Eikö tää mies oo kiinostunut vai onko hän vaan ujo ?

Kaipaan neuvoja

Ollaan molemmat samassa lukiossa ja ihastuin siihen vaan yhtäkkiä vaik ei oikeastaan oltu puhuttu. Olin vähän aikaa poissa ja ajattelin, että ihastuminen menee ohi. Ei menny, puhuin sille netin kautta (en voinut nähdä häntä livenä) ja kerroin olevani kiinostunut. Hän vastasi siihen et mikseipä tutustuttais, mutta että tällä hetkellä hänellä on kiireitä. Olin kuitenkin ainoa osapuoli joka keskustelun aloitti. Keskustelut oli välillä tosi hyviä, välillä hänen piti pian jo lähteä. Pitäiskö vaan unohtaa koko tyyppi?

3

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä takerru

      Oletko miettinyt, että miehellä voi olla sinua kiireisempi ja/tai hektisempi elämä? Ehkä hänellä oikeasti on muutakin tekemistä kuin sinun kanssasi jutustelu. Eikä se tarkoita, ettei hän sinusta pitäisi. Ymmärrän toki turhautumisesi, mutta et voi olettaa, että toisella olisi aina aikaa sinulle. Hänellä saattaa olla hyvinkin erilaiset prioriteetit kuin sinulla.

      • Kaipaan neuvoja

        On tota tullu mietittyy paljon. En ihmettelisi vaikka on muuta tekemistä. En oleta että hänellä olisi aina aikaa, mutta edes joskus. Ehkä me ollaan vaan liian erilaisia. Tää tilanne vaan häiritsee mua, ku on niin epämääräistä.


    • 18+5

      Ja omasta nuoruudestani muistelen, että eipä meillä pääosin lukioikäiset pojat halunneet oikeasti vielä seurustella vakavasti - kun me tytöt oltaisi valmiita jo yhteiseen elämiseen. Niin se vaan menee, että kehitys on epätasaista. Vielä osa 25 v miehistä ei halua sitoutua, ja heillä on oma kiireinen elämänsä; harrastukset ja kaverit jne. Tyyppi joka koulun päälle käy vähän töissä ja treenaa jotain lajia tuskin kuvittelee lisäävänsä viikkoaikatauluun tytön. Valitettavasti :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      82
      1363
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      913
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe