Naisille kysymys?

Minkälainen kroppa on mielestänne paras miehillä? Kunnon timmi sixpäcki ja rasvat alle 10:ssä? Semmoset vatsalihakset, että erottuvat, mutta ei kummiskaan paista vai pieni masu?

Laittakaa myös oma ikänne!
27541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Normaalipainoinen, ei kumminkaan lihaksistoltaankaan aivan narukaan. Vähän saa mahaakin olla, muttei mitään kovin isoa. Eikä erottuvia vatsalihaksia.

Äänestä

En kuulu niihin ihmisiin jotka kuolaavat miesten vartaloita. Mielestäni mies on komeimmillaan vaatteet päällä. En tykkää sixpäckeistä enkä isoista lihaksista. Sellainen hoikka mies, muttei nyt mikään aivan kukkakeppi.
Ikää minulla 25v

Äänestä

Monelle miehelle lienee melkoinen yllätys että miehen ei tarvitsekaan olla Bodattu hunks-tyyppi mielyttääkseen naisia.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10675434

Parhaiten pesää saa kuitenkin verbaalisesti lahjakkaat tyypit. Siihen kun lisätään vielä tanssitaito niin avot. Vartalotyyppi ei ole niin olenainen. Siisti pitää olla eikä naama ihan lehmän hännän alusen näköinen.
Valitettavasti me hiljaiset tyypit jäädään seinäruusuiksi.

Äänestä

Riippuu varmaan aika paljon naisesta, keneltä kysytään. Tuskinpa kukaan keskitasoinen normaalivartaloinen (ehkä pari lisäkiloa) tavisnainen haluaisikaan itselleen edes mitään sixpackillä varustettua hunks-tyyppistä bodaria, jonka mieltäisi lähes lähes poikkeuksetta epäluotettavaksi pleijeriksi, jolla pörrää kaunottaria ympärillään.

Se, että mitä miehen tarvitsee tai ei tarvitse olla saadakseen pesää, riippuu hyvin paljon siitä, että minkälaista naista herra ''pesänhakija'' on ylipäätänsä etsimässä. Eikä naisia voi laittaa mitenkään samaa kastiin, joidenkin muutamien mielipiteiden perusteella. Eihän tällaisella anonyymillä keskustelupalstalla voi tietää minkä näköinen nainen heittää minkäkin mielipiteen miesihanteesta.

Eiköhän niitä mielipiteitä ole melkein yhtä paljon kuin naisiakin, tai no ymmärsitte kai pointin.

Äänestä
  • "Tuskinpa kukaan keskitasoinen normaalivartaloinen (ehkä pari lisäkiloa) tavisnainen haluaisikaan itselleen edes mitään sixpackillä varustettua hunks-tyyppistä bodaria"

    -Lisäisinpä vielä, että mainitsemasi kaltainen pirkko tuskin edes saisi sellaista "hunks-tyyppistä bodaria", vaikka kuinka haluaisi. ;)
    Eli lieneekin silloin fiksumpaa haluta sellaista mitä voi, realistisesti ajatellen, saada.

    Äänestä

  • abdul.mahdi kirjoitti:

    "Tuskinpa kukaan keskitasoinen normaalivartaloinen (ehkä pari lisäkiloa) tavisnainen haluaisikaan itselleen edes mitään sixpackillä varustettua hunks-tyyppistä bodaria"

    -Lisäisinpä vielä, että mainitsemasi kaltainen pirkko tuskin edes saisi sellaista "hunks-tyyppistä bodaria", vaikka kuinka haluaisi. ;)
    Eli lieneekin silloin fiksumpaa haluta sellaista mitä voi, realistisesti ajatellen, saada.

    Lihaksikas mies ärsyttää minua. Ymmärrän jos lihakset on työnteolla kasvaneet ruumiillisessa työssä.Silloin ne on sexyt. Kuten raksamiehillä tai asfaltiimiehillä.
    Mutta jos mies treenaa hirveät muskelit vain ulkonäön vuoksi se tuntuu turhalle touhulle.

    Äänestä

mun oma ihana mies on ison pehmä nallekarhu jolla on sopivan kokoinen maha. Itse olen vähän kun muumimamma, iso ja pehmeä, se on se sisäinen kauneus mikä merkitsee.

Äänestä

Laiha kroppa miehellä on ihana.

T.1996

Äänestä

Normaalivartaloinen on miellyttävin, mutta toki persoonallisuus ja elämäntapa ratkaisee. Oon elämäni varrella ihastunu todella hoikkaan, (oli ehkä alipainoinenkin) pitkään, pätkään ja pulskaan. Ei siis mitään "kuvaa", millainen miehen tulisi olla. Silmien tuike on aina ratkaissu! Niin ja kaunis puheääni.


En pidä näkyvistä vatsalihaksista, ne ovat muovisen näköiset muhkurat. Mieluummin vähä vattaa ja muidenkin lihasten päällä normaalit rasvat.
Itse 160 cm ja 57 kg, jaloissa hieman lihaserottuvuutta, siro yläkroppa, vatsa naisellisen pyöreä :)

Äänestä

Miehiä tässä asiassa kiinnostaa lähinnä se, minkälaisella vartalolla saa eniten naista. Ei kenenkään miehen kannata lihottaa sen takia, että 5 prosenttia naisista tykkää eniten lihavista miehistä, koska silloin joutuu etsimään niitä viittä prosenttia ja toivoa että joku niistä lämpiää, jolloin seksiseuraa löytää ehkä jonkun hassun kerran vuodessa ja tyttöystävän löytäminen on sitäkin hankalampaa. Ei ole mitään sellaista että "etsi ne naiset jotka tykkää sun näköisestä".

Jos mies haluaa oikeasti olla naisten suosiossa niin ei sen kannata laittaa goottimeikkiä naamalle tai lihota, vaikka jotkut naiset tykkääkin sellaisista. Kannattaa pukeutua muodikkaasti ja kasvattaa kohtuu isot lihakset. Steroidimörssäriksi ei kannata ruveta, mutta aivan varmasti 120 kiloa penkistä nostava saa enemmän silmää naisilta kuin 60 kiloa penkistä nostava. Itse asiassa väitän että ilman kiellettyjä aineita on jo työn takana päästä sellaiseen kuntoon, että lihakset on liian isot naisten makuun. Rusketus on myös tärkeä. Naiset voi sanoa mitä sanoo, mutta eniten silmää tuolla saavat miehet, joilla on selvästi erottuvat lihakset ja melko alhainen rasvaprosentti. Mitään näännytysrasvoja ei tarvita, mutta sixpäkin pitää mielellään erottua.

Jos tuolta baarista haluaa pesää saada, niin kannattaa miellyttää ulkoisesti mahdollisimman montaa naista. Koska, let's face it, ne miehet joita tää asia yleensäkään kiinnostaa, haluaa kyllä viedä naisen baarista useammin kuin muutaman kerran vuodessa. Mutta se, että saat oikeasti kauniin naisen baarista mukaan vaikka 20-30 kertaa vuoden aikana, vaatii jo ehdottomasti sitä, että miellytät ulkoisesti suurinta osaa naisista, etkä vain jotain rajattua segmenttiä. Tai sitten sun pitää olla julkkis.

Äänestä
  • " se, että saat oikeasti kauniin naisen baarista mukaan vaikka 20-30 kertaa vuoden aikana, vaatii jo ehdottomasti sitä, että miellytät ulkoisesti suurinta osaa naisista"

    -Itse olen esimerkki siitä, ettei todellakaan tarvitse miellyttää suurinta osaa naisista onnistuakseen tuossa. ;) ...siis sinkkuna ollessani.

    Suurempi merkitys on sillä, että kantaa itsensä oikein ja on sujut habituksensa kanssa.

    Äänestä

Se on ihan sama miten sä itsesi kannat, jos sä kuljet tuolla baareissa ylikokoisessa Iron Maiden paidassa, niin aika vaikeaksi se naistenmetsästys muuttuu.

Äänestä

Itse pidän normaalipainoisista miehistä, joilla voi olla hieman vatsa ja selkälihaksia ja hauikset mutta ne eivät ole välttämättömyys. Ei kuitenkaan liian bodattu saa olla. Miehillä on ihanan näköistä jos selässä kulkee sellane "viiva", missä on selkälihakset.

Äänestä

"Keskiverto", eli perusterve ja normaalipainoinen mies vetoaa ainakin minuun. Ei tarvitse tosiaan lihakset erottua, sellanen sopivan kiinteä itsestään järkevässä suhteessa huoltapitävä tapaus. Suuri osa teistä miehistä ilmeisesti kuvittelee naisten ihannoivan äärilleen pumpattua muskelimiestä, mutta minulle ovat henk.koht. todella vahva turn-off. Työskentelen kuntosalilla, joten näitä pullistelijoita tulee työn puolesta nähtyä aivan tarpeeksi.

Äänestä

Miehen kuuluu olla jäntevän sutjakka, liikkua sulavasti. Lihasta saa olla käsivarsissa ja reisissä, muttei liikaa. Vartalon pitää olla sopivan kova, muttei liian kova ;). Liian alhainen rasvaprosentti näyttää sairaalta. Kasvojen pitää olla mieluummin kapeat kuin pullamaisen pyöreät. Tavallisilla nuorilla miehillä on usein ihana vartalo

Äänestä

Kroppaa ja ulkonäköä tärkeämpi korvien välin sisältö. Iloinen, ystävällinen, toiset ihmiset huomioon ottava käyttäytyminen. Siisti ulkomuoto=puhtaat vaatteet, hyvä henkilökohtainen hygienia. Niin hyvin menee...

Äänestä
  • Normaali vartalo, josta näkee että mies liikkuu muutenkin kuin jääkaapille ja autolle. Siis ikäluokassa 45 , kun pelkät geenit ei enää estä lihomista. Ei laiha eikä lihava, rasvaa tasaisesti. Ei mitään bodaria, niistä tykkää vain bodarit itse, peilin kautta. Luulisin. Ikää 45.

    Äänestä

Ihan tavallisista miehestä tykkään minäkin. Saa olla pieni vatsa ja sopivasti läskiä luiden ja lihasten päällä. En nyt tarkoita kuitenkaan mitään pullamössömiestä.

Äänestä

Naiset keskimäärin inhoavat bodareita. Miinustelkaa vain, mutta niin asia on. Toinen mistä naiset eivät pidä, on plösöys, vaikka ylipainoa ei olisikaan. Pullamainen vartalo kertoo elintavoista niin kuin bodarinkin keho.

Suurinta osaa naisista kiinnostaa terveen ja voimakkaan näköinen mies. Keski-ikäisen pieni maha on vain plussaa, eikä se tosiaankaan johdu siitä, että itse olisin ylipainoinen. Maha nimittäin painaa sopivasta kohtaa tietyissä tilanteissa. Liian lihaksikas mies on epämiellyttävä petikumppani, koska hän on liian kova kuin muhkurainen tyyny.

N44

Äänestä
  • Yököttävintä on nähdä kesäisellä kadulla, pienissä shortseilla käyskentelevä kiiltävä ja paljaaksi ajeltu bodari, sellainen mies on ihan porno ja vastenmielinen.
    Itserakkaus paistaa kilometrien päähän.

    Ulkoisesti ihanne miehellä on hyvät käsivarsi- ja jalkalihakset. Mies josta näkee että hänessä on luonnollista kestävyyttä. Reipas askellus, suora katse ja hymy herkässä.
    Pieni vatsa on ihan ok. no tämä on keski-ikäsen naisen ajatus miehestä, nuorena pidin laihemmista, hoikista ja joustavarakenteisista miehistä

    Äänestä

  • Se vaatii vuosien ja vuosien treenin, että on liian isokokoinen. Tai sitten steroidien käyttöä. Kuitenkin se, että saa sellaisen naisten ihannevartalon (eli tyyliin selvästi erottuvat rintalihakset ja hauikset), vaatii jo vähintäänkin parin vuoden treenit oikealla ruokavaliolla. Eiköhän ne liian isot miehet ole aika harvassa. Eräskin kaverini nostaa varmaan 120 kg penkistä ja lihasta löytyy. Naiset jahtaavat häntä kuin hän olisi jokin ikuisen nuoruuden lähde. Saattaa tapailla viittä naista samaan aikaan jne. Tiedä sitten miten iso pitäisi olla että alkaa näyttää vastenmieliseltä... ainakin se vaatii niin hemmetin paljon painojen nostelua, että turha siitä on aloittelevaa "bodaria" varoitella.

    Äänestä

Urheilullinen kroppa on plussaa, se on selvä. Ja semmoset vatsalihakset, että erottuvat, mutta ei kummiskaan paista läpi. Pieni masukaan ei haittaa ;)
Mut liian laihat ja kuivat miehet etoo! Miehellä pitää olla massaa ja kokoa.
Liian kuikelot kierrän kaukaa.

Äänestä

Hyvät lihakset, mutta ei saa todellakaan olla rasvaton. Mielellään saa olla pieni mahakin, ei haittaa yhtään. Itse olen todella pieni nainen ja tykkään jos mies on vähän isompi, ei lihava vaan urheilullisesti isohko. Jonka syliin voi sulkeutua :) Kunnon hartiat, olkapäät niin avot...mä kehrään. Ja ikää on 38 vuotta.

Äänestä

Koko on periaatteessa sama, kunhan pitää itsestään ja kropastaan huolta. Liiaksi steroideilla pumpatut ja treenatut ei pidä itsestään huolta. Menee hoikka, menee kookkaampi. Tärkeintä se, että oma kunto ja terveys on tärkeää. Takana sellaisia hoikkia, ns. "siroja" miehiä, joilla näkyy sixpack ja isompikokoisia, joilla enempi mahaa. Nykyinen jälkimmäinen, käy salilla, mutta ei pumppaa liikaa tai käytä steroideja. Normaali ihminen, pitää huolen itsestään.

Äänestä

Liian treenattu kroppa on piiiiitkä minuus, koska se kertoo miehestä sen, että seuraa liian paljon mitä suuhunsa laittaa, eikä sellaisen miehen elämään muuta mahdu ku treenaaminen ja ruokavalion tarkkailu. Sellainen linja ei vaan sovi meikäläiselle, ja siksi miehissä tykkäänkin sellaisesta pienestä mahasta, rotevista hartioista ja isoista käsistä. ei mikään lihava kuitenkaan, mut urheillullisesti iso ;)

-Neito28v

Äänestä

ei ihan laiha. Ei treenattuja lihaksia, mutta ei lihava kuitenkaan. Vatsa ei saa olla iso, mutta pömpöttää vois pikkusen, se on suloista ja turvallista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


herjhe kirjoitti:

Minkälainen kroppa on mielestänne paras miehillä? Kunnon timmi sixpäcki ja rasvat alle 10:ssä? Semmoset vatsalihakset, että erottuvat, mutta ei kummiskaan paista vai pieni masu?

Laittakaa myös oma ikänne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu