Ounasvaara/Ounasrinteen alueella oli VAARALLISTA!!!!!!!!!!!??

???===???

Siis ,Mitä siellä on oikeastaan tapahtunut?????????
Lenkkeilijät yms olleet vaarassa,mut KENELTÄ????????????

Kuulin tänään tuttavaltani,ja haluaisin tietää että ,MIKS POLIISIT ON VAIENNEET PAHASTA ASIASTA Joka koskee meitä tavallisia tallaajia...

Kiitos...

4

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhut liikkuu

      Liekö mamu tai joku virkkaatekevä tai jopa itse poliisi asialla, kun ollaa totaalisen hiljaa. Eilisessä Lapin Kansassa poliisi kertoi, että ei saa puhua. Ketähän nyt suojellaan?

      Toisaalta jos yksityisen ihmisen rankka tragedia, niin mitäpä sillä julki mässäilemään. Ja ala-ikäiset sekä lapset suojeltava ylim. kohuilta.

      • näinkö on sittenkin?

        jo vain vanhat merkit pitää paikkansa, manu-jengia siinä suojellaan. Ovat kait aseistautuneet ja nyt poliisi yrittää vaivihkaan kerätä pyssyjä pois.
        Olettehan nähneet nämä ilmakivääri mainokset: kaliiperi 5,5mm, lähtönopeus 400m/s, puoliautomaatti, osta ennenkuin tulevat luvanvaraisiksi!


    • hohhoijaa

      Jonkun rymyporukan keskinäisiä juttuja, ei muuta.

    • 7+17

      Ylipäätänsä ihmettelen kun hyssytellään asioita ettei tulisi joukkohysteriaa.

      En sitten tiedä ketä siinä oikein suojellaan jos ei kerrota esim.liikkeellä olevista väkivallan tekijöistä jotka toistuvasti uusivat tekonsa. Ei ihmiset sitten osaa yhtään pelätä ja olla varovaisia.

      Sen voin naisille sanoa että varovaisuutta kun yksin liikutte. Liikkeellä on uskomattoman paskamaista porukkaa jotka eivät yhtään arvosta teitä naisena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe