Olenko ainoa joka miettii että Kemin etuja valvottaisiin paremmin ja halvemmalla ilman Kemi-Tornio alueen kehittämiskeskusta?
Kehittämiskeskus
3
90
Vastaukset
- joo...
olisi ihan kiva saada tietää, että mitä noilla "kehittämiskeskukseen" laitetuilla miljoonilla on oikeasti saatu aikaan? Varmaankin hyviä lounaita ja illallisia, ruokajuomineen. Muutama "opintomatka" Keniaan ja sellaista.
- Kehitys kehittyy
Kaikessa mitä tehdään pitää ottaa huomioon keskustalaisen maalaiskuntien (myös Tornio henkisesti) kanta, ja kaiken pitää olla hankkeistettua.
Kaikessa kehittämisessä on veto-oikeus hyvin pienellä piirillä eikä ruohonjuuritason ideoita oteta vastaan. Lisäksi hankkeet laaditaan EU-ohjelmajulistusten mukaan mikä sinetöi asian.
Todellinen kehittäminen syntyy omasta tahdosta ja pitkäjänteisestä pyrkimyksestä. Ei siitä että luetaan EU-ohjelmia ja keksitään väkisin jotakin tuhoon tuomittua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668