mitään töitä ? Kumma tyyppi, haukkuu koko ajan muiden töitä, mutta tuskin tekee itse mitään mainittavaa, vai tekeekö mitään...
Tekeekö tuo kaupungin ammattivalittaja
Ootteko huomanneet ?
821408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Käyttää kirjoituksissaan käskeviä ilmaisuja. Aivan niin kuin olisi tehtävä kuten hän sanoo. Tyhjänpäivästä huomiota vain yrittää kohdistaa itseensä. Ei kukaan kuuntele tyhjäntoimittajia.
Ootteko pöljiä, Heh.. Eka huudatte ettei kyseinen henkilö käy töissä ja sitten huudatte, että humassa esiintyy töissään.... Yrittäkää päättää
Ei niin. Vastaa tyhjäntoimittaja,.
no täällähän vaikuttaa olevan asiantuntioita paljon paikalla
Kateellisten panettelua.
Ilmeisesti kaupungin päättäjät ja poutiainen täällä vauhissa:D
eikä olla, mee pois!
Mahtaa olla kyseessä kateellisia ja vihasia poliitikkoja, jotka ovat jääneet kiinni kyseisen henkilön urhean ja periksiantamattoman työn tuloksena.
Joo eivätkä tämän seurauksena pääse enää veronmaksajien rahoilla rantalomille, niin täällä purkavat pahaa oloonsa.....
Eiköhän me saada kaveri vielä eduskuntaan!
Joo hyvä se on nostaa kissa pöydälle monessakin asiassa. Tavallinen tallaaja kun ei monestikkaan tiedä mitä sielä isoissa pyörissä tapahtuu. Ja niin jos kerta asiat on tehty ja päätetty oikeuden mukaisesti ja reilusti yhteiskunan jokaista ihmistä kohtaa niin se kestää kritiikin ja tarkemmankin tarkastelun. En sanoisi että kyse olisi valittamisesta. Rehellisellä ihmisellä on levollinen mieli.
Onko keskustelun henkilö fiktiivinen vai peräti ufo?
Taitaa olla sisäpiirin keskinäistä sekoilua tämä lätinä!
Kyllä se lienee hyvinkin lihavaa ja vastenmielistä faktaa...
Taitaa olla enemmän fiktiota, kun eihän se tekemiä töitä näy missään.
Olis reilua että ammattivalittaja kirjoittaisi oman viikottaisen työluettelonsa nettiin ja antaisi siitä tyylipisteitä.
Minulla on vaan sellainen käsitys ettei kaverilla ole oikeaa työluetteloa edes kirjoittevaksi, saati arvioitavaksi. Kuten on niillä joita kaveri "arvioi".
Ainakin minun naurattaa ja lujasti.
"Ainakin minun naurattaa ja lujasti."
Viestistäsi päätellen sinun työluettelosi monia varmasti naurattaisikin, mutta "ammattivalittajalle" olet ihminen ja siksi hän tekee jatkuvasti työtä sinunkin parhaaksesi.
Minulla on aika komea työluettelo.
Miten sinulla ? heheh,..
Onko kelaa, sossua ja "viranhoitamista" ....
Onhan kaverilla oikeaakin asiaa usein. Se kuitenkin jää monesti sen varjoon, että mies etsimällä etsii epäkohtia joka ikisestä asiasta. Myös niistä, missä sitä ei ole. Työrauhaa hän ei oikein anna millekään hallinnolliselle instanssille. Mutta kuitenkin... usein hänellä on myös asiaa. Pientä rajaa tuohon marmattamisen määrään, niin varmasti ihan hyvä kaveri on kyseessä. Ja hänen "en tykkää julkisuudesta" -puheet kyllä herättävät ainakin minussa pientä epäilystä mahdollisesta kaksinaamaisuudesta ja epärehellisyydestä. Hän tunkemalla tunkee itseään joka tuutista julkisuuteen, hehkuttaa iltalehden kirjoitteluista yms. ja sitten kuitenkin sanoo, että ei tykkää. Aika suuri ristiriita sanoilla ja teoilla. Eli ilmainen ohje kaverille: Pientä rajaa tohon hommaan, niin ihan hyvä siitä tulee.
Hmm...en kyllä ole nähnyt hänen lärviään turhan usein tai liiallisen usein juuri missään. Mielestäni on upeaa, että noin rohkeita kavereita vielä löytyy ja joka USKALTAA tuoda niitä julkisuuteen. Pitää muistaa hänen nimensä.
Mitä kateuden piikkiin yritetään laittaa, on usein tullut huomattua, että ihmiset, jotka ylipäätään kateutta käyttää pelkkänä lyömäaseina, ovat itse mielettömän kateellisia toisille ihmisille. Ehkäpä juuri niin tässäkin tapauksessa.
Kyseessä on erittäin hyvä ja pätevä ihminen.
Alkää nyt polliitikot olko noin pahalla päällä kun joku teitä pistää ojennukseen!
Eiköhän hänen kirjoitukset puhu puolestaan. On pistänyt Rovaniemen päätöksentekoa uusiksi! Poliitikot eivät uskalla kaverista edes omalla nimellänsä puhua, koska pelkäävät häntä... sitten käyvät täällä nimettömänä haukkumassa...
Olette varmasti ylpeitä itsestänne, mutta mitä teiltä politiikon ketkuilta voi odottaa
ruvettais puhumaan Rovaniemen kaupungin kiinteistöhuollon työn-johtajista. . . . keu keu
Hei Poliitikot!
Elkää nyt ihan masentuko kun, ette enään pääse rantalomille meidän veronmaksajien rahoilla.
Näin kesällä löytyy halpoja äkkilähtöjä esimerkiksi Napsu.fi sivulta. Vaikka sinne kreikkaan, johon olette jo meidän verorahoja lahjottaneet!
Ehdottamasti päättämään kaupungin asioista!
Täällä taidetaan puhua useammasta henkilöstä sekaisin.
Ei ammattivalittajia ole montaa, pari-kolme kappaletta korkeintaan. Joten ihan hyvin voidaan haukkua nipussa.
Voi teitä katteeellisia polliiiitkkoja!
Elkäähän puhuko paskaa.
Inget on tehnyt sen virheen, että lähti Kokoomuksen ehdokkaaksi kunnallisvaaleihin 2008. Hän on kertonut avoimesti tästä virheestä ja myöntänyt tehneen virheen. Eikö se ole parempi myöntää virhe?
Mahtaa vain olla kokoomuslaiset katkeria kun noin pätevä kaveri kuin Inget ei suostunut katseleen Kokoomuksen menoa...
Hän on kertonut asioista tarkemmin sivullansa. Hänen kirjoituksia aiheesta: www inget.fi
Inget lähti eduskuntavaaleihin 2011 tukemaan KD:n pientä listaa kun he pyysivät. Täysin sitoutumattomana ehdokkaana. Eikä varmasti ole missään riidoissa KD kans.
Onko se kaupungin känkkäränkkä se tyyppi joka kirjoitteli joko suoraan tai välillisesti erään toisen kaupunkilaisen makuuhuoneesta tmv;sta ?
Mitenkähän lienee känkkäränkän oma makuuhuone ? Ei taitais ränkällä olla edes makuuhuonetta elleivät veronmaksajat olis maksaneet sille sitä. Ja taitaa akkakin olla veronmaksajien maksama ?
Tosi outo ja moraaliton tyyppi.
Inget ei ole poliitikko, vaan kansan edunvalvoja!
Kysyin Ingetiltä, että onko hän todella Paavo Väyrysen ystävä kuten väittää facebookissa ja nettisivuillaan, ja että miten heidän ystävyytensä sai alkunsa. Jarmo meni hiljaiseksi. Pitäisi varmaan kysyä Paavolta asiaa ;)
Inget ja Väyrynen ovat oikeita sielunkumppaneita ja hyviä ystäviä!
Elekee haukkuko hyvväää miestä!
Kuka meistä oikeastaan tekeekään mitään ja jos joku tekeekin jotain niin mun puolesta antaa tehä.
Ingetillä oli taas hyvä kirjoitus lehdessä. Näkyy olevan hänen sivullansa sama kirjoitus.
Voi ristus tätä kaveria. Ei ole kovin luottamusta herättävää...
http://yle.fi/uutiset/bogomoloff_katuu_sanojaan/6224090
¨http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/lapin-lytannyt-kokoomuspoliitikko-sai-kutsun-pohjoiseen/600097/
HYVÄ INGET!
http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/lapin-lytannyt-kokoomuspoliitikko-sai-kutsun-pohjoiseen/600097/
Keskustalaiset nostivat asiasta metelin, Bogomoloff ilmoitti katuvansa, ja sitten Inget tulee taas haaskalle keräämään kunniaa. Jäi jo kiinni samanlaisesta Rovaniemen perusturvamaksujen jupakassa, muut tekee työt ja kun kaikki on jo hoidettu saapuu Inget paikalle.
Voi kepua! Täällä jo Ingetin kirjettä väitetään omaksi?
Tämä on totta: Koko juttuhan lähti liikkeelle Keskustan lehden, Suomenmaan, pääkirjoituksesta, jonka kautta se nousi ylen uutisiin ja sitten bogomoloff vastasi. Vasta tämän jälkeen tämä "ammattivalittajana" tunnettu reagoi asiaan ja tuli korjaamaan irtopisteitä.
http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/lapin-lytannyt-kokoomuspoliitikko-sai-kutsun-pohjoiseen/600097/
"Rovaniemeläisen Ingetin kutsu on kuitenkin voimassa vielä pitkälle talveen.
”Vaikka vierailunne menisi myöhäisemmäksi ja talvi jo kolkuttelee ovella, niin ei se haittaa, koska meillä talven tulo ei täällä aiheuta kansallista hätätilaa autoilijoiden keskuudessa”, paikallisessa kunnallispolitiikassa riippumattomana vaikuttava Inget kirjoittaa kutsussaan."
kansankynttilä vai mikä se on ?
polttaa.. polttaa..
Voi se olla kynttilä, mutta ei se mitään valaise.
DODIIH! Taas oli poliitikot suhmuroineet....
http://yle.fi/uutiset/hallinto-oikeus_ylioppilaskunta_joutuu_valitsemaan_uudet_edustajat/6230599
http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/lapin-yliopiston-opiskelijaedustajat-uudestaan-hakuun/600719/
Arvatkaa kuka taas asialla?
Vaihtoehtoisen näkemyksen tapahtumiin löytää vaikkapa täältä: https://www.facebook.com/groups/5462944836/#!/groups/5462944836/
näemmä kukaan muu asiaan osallistuneista kymmenistä päättäjistä ei ole samoilla linjoilla kyseisen henkilön kanssa.
Tais itse suhmuroija juosta paikalle?
Hallinto-oikeuskin on väärässä? HyiHyi hallinto-oikeutta kun pistää poliitikot ihan lakia noudattaan!
Löyty sentää yksi rehellinen niiden kymmenien muiden joukosta!
Hallinto-oikeus totesi, että suurin osa ammattivalittajan valituksista on toimitettu väärään osoitteseen, ne kun eivät millään tavalla hallinto-oikeudelle kuulu. Muutamassa kohdassa päätöstä kuitenkin mainittiin erikseen, että valitukset ovat aiheettomia/perusteettomia, kuten jokainen voi päätöksestä lukea. Esim. esitetyt väitteet syrjinnästä hallinto-oikeus toteaa perusteettomiksi täysin selkeästi asian ilmaisten.
Päättäjien ei tarvitse lakia noudattaa???????
Inget vaatii yhdenvertaista ja oikeudenmukaista kohtelua kaikille...
Täällä haukutaan kaveria, joka voitti kymmenet muut päättäjät hallinto-oikeudessa... ei ole totta....
KYLLÄ KANSA TIETÄÄ!
Rötösherrat kuriin!
Mielenkiintoisesti Inget esittää Lapin Kansassa 29.7. että Kypros pitäisi ottaa pantiksi. Ingetille tiedoksi, että Kyproksen tasavalta ei ole osa Kreikkaa. Ehkä kannattaisi perehtyä maantietoon edes ala-asteen oppimäärän verran.http://www.inget.fi/wp-content/uploads/lukijaraati29.7.-24.jpg
http://www.inget.fi/
Näkyy Inget itse maininneen kyseisestä "virheestä"
"P.S tarkoitin Kreetaa, tai muuta Kreikan omistamaa saarta, mutta olin kiireessä antanut vastaukseen Kyproksen :)"
Ehkä kyseessä oli harkittu "lipsautus"? :D
Brittilehti kirjoitti Suomesta jääkarhujen maana, tietänevätköhän Kreetalla tai Kyproksella sen paremmin? Suomen pääelinkeinoa ulkomaalaisilta kysyttäessä usein vastauksena on kalastus.
http://www.inget.fi/?p=1980 Hyvää matkaa!
Nauratti kyllä ja kovasti!!!!
Aika hyviä juttuja!!!
http://www.inget.fi/?p=2439
Sinne meni meidän rahat??!?
Kyseinen ihminen jota aikamonet ihmiset täällä haukkuvat tekee hyvää työtä ja häntä on kiittäminen niin monesta hyvästä asiasta! Olisitte kiitollisia hänelle hyvin tehdystä työstä ettekä haukkuisi toista kiitokseksi siitä, kun hän vain haluaa ajatella muiden ihmisten hyvinvointia ja parantaa sitä omalla toiminnallaan! Minä ainakin kunnioitan häntä syvästi ja olen kiitollinen siitä mitä hän on meidän lappalaisten hyväksi tehnyt.
nestorin nimi ?
J.Inget
täällä vaan erästä juoppoa !
Jotku näkyy puhuvan Ingetistä?
ei haukuta sitä... se on hyvä.. pittää päättäjät kurissa ja ruodussa...
kohde on se juoppo. Ainakin suurimmaksi osaksi.
J.I alkanut satuileen
http://www.inget.fi/ - Satu Hölmölästä
On sekava keskustelu.
Kukas se taas asialla? :D
http://yle.fi/uutiset/pohtimolammen_kiinteistolle_vihdoin_ostaja/6265260
"Pohtimolammen kiinteistölle vihdoin ostaja
Yhteensä kiinteistön hinnaksi tuli 185 000 euroa. Kuntayhtymän hallitus päätti kaupoista keskiviikkona."
"Yksi valittajista tyytyväinen
Yksi aikaisemmasta kaupasta valittanut Jarmo Inget pitää saatua kauppahintaa jo parempana.
- On hienoa, että menestyneiden valituksien ansiosta koulutuskuntayhtymä ja kuntalaiset saavat nyt 85 000 euroa enemmän rahaa myynnistä, koska valituksiin kaatunut kauppa olisi ollut vain 100 000 euroa.
- Yleisesti haluaisin sanoa, että julkisen puolen pitää yrittää myydä tehokkaammin omaisuuttaan, jos päätetään jotain myydä, eikä lahjoittaa melkein ilman pois. Varmasti ammattitaitoa myymiseen löytyy, jos vain haluja on."
Rakennusten neliöhinnaksi tulee reilusti alle 100€/m2.
Tuolla hinnallahan ei saa edes sopu-telttaa..
Onkohan myyjässä vika?
Mille listalle tämä Inget lähtee kuntavaaleissa?
http://yle.fi/uutiset/inget_aikoo_valtuustoon_perussuomalaisten_listalta/6185762
tuollanen löyty googlella.
Tänään oli Lapin radiossa juttu: "Kohuehdokkaiden kohtalot vielä auki"
http://yle.fi/uutiset/kohuehdokkaiden_kohtalot_viela_auki/6267934
apua!
Inget ei ole ehdokkaana kuntavaaleissa?
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_hallitus_hylkasi_koskiniemen_ja_ingetin_ehdokkuuden/6287837
Onneksi Kristillisdemokraateille kelpaa kuka vaan!
Kuka se taas asialla?
http://yle.fi/uutiset/varavaltuutettu_valitti_valtuuston_kokouksesta_hallinto-oikeuteen/6300338
Yle uutiset Lappi
"Kokoomuksen varavaltuutettu Jarmo Inget pyytää hallinto-oikeutta kumoamaan Rovaniemen kaupunginvaltuuston maanantaisen kokouksen kaksi päätöstä.
Päätöksisssä käsiteltiin takauksien myöntämistä kiinteistöyhtiö Rovatalolle ja Kunta-asunnot Oy:lle.
Ingetin mukaan kokouksessa läsnäolevaksi ilmoitettujen valtuutettujen määrä ei täsmää äänestyksen tuloksen kanssa. Ingetin mukaan "tietyn puolueen" valtuutetut kävivät kokouksen alussa painamassa läsnäolonappia, mutta poistuivat heti kokouksesta tai heidän vieressä istunut valtuutettu painoi läsnäolonappia. Varajäseniä ei Ingetin mukaan kutsuttu tilalle.
Ingetin mukaan tällä toiminnalla voitiin estää varavaltuutettujen osallistuminen kokoukseen ja kyseiset läsnäolevaksi merkityt valtuutetut saivat nostaa kokouspalkkion ja ansionmenetyskorvaukset. Ingetin mukaan kyseiset valtuutetut eivät osallistuneet asioiden käsittelyyn, koska he eivät olleet paikalla.
Inget viittaa valituksessaan lakiin ja kaupunginhallinto- ja johtosääntöön ja Rovaniemen kaupunginvaltuuston työjärjestykseen.
Inget arvelee, että kokouskäyttäytymisen taustalla on kiusaamista. Hänen mukaansa maanantaina nähty tilanne on jatkunut koko valtuustokauden ajan."
Yhteiskunnan rahoittamia asuntoja aletaan purkamaan velkarahalla, vaikka asunnoista on pulaa?
On tärkeää kaataa järjetön päätös.
Kepun paskapäät jyrää roissa vielä vähän aikaa,kartiini oli kepurosvojen suojelija,ja Kas,sin johto täynnä johtamiskyvöttömiä keputunareita.
Kunta-asunnot on Rovaniemen PERSEREIKÄ.
Älä persu itke, tai itke vaan, Inget vie teidän puolueen kannattajienkin äänet, ja niitä on paljon. Ei auta, vaikka persuilla on nyt heidän aikoinaan vastustamia miljoona-puoluetukia käytössään. Miten se raha nyt kelpaa, eikä taikina-Soinikaan moiti ollenkaan puoluetukia?
Kiitä näitä "kepurosvoja" myös siitä, että viisaan toiminnan ansiosta kelkkatehdas säilyi Rovaniemellä, ja sen myötä se työllistää 370 ihmistä. Onhan se valtava harmi, kun tuollainen tehdas säilyi Rovaniemellä. Oliko jollain persulla vielä päässään sellainen harhaluulo, että Rovaniemi oli maailman ainoa paikka tuolle kelkkatehtaalle? Kannattaa silloin tutustua siihen, mitä tehtaan johtaja lausui asiasta aikoinaan. Se Viroon muutto oli lähempänä kuin idiootit arvaavatkaan.
PS. Persut kehuivat kilpaa vielä kesällä, kuinka Juha Väätäinen on kunnon rehellinen Perussuomalainen, niinkuin hekin. Mitä mielipuolta olette nyt? Oletteko puheenjohtajanne puolella vai vastaan? Hajaannuksenne jatkuu lopulliseeen pirstaloitumiseen asti, ja kansa kiittää!
Joo Ingetille ääni
eiks se tuo ammattivalittaja ole sktl:n miehiä. vai onko eri tyyppi....
elekeee haukkuko
Joka on kaupungin palveluksessa ja syyttää muita siitä että ne kiusaavat sitä ?
Onko tuo juttu juuri tosi ?
on tuo, että ammattivalittaja olisi yksi virkamies, joka on suunnilleen kaikkien kanssa huonoissa väleissä. Todennäköisesti huonoissa väleissä jopa peilikuvansa kanssa.