Olen jo pitkään opiskelupaikassani kiikaroinut erästä miestä, joka on tuijotellut minua varsin avoimesti vähintään yhtä kauan. Olen töissä kaupassa, ja päädyin jokunen päivä sitten asiakaspalvelutilanteeseen tämän kyseisen miehen kanssa. Ällistyin kun hän alkoi juttelemaan minulle (aiemmin emme ole puhuneet koskaan, emme edes tunne).
Hän kyseli kovasti kuka olen, mitä opiskelen, miten usein olen tuolla töissä ja lopuksi sanoi "nähdään" ja hymyili. Ja TUIJOTTI niin perhanasti koko ajan. Hämmennyin tästä eniten ehkä siksi, että näin hänet tuolla kaupassa vasta viikkoa aiemmin jonkun tytön kanssa. :) Enhän tiedä oliko se joku kaveri, sukulainen vai tyttöystävä. Ja mulle on toki ok että jutellaan mukavia ja näin vaikka hän varattu olisikin, eihän se flirttailua ja jutustelua estä. :)
Oon kuitenkin ehkä hitusen piinassa nyt, hän on tosi kiinnostava tapaus, mutta jos varattu niin en halua kyllä mitään yritellä! Mitenhän tässä pitäisi edetä, ei siltä voi suoraan kysyäkään että no seurusteletko, varsinkin kun täytyy pitää asialliset välit asiakkaisiin töissä ollessa. En edelleenkään tiedä hänen nimeään että voisin vakoilla facebookista tietoja. ;) Höhhh mitä teen...
mies flirttailee, en tiedä seurusteleeko?
3
305
Vastaukset
- olettamus = not good
Ensinnäkin, mistä oletat miehen olevan Facebookissa. Ovatko kaikki muka automaaattisesti jossain kämäsessä NaamaFuckissa ? Hahahaha. Ota ensin selvää onko miehellä edes Facebook-tiliä, ennenkuin rupeat tuollaisia vaihtoehtoja miettimään.
Toisekseen. Eivätkö ihmiset pärjää ilman jotain Naamaa...minä kysyisin suoraan asiasta, en kyttäilisi mistään netistä tietoja. Hohhoijaa. "Oletko varattu?" SO SIMPLE ! Asiallinen eikä liian hyökkäävä, voi ottaa kohteliaisuutena.
Minä olen pärjännyt koko ikäni ilman mitään nettiprofiileita yhtään missään. Elämäni ei ole silti yhtään erilaisempaa kuin muilla. Ekan kännykän ostin 2005 ja se on edelleen käytössä :D. Se on ainoa yhteydenpitovälineeni ja hyvin pärjää.
Voin vain kuvitella kuinka paljon ihmisillä menee aikaa hukkaan jossain Naamassa. Voi hitsi. - voihan pentele
Noh, enpä tarkoittanut että alkaisin häntä vokottelemaan naamakirjan ihmeellisessä maailmassa, sieltä vain on varsin helppoa vakoilla onko henkilö parisuhteessa. :D Ja sehän tässä tilanteessa auttaisi minua kovasti, että uskaltaisin lähestyä.
Kuten sanottua, niin ainakaan asiakaspalvelutilanteessa en todellakaan voi kysyä että no ollaankos sitä poikamiestä vai ei, ja nyt töissä ollessa en oikeastaan näe häntä muualla, ennenkuin sitten taas syksyllä opintojen alkaessa.
Ilmeisesti kuitenkin luet tuikitarpeellista suomikaksnelosta vaikket nettiprofiileita pidäkään ja kännykkä on vanha? :D *ihan näin meidän kesken niin mun puhelin on vieläkin vanhempi*- näin sivusta
hyvä vastine ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672