seksikkäät alusvaatteet pienirintaiselle?

neitinen90

Olen niin pienirintainen etten edes käytä rintaliivejä ja se tuntuu vaikeuttavan paljolti seksikkäiden alusvaatteiden hankintaan. Haluaisin kuitenkin saada jotain hienompaakin välillä, joten otan erittäin mielelläni ehdotuksia vastaan, miten näinkin pienirintainen voisi näyttää seksikkäältä alusvaattesillaan.

4

1165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -mathilde-

      Olen itse enemmänkin isokuppinen, mutta jotain vinkkejä on. Et kertonut varsinaista kokoasi.... jos olisin itse esim. A-B kuppinen ostaisin seksikkäitä alusvaatteita Princesse Tam Tamista. Pidän erityisesti viimeksimainitun läpinäkyvistä pitsiliivestä, kuppi on ns. kolmion muotoinen. (Triangle lace bra)

      Ranskalaisilla merkeillä kuten Aubade on myös ihania pienen kupin puolikuppiliivejä. Kalliita mutta ihania. Lejabylllä on sellaisia joissa on hieman toppausta.

      Jos olet enemmän sarjassa AA , merkeillä Eberjey ja Cosabella on ihania alusvaatteita.Ainakin Eberjeytä löytyy brittiläisistä nettikaupoista. Heillä on sellainen kaaritueton liivimalli pienille kupeille jonka nimi on "bralette" . Jos koot on merkitty oudosti, kannattaa kysyä e-maililla neuvoa ennen tilaamista.

      www.noo-noos.com

      Jos rintaliivit eivät nappaa, osta alusvaatekokoelmasta alushousut ja yhteensopiva paituli. Englanniksi paituli on camisole (tai cami), ranskalaisilla on hienoissa alusvaateseteissä usein yhteensopivat housut ja caraco (se paituli). Tuossa paitulissahan ei ole niin tarkkaa mikä koko se on.

      Etsi netistä vaikka termillä "cami set".

    • tuula-neiti

      Kannattaa katsoa ennakkoluulottomasti myös ns. seksikauppojen asuvalikoimia. Joskus niistäkin voi löytää todellisia helmiä pienipovinen nainen. Kaikki asut eivät ole aivan yltiöruokottomia seksikauppojen valikoimissa vaikka monet niin luulevat.

    • åäöp

      seppälästä saa aa-kokoisia rintaliive´jä joissa on troppaukset , hyväksi todetut!

      • MittaTilaustyö

        Ei Kait kysyjä "hae toppauksia",vaan jotakin luonnollista vaatetta,mikä on luonnollinen?Täytyy todeta asian olevan varsin vaikea tehtävä ja löytäminen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1954
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      919
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      863
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      736
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      722
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      704
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      678
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      656
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      78
      656
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      204
      647
    Aihe