Gay-matkailua Muoniossa?

Minkälaiset palvelut ovat vähemmistöryhmille Muoniossa?
Kannattaako ajaa vain ohi suoraan Kolariin?
14532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ai että vähemmistöryhmille. Hmm..eiköhän ne ole samat kuin "enemmistöryhmillekin"; kaupat, alko, apteekki, parturit, kampaamot, pankit, matkailuyritykset, ravintolat jne.

Ihmettelen aina välillä täällä Muonion keskustelupalstalla näitä gay -keskusteluita, jotenkin vaikuttaa että todella on lähes pissa- ja kakkatasoista (tarkoitan tällä siis noin viisivuotiaan ajattelumaailmaa) tämä joidenkin ajattelumalli, kun en nyt ihan oikeasti usko, että nämä gay -asiat nyt niin aidosti kiinnostuksen kohteina näillä henkilöillä on, jotka näistä aina tänne kirjoittelevat.

Tuntuu, että enemmänkin vitsinä niitä kirjoitellaan, mutta ei valitettavasti kyllä naurata. Homoseksuaalisuus on nykyään onneksi jo ihan normaali asia, ei enää sairaudeksi luokiteltavaa eikä mielestäni sen kummemmin mikään vitsailunkaan aihe (sen enempää kuin heterouskaan), vaikkakin varmaan vähän joitakin keskenkasvuisia identiteettiongelmaisia se saattaa nautattaakin (ja usein nauru saattaa johtua pelosta -pelosta että itse sattuisi poikkeamaan ns. valtaväestöstä. Hui kauhustus!).

Keksisittekö jotain muuta vitsailun aihetta, jotain joka naurattaisi muitakin ja olisi oikeaa huumoria eikä tuollaista junttiälämölöä. Täällä muualla maailmassa tuon kaltaiset vitsit ovat jo kuopattuja ja vähän noloja...

Äänestä

Sammaa mieltä vastaajan kanssa olen mie! Kasvakaa vähän.

Äänestä

Kyllä muoniossa saa miestenvälistä pyllylempeä! Tutkimusten mukaan 78% muonion miehistä on homoseksuaaleja!

Äänestä
  • niin vähän?

    Äänestä

Kuunnelkaa pieruja, niistä tunnistaa gay ihmisen!

Äänestä

persekyläksikö on muonio muuttuna kokonaan.

Äänestä
  • Miten niin on muuttuunut?

    Äänestä

up

Äänestä

HOMOUS ON TODELLAKIN SAIRAUS.

Äänestä

Homot yhtyy toistensa kakkareikiin!

Äänestä

Mainarit ovat Anal Lube-rasvan suurkuluttajia.
Mainarit tunnistaa ruskeasta housun takamuksesta.
Sulkijalihas löystynyt. seuraus.... lemuaa.... jne.

Miten Muoniossa , onko paljon gaymainareita?

Äänestä

Ennen muinoin poromiehet panivat etelän naisia, nyt etelän miehet tulevat panemaan poromiehiä.
Että lapissa on kuhinaa aina jonkin reiän ympärillä.

Äänestä
  • Viisaita sanoja, mutta sehän on vain hyvä, että joka reiälle löytyy käyttöä! Nykyään aivan selvästi enemmän tuolle anuspuolelle.

    Äänestä

Uusi markkinarako vihjeeksi Muoniolaisille. Mainarien tulon myötä lappiin vaippojen potentiaalinen tarve on kasvanut räjähdysmäisesti. Pyllyseksin ikävänä sivuilmiönä peräaukon sulkijilihas toimii vajavaisesti. Päätelkää siitä älykkäät bisnesnerot.
Siis toimikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahaa on! kirjoitti:

Minkälaiset palvelut ovat vähemmistöryhmille Muoniossa?
Kannattaako ajaa vain ohi suoraan Kolariin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu