Longbording

lonkkaroija

Oooolrait, elikkä oon 17v lukiolainen TYTTÖ ja tarkotus ois alottuu jonkinsortin skeittaus. Longboardit on varsinki kiinnittäny huomion ja ottaen huomioon stadissa asumisen vois longboard olla myös hyvin varteenotettava kulkuvälinen ja näin myös kätevä. Mutta siis kysymyshän on: mistä mä aloitan? Tai siis varmaan kannattaa lauta ostaa eka, mutta mistä saa hyviä lautoja? Tuttuja on lamina, unska ja ponkes ym. mutta mistä saa parhaat ja hinta ei sais ihan hullu olla, koska en halua että ostan eka kahen huntin laudan ja sit kyllästyn koko hommaan... Eli hyviä kohtuuhintasia lonkkareita stadista tai pääkaupunkiseudulta!! Ja sit vielä sellasta että jos sen laudan nyt hankin nii mitä pitää opetella eka ja onko se lonkkarointi niin vaikeeta?? HELP ME!!!

2

115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 150cm tyttö

      mieki oon kiinnostnu lonkuista. Eilen kumminki päätin että cruiserin ostan paikasta a paikkaan b liikkumiseen. Cruiseri on kumminki monipuolisempi, halvempi, pienempi.

    • peruscruiser

      Nuo Dustersin cruiserit näyttävät tosi hienoilta ja aika kompaktin kokoisia varsinkin juuri tuollaiseen paikasta toiseen liikkumiseen. Tosin niissä ei ole tailia lainkaan joten hyppiminen ei onnistu.Niitä näyttää mainostavan lähes jokainen skedeliike suomessa.

      www.beyond.fi
      www.kanjon.net
      www.unionfive.fi

      Noista nyt ainakin löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      141
      1765
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      40
      1668
    3. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      63
      1420
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1305
    5. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      210
      1167
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      279
      1113
    7. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      70
      1093
    8. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      968
    9. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      955
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      898
    Aihe