Oooolrait, elikkä oon 17v lukiolainen TYTTÖ ja tarkotus ois alottuu jonkinsortin skeittaus. Longboardit on varsinki kiinnittäny huomion ja ottaen huomioon stadissa asumisen vois longboard olla myös hyvin varteenotettava kulkuvälinen ja näin myös kätevä. Mutta siis kysymyshän on: mistä mä aloitan? Tai siis varmaan kannattaa lauta ostaa eka, mutta mistä saa hyviä lautoja? Tuttuja on lamina, unska ja ponkes ym. mutta mistä saa parhaat ja hinta ei sais ihan hullu olla, koska en halua että ostan eka kahen huntin laudan ja sit kyllästyn koko hommaan... Eli hyviä kohtuuhintasia lonkkareita stadista tai pääkaupunkiseudulta!! Ja sit vielä sellasta että jos sen laudan nyt hankin nii mitä pitää opetella eka ja onko se lonkkarointi niin vaikeeta?? HELP ME!!!
Longbording
lonkkaroija
2
122
Vastaukset
- 150cm tyttö
mieki oon kiinnostnu lonkuista. Eilen kumminki päätin että cruiserin ostan paikasta a paikkaan b liikkumiseen. Cruiseri on kumminki monipuolisempi, halvempi, pienempi.
- peruscruiser
Nuo Dustersin cruiserit näyttävät tosi hienoilta ja aika kompaktin kokoisia varsinkin juuri tuollaiseen paikasta toiseen liikkumiseen. Tosin niissä ei ole tailia lainkaan joten hyppiminen ei onnistu.Niitä näyttää mainostavan lähes jokainen skedeliike suomessa.
www.beyond.fi
www.kanjon.net
www.unionfive.fi
Noista nyt ainakin löytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028