Suomi24 ja poikittaistieteet

Mielestäni suomi24:losen tiedeosio olisi parempi muuttaa para-muotoon. Siis paratiede, parapsykologia, paratähtitiede. Eiköhän olisi aika muuttaa "tiedepalsta" kieli- ja muuopillisesti oikeanlaiseksi. :)
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En tietenkään ihan koko kirjoittajakuntaa leimaa, mutta suurimmilta osin vaikuttaa aika korkealentoisilta nuo jutut.

Äänestä

Niin siis -sanahan on vapaa. Ja täällä jokainen laittaa vapaasti omaa sielunmaisemaansa kirjaimiksi -taiteen lailla.

http://www.youtube.com/watch?v=lbSOLBMUvIE

Mä olen lälläri ja ylpeä siitä.
Ja mulla on ikävä kotiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parasetamoli.. kirjoitti:

Mielestäni suomi24:losen tiedeosio olisi parempi muuttaa para-muotoon. Siis paratiede, parapsykologia, paratähtitiede. Eiköhän olisi aika muuttaa "tiedepalsta" kieli- ja muuopillisesti oikeanlaiseksi. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu