Persujen mielestä suomalainen oikeuslaitos ei ole mitään. Ovat julistautuneet niin suomalaisiksi, mutta kun yksi tuomitaan rikoksista Suomessa, jo alkaa Eurooppa kelpaamaan.
Halla-aho aikoo valittaa Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen.
Varsin epäjohdonmukaista persuilta.
Persut turvaa eurooppaan
8
<50
Vastaukset
- raukkoja persut
Ja Soinikin valehteli suoraan Iltasanomimille kun sanoi haastalussa, että Halla-aho tai kuka tahansa erotetaan heti puolueesta jos oikeudessa tullee tuomio rasistisista puheista, koska hän ei siedä rasismia.
Hiemuinen vale, koska tänään oli muina miehinä, eikä erottamisesta ollut enää puhettakaan.
Säälittävää Soinilta, sitä samaa mihinkä perustuu koko persuilu. - ?
Eikö teillä ole ATK,n asioissa omiksi tarpeiksi pohdittavaa?
- kukan aloitti?
Tällä palstalla nyt saa pohtia yleisempiäkin asioita, kuin omaa ATK:ta.
Persuthan on ihan itse tänne palstalle tuoneet esiin sitä persuuttaan, monissa jutuissa.
Eivätkö nyt kestä lukea, mitenkä Soinikin valehtelee aina tarvittaessa?
Heidän mielestään Soini ei ole valetta suustaan päästänyt. Soini on kuitenkin politiinen opportunisti pahimmillaan, niinkuin tämä Halla-ahon tuomio juttu ositti. - lady persu
Onhan se niinkin ettei halla-aho ole valehdellut, tottahan se kaikki on. Erikoista on vain se, että jos suomalainen on rikollinen on heti nimi tiedotusvälineissä, mutta jos on maahanmuuttaja on vain ulkomaalaistaustainen, erikoista rasismia meitä kohden!
- persu
On aivan eriasia, kuin maksella naapurin vekseleitä. Jos minä otan velkaa ja elän ylivarojen ei sitä kyllä naapuri maksa!
- persut valehtelee
Soini on sanansa tässä asiassa syönyt, hän on suoraa valhdellut haastattelussa, kuin puolueesta lähtee, jos tuomio tulee.
Nyt ei suostu asiasta keskustelemaan.
Halla-ahon totuudet on vain tuomitun rikollisen omia mielipiteitä asioista. Pääosin on nekin vääristellyt omiin tarpeisiinsa sopiviksi.- noin sitä pitää...
Jos Soini ei nakkaa halla-ahoa pihalle evuskunnasta niin Soinin ja koko puolueen uskottavuus alkaa olla nollassa.Raju alamäki on alkanut ja se jyrkkenee.
- kaksmoraalia
Miksi pitäisi nakata ulos? Suomalaisiltako viedään sananvalta ja totuuden puhuminen niinkuin neuvostoliitossa ja on sitä venäjälläkin aivan riittämiin. Mikä halla-ojan puheissa on valetta? Kukaan ei voi väittää etteikö asioista puhuta kansankeskuudessa, niin teet sinäkin, mutta nurkan takana!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668