Perinteinen nainen on naisellinen, kelpaisko? :)

Naisellinen nainen

Pelkkä seksuaalinen vetovoimako antaa naiselle ihmisarvon? Keskustelu on ollut kauheaa. Painoko olennaista. Jos minua pidetään vain vitun raamina, kuulkaa, olen mieluummin yksin. Pituutta ja painoa kyllä riittää tukevuuteen asti ja olen jo ruma yli 50-vuotias.Mutta kyllä miehet minusta kiinnostuvat. Joskus 20-vuotta nuoremmatkin. En silti ole puuma. Ei tarvitse kuin pestä tukkani, pukeutua siististi ja käyttäytyä ystävällisesti.

Miten olisi naisellisuus? Tietävätkö nykymiehet mitä se tarkoittaa saati sitten naiset? Se on tunneherkkyyttä, sisäistä ihanuutta, joka ilmenee hyvinä tapoina ja oman älynsä nainen voi näyttää keskustelemalla. Sängyssä voi olla hieman kaino mutta rakastava. Myös mies pitää kosketuksista, halaamisesta ja suutelusta. Naisen ei tule jäkättää muka paremmin tietäen, haukkua omaa miestään ja nalkuttaa kaikesta. Sellaine ei ole naisellista vaan paha akka jota miehensä alkaa karttaa vaikkapa puhumattomuudella, seksuaalisella haluttomuudella sekä katselemalla muita.

Lapsiaan kohtaan tulee olla samanlainen, hellä ja auttavainen.

Jos on asiaa, niin antaa miehen olla mies eli pää ja nainen se kaula joka sen pään saa kääntymään. Asiassa kuin asiassa. Näin perheonni säilyy!

4

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cloetta...

      Kaikkia miehiä ei miellytä perinteinen, hieman tahdoton ja persoonaton, nainen. Naisellisuudestakin voidaan olla montaa mieltä. Sinulla on yksi mielikuva siitä, mitä perinteinen avioliitto on; sekään ei kuitenkaan takaa onnellisuutta, jonka varmasti tiedät,

      Ihmiset ovat erilaisia ja heillä on erilaiset tarpeet ja arvostukset. On turhaa yrittää vängätä itseään muottiin, johon ei sovi. Onneksi se ei ole pakollista kenellekään.

    • Perinteetön

      Aloittajan kommentti kertoo lähinnä alamaisen osasta ja mieleen hiipi, että tämän kirjoittajan on pakko olla mieäs. Naisellisuus ei katoa mihinkään, vaikka nainen käyttää omia aivojaan ja ilmoittaa oman mielipiteensä niin yhteisissä asioissa kuin varsinkin omissa asioissaan. Mieähen mielestähän nalkuttaja on joka akka, joka ei ole hänen kanssaan samaa mieltä. Sanoo monta vuotta yli 50, mutta ei ruma.

    • nainen ja hoikka

      Eli siis jos ei ole ylipainoinen ja ruma, ei voi olla "naisellinen" ?

    • himomies

      kelpaa nainen jos antaa heti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4650
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      182
      3660
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      148
      1099
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      50
      1010
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe