Tietääkö kukaan voiko gogon jäsennyyden perua kesken 12kk sopimusjakson,paikkakunnalta muuton takia.muutan tampereelta vantaalle
Vastaukset 7
Selviäiskö parhaiten kysymällä hlökunnalta..?
- Hou Gou Gou..
Tai sitten kuluttaja- asiamieheltä. Luulen että sopimus luetaan kohtuuttomiin ja pätemättömiin jos irtisanoutuminen ei onnistu paikkakunnalta muuton vuoksi. Se on kyllä sanottu sopimusehdoissakin jotka olet saanut.
- vvcxvcxvxcvcxvcx
En usko, että sopimus on kohtuuton jos muutto paikkakunnalta ei riitä perusteeksi irtisanomiselle. Ainakin muistelisin, että joillakin saleilla ei saa muutosta huolimatta purettua sopimusta, mutta monilla saa. Tämähän mahdollistaisi käytännössä lyhyemmät treeniajat käyttämällä kirjoja toisella paikkakunnalla jos sellaista todistusta edes vaaditaan.
Eiköhän se ole jokseenkin omaa tyhmyyttä jos on tilanteessa, jolloin muutto on mahdollisesti edessä ja ottaa 12kk sopimuksen ilman, että sopimusta voi päättää kesken kauden muuton takia tai vuokrata toiselle. Tuollaisiakin saleja kun on paljon, joissa voi näin tehdä.
Täytyy kyllä sanoa, että on myös aika huonoa mainosta kyseiselle salille jos todistettavan muuton takia ei pysty päättämään jäsenyyttään.
- Iskenderi
On kyl avutonta porukkaa, tullaan iha suomi24 kysymään voiko jäsenyyttä purkaa. Vissiin helpompaa kysyä vaan suoraan henkilökunnalta?
- Kirjallisesti
Kirjallisesti purettava.
- NyyhkyilleTiedoksi
Minkä vain sopimuksen voi purkaa, jos ei ole pelkuri nyyhky.
- Anonyymi
Miten irtisanomis meni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022122Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271071- 71917
- 58908
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta109687