Ramonesia Tavastialla kodittomuutta vastaan

GGB!

GabbaGabbaHey! - The Helsinki Ramones Tribute with Special Guests - Joey Ramone Birthday Ball! - Ramonesia kodittomuutta vastaan!
Aloitusaika / Showtime: 21.00 / 9.PM

Tavastialla 22.5. pidettävän hyväntekeväisyyskonsertin vieraileviksi artisteiksi ovat varmistuneet Tumppi Varonen, Joey Luumäki, Vesa Häkli (Vandaalit), Miika Söderholm (Pojat, Ypö Viis), Sammy Aaltonen (Private Line), Ipe (L.A.M.F), Otto Grundström (God Given Ass / Tehosekoitin), Janze Peippo (Hellcity Punks), Aatu (ex-The Wolves, ex-Silver Scream), Mika "Läde" Karjalainen (Wild Willie & Big Deal), Miqu December (Plastic Tears), Täxi Roxx (Freaks Of The Revolution) ja illan juontajana toimii Wallu Valpio.

Myös kaikki kolme bändiä, joista GabbaGabbaHey-The Helsinki Ramones Tribute muodostuu, eli Daggerplay, Damian Cullen Band ja The Riot Soul soittavat jokainen omilla kokoonpanoillaan kaksi omaa Ramones-suosikkiaan iltaman loppupuolella.

Sekä bändi, että vierailevat artistit esiintyvät palkkiotta. Tuotot konserteista on lahjoitettu bändin valitsemille kohteille. Kahden edellisen tilaisuuden tuotot ohjattiin tukemaan mielenterveystyötä ja nyt kohteena tulee olemaan asunnottomuutta vastaan toimiva Vailla vakinaista asuntoa ry

Osta liput ennakkoon täältä ja käy tykkäämässä tapahtumasta!:
http://www.tavastia.fi/tapahtuma/23225

GabbaGabbaHey! - The Helsinki Ramones Tribute on kolmen eri helsinkiläis-yhtyeen, Damian Cullen Band, The Riot Soul ja Daggerplay, jäsenistä muodostunut Ramonesin musiikkia rakastava kokoonpano, joka alkuvuodesta 2011 perustettiin toteuttamaan konserttia Joey Ramonen 60-vuotissyntymäpäivää varten.

Bändi on järjestänyt tähän mennessä kaksi isompaa hyväntekeväisyystapahtumaa.

Nyt 22.5.2012 Tavastialla järjestettävässä Joey Ramone Birthday Ball!!!- Ramonesia kodittomuutta vastaan! - tapahtumassa luvassa on 43:n kappaleen verran Ramones-klassikkoja edellä mainittujen artistien siivittämänä.

www.facebook.com/TheHelsinkiRamonesTribute
www.facebook.com/DamianCullenBandOfficial
www.facebook.com/daggerplay
www.facebook.com/TheRiotSoul

0

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kysymys muille miehille

        Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
        Ikävä
        142
        8015
      2. Kaipaisin nyt kosketusta

        jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
        Ikävä
        32
        3170
      3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

        Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
        Maailman menoa
        389
        2264
      4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

        Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
        Maailman menoa
        284
        1790
      5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

        Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
        Sinkut
        152
        1661
      6. Tukalaa kuumuutta

        Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
        Ikävä
        21
        1501
      7. Sinä, ihastukseni

        Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
        Ihastuminen
        16
        1271
      8. Sokea "ystävälle"

        Oletko oikeasti noin sokea?
        Ikävä
        100
        1249
      9. En ymmärrä käytöstäsi

        Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
        Ikävä
        137
        1166
      10. Tiedät ettei tule toimimaan.

        Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
        Ikävä
        18
        1142
      Aihe