julistaa että Kiinan kahden lapsen politiikka on parasta ilmastopolitiikkaa.
Sieltä se nousee ekofasismin niljakas pää ja sanoo suoraan että kysymys on eugeniikasta, eli rotuopista, joka tarkoittaa ekofasismia.
http://tomnelson.blogspot.com/2012/05/renowned-climate-scientist-says-chinas.html
Näytän vielä esimerkin mihin tuollainen johtaa.
http://thegwpf.org/uk-news/5748-indian-ngos-accuse-uk-of-colonialism-racism-for-funding-forced-global-warming-sterilisations.html
Sieltä se nousee ekofasismin niljakas pää ja sanoo suoraan että kysymys on eugeniikasta, eli rotuopista, joka tarkoittaa ekofasismia.
http://tomnelson.blogspot.com/2012/05/renowned-climate-scientist-says-chinas.html
Näytän vielä esimerkin mihin tuollainen johtaa.
http://thegwpf.org/uk-news/5748-indian-ngos-accuse-uk-of-colonialism-racism-for-funding-forced-global-warming-sterilisations.html
Vastaukset 14
Vanhimmat
Liikaväestö on Maapallon pahin ongelma, joten hän on täysin oikeassa. Osoittaa todellista kansalaisrohkeutta edes mainita asiasta.
Voit hakata olkiukkoasi läkähdyksiin asti ja nostaa niin monta natsikorttia kuin haluat minun puolestani.
No miten hoitaisit asian.
Lisäämällä hyvinvointia vai Zyklon Bllä.
On vain kaksi vaihtoehtoa.
Aloitatko kenties itsestäsi, voin neuvoa miten kaulakiikku tehdään.
Vastaahhan tuohon rehellisesti.
Huomautan vielä, jollet alota itsestäsi, todistat ettet usko asiaasi.
Sinulla on vain kaksi olkiukkoa ja yksi natsikortti.
Typerys.
Intian väkiluku on yli 1.2 miljardia. Yhdellä neliökilometrillä ihmisiä on 365 henkeä, kun Suomessa 15. Yhdistyneiden kansakuntien tukema väestöpolitiikka aloitettiin Intiassa vuonna 1952, jolloin Intiassa oli vain 370 miljoonaa henkeä. Siitä lähtien on kymmeniä miljoonia intialaisia sterilisoitu. Miksi Intian väkiluku on kaikista yrityksistä huolimatta räjähtänyt käsiin? Sterilisaatiot on tehty vasta sitten kun ori on jo karannut: eli niille henkilöille, joilla on ollut jo keskimäärin 5 lasta. Intialla tulee olemaan vakavat ongelmat elättää jatkuvasti kasvava väestö ja torjua samalla ilmastonmuutosta.
"...ja torjua samalla ilmastonmuutosta."
Miten auringon aktiviteetin vaihteluita "torjutaan"?
:D :D
Ei haittaa, Sähköteurastaja on jo ilmoittautunut ottamaan vastaan ainakin muutaman nälkäpakolaisen kotiinsa. Onhan hän sitoutunut lisäämään hädänalaisten hyvinvointia ihan riippumatta siitä, kuinka vastuuttomasti nämä sattuvat sikiämään. "Kyllä tänne Suomeen sellaiset viisikymmentä miljoonaa intialaista mahtuu! Kortsut ja pillerit kun ovat syntiä!"
Astrofyysikkojen viimeisimmät tutkimukset:
"Koko ilmastonmuutos voi johtua auringosta"
http://ohjelmat.yle.fi/mot/taman_viikon_mot/lisatietoa/professori_kalevi_mursulan_haastattelu
Kun kerätään tarpeeksi veroja, niin kyllä se auringon aktiviteetin vaihtelu tasaantuu.
Jos verovaroin kerätty kehitysapu kohdistettaisiin syntyvyyden säännöstelyyn, niin ilmastonmuutoksen vaikutukset helpottaisivat, oli ilmastonmuutoksen syy tai suunta mikä tahansa.
Turha toivo kuitenkin, liikaa jästipäitä...
Jaaha, häirikkö on taas ilmoitellut täysin asiallisia viestejä asiattomiksi, joten laitetaan uudestaan:
"Aurinko ei säätele maapallon lämpötilan yleistä kehitystä. Kasvihuonepäästöjen lisääntymisestä aiheutuva keskilämpötilan nousu on merkittävin tulevaisuuden lämpötiloihin vaikuttava tekijä."
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutoskysymyksia#5
"Auringonpilkkujen määrän muutoksilla ei ole isoa vaikutusta maapallolle. Nykyilmastossa keskeisempi tekijä on ihmiskunnan aiheuttama ilmastonmuutos."
"Eräiden tutkimuksien mukaan auringonpilkkujen esiintyminen saattaa tulevina vuosikymmeninä vähetä merkittävästi. Se ei kuitenkaan vaikuta maapallon ilmastonmuutokseen kuin hyvin pienellä osuudella. Nykyilmastonmuutoksen keskeinen tekijä on ihmiskunnan aiheuttama kasvihuoneilmiön vahvistuminen."
http://ilmatieteenlaitos.fi/394
"Lisäämällä hyvinvointia vai Zyklon Bllä"
Ehkä kumpikaan ei ole ratkaisu. Hyvinvointia lisäämällä ei ongelma ihan heti taida ratketa, maapallon väkiluku ehtinee moninkertaistua ennen kuin kaikkialla ollaan siinä hyvinvoinnin tilassa ettei väki haluakaan enää lisääntyä. Joissakin maissa kasvu on pysähtynyt.
Sähkis haluaa nähdä ratkaisun löytyvän ihmiseltä aina kaikkiin ongelmiin ja uskoo sokeasti kuin pää puskassa oleva pupu tekniikan kaikkivoipuuteen. Mutta juttu on tosiasiassa niin, ettei mitään ratkaisua ole, väestönkasvu ja maapallon kuormitus on lähtenyt lapasesta. Ja aikanaan luonto hoitaa jollain katastrofilla asian. Sori vaan, näin käy.
No miksi ette lukisi että jo 1970 luvulla kaikki oli menetetty, ja nelkytä vuotta kulunut, ja samat noitatohtorit ovat vain siirtäneet maalitolppia vuosi kerrallaan kauemmaksi lypsääkseen lisää paniikkirahaa.
Mitä teille on opetettu koulussa, panda tarrojen liimailua kenties.
http://www.economist.com/node/455855
Vitt,u mitä idiootteja.
Jos 70-luvulla sanottiinkin niin ja vielä ei ole mitään ihmeempää tapahtunut, ei muuta sitä faktaa että katastrofi tulee. Ei se välttämättä tule edes 40 seuraavan vuoden aikana, mutta parisataa vuotta jos katsellaan niin....
Työnnä Sähkis päätä vaan syvemmälle per...pensaaseen.