Sinkuulenkki nyt sunnuntaina 27.5

Naistenkymppi juostaan nyt sunnuntaina 27.5 kl. 13 joten tule löytämään kesäheilasi tuhansien juoksevien naisten joukosta. Sinkkulenkki tarjoaa mahdollisuuden toisenlaiseen speed-dating elämykseen. Liity sopivan daamin seuraan Naistenkympin Sinkkulenkki pisteellä ja juokse hänen kanssaan lyhyt matka Hietaniemen upeissa maisemissa. Palaa takaisin aloituspisteeseen, ja liity seuraavan daamin seuraan. Tarkoitus on kannustaa naisia, samalla kuin etsit sitä oikeaa.

Kuvittelen että hässäkkä menee näin: Sinkku naiset jotka juoksevat kymppiä, bongaavat jonkun mieluisan juoksukaverin siinä meidän pisteellä ja jatkavat siitä matkaa. Ne jotka ilmestyvät paikalla joutuvat ns. tarjoamaan parastaan jotta heidät huomattaisiin. Karnevaalitunnelma, musaa, hyvä boogie, eli ei haittaa vaikkei kukaan nappaa!

Tutustu Sinkkulenkkiin Facebookissa ja tule paikanpäälle seuraamaan tapahtumaa. Paikka on Hietakannaksentien ja Eteläisen Hesperiankadun risteyksessä. Tässä suora linkki tapahtumaan http://www.facebook.com/events/228001337313258/

Vaikket itse osallistu, jaa tapahtumaa sinkkukavereillesi!

0

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 157
        3971
      2. Putin lähti takki auki sotaan....

        Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
        Maailman menoa
        92
        3352
      3. SDP ylivoimainen ykkönen

        En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
        Maailman menoa
        99
        2730
      4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

        Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
        Maailman menoa
        283
        2558
      5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

        ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
        Maailman menoa
        39
        2306
      6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

        ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
        Maailman menoa
        144
        2036
      7. Sanna on pakottaja, domina

        Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
        Maailman menoa
        6
        1654
      8. Mies älä

        Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
        Ikävä
        42
        1049
      9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

        Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
        Ikävä
        95
        1028
      10. Mä tiedän

        Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
        Ikävä
        53
        899
      Aihe