Efelantti jäätalossa.

Meret hyytyvät vastoin kaikkia IPCC skenaarioita.
Miten tämä on selitettävissä.
Liekö syynä CO2,hden puute?

http://stevengoddard.wordpress.com/2012/05/18/the-elephant-in-the-arctic-room/
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pohjois-Atlanttikin on viileämpi kuin aikoihin. Ja se viileys näkyy Brittein saarilla ja muualla Länsi-Euroopassa.

Meilläkin voi olla viileä kesä tiedossa jos Atlantilta päin käy vallitseva virtaus.

Äänestä

Merten viilentyminen johtuu varmaan jäätiköiden "kiihtyvästä sulamisesta".

Tosin minulla ei ole siihen vielä konsensusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Meret hyytyvät vastoin kaikkia IPCC skenaarioita.
Miten tämä on selitettävissä.
Liekö syynä CO2,hden puute?

http://stevengoddard.wordpress.com/2012/05/18/the-elephant-in-the-arctic-room/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu