että evoluutiota totena pitävillä on isommalla prosentilla korkeakoulututkinto kuin kreationismia totena pitävillä?
- suseeJ
RepeRuutikallo kirjoitti:
Mitä lyödään vetoa, että evoluutiota totena pitävillä on isommalla prosentilla korkeakoulututkinto kuin kreationismia totena pitävillä?
Häviäjä saa ottaa multinikiltä suihin.
suseeJ kirjoitti:
Häviäjä saa ottaa multinikiltä suihin.
Ai haluat imeä itseäsi? Eipä siinä kai mitään pahaa taida ole. Harmi että Ior Bock puukotettin, hän olisi voinut opettaa saunasolmun sinulle. Tervetuloa jb takaisin?
solon1 kirjoitti:
Ai haluat imeä itseäsi? Eipä siinä kai mitään pahaa taida ole. Harmi että Ior Bock puukotettin, hän olisi voinut opettaa saunasolmun sinulle. Tervetuloa jb takaisin?
typo. ole=olla
Teknillistä teokratiaa maitobaarista.
Tapaus Tapani Koivuniemi.
On siinä viisas mies ja osaa tehdä bisnestä.- kvasi
Kohta, jossa puhuttiin informaatiosta oli mielenkiintoinen.
- T.
TV7:n ohjelmat ovat järjestäin disinformatiivisia.
- Creation 1800
T. kirjoitti:
TV7:n ohjelmat ovat järjestäin disinformatiivisia.
Haastattelussa tuli hyvin esille miten evokit uskovat utopistisiin tarinoihin informaation synnystä eliöihin. He siis uskovat uskomalla, että informaatio putkahti ensimmäiselle solulle hokkuspokkus evoluution avulla.
- voi voi!
Creation 1800 kirjoitti:
Haastattelussa tuli hyvin esille miten evokit uskovat utopistisiin tarinoihin informaation synnystä eliöihin. He siis uskovat uskomalla, että informaatio putkahti ensimmäiselle solulle hokkuspokkus evoluution avulla.
"-Haastattelussa tuli hyvin esille miten evokit uskovat utopistisiin tarinoihin informaation synnystä eliöihin. He siis uskovat uskomalla, että informaatio putkahti ensimmäiselle solulle hokkuspokkus evoluution avulla. -"
Niinpä juuri tuollainen evousko on aivan idioottimainen usko vailla mitään rajoja?
Luonnonvalinnan jumala tekee ihan mitä tahansa, mutta eihän tällaiseen utopiaan usko kuin täydellisesti aivopestyt ihmiset ja ne suorastaan säälittävät minua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon
Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-2000011881984341Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa
Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.1273709Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia
mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös2683165Taisi kolahtaa....
Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä161992Suomi edelleen maailman onnellisin maa
Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.1801514Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa
Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli371460- 771338
Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä
Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.331258- 1011088
Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen
Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.681065