Koskenkylässä 4 poliisiautoa sekä ambulanssi

Mitä tapahtunut ? 4 poliisiautoa sekä ambulanssi ...

Piiritys vai mitä ?
201416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

............Käy kyylää..heheeehhh!

Äänestä

PIELAVEDELLÄ ON SADEILMA, TÄÄLLÄ PÖPILÄSSÄ MEITÄ
MIELISAIRAITA PÄÄSTETÄ ULKOILEMAAN TÄNÄÄN
SALAMA TUHOSI TELKKARIN JA TULEE AIKA PITKÄKSI
PITÄÄ KESKUSTELLA ITSENSÄ KANSSA LÄÄKKEIDEN JAKOON SAAKKA

Äänestä

Ajettiin yläkemijoelta kaupunkiin ja huomattiin sama. Tää oli tosiaan ollut.

Liikenteen valvontaa tää ei ollu. Ei pysäytetty ketään.

Äänestä

Me olima ilta-ajelulla ja Koskenkylässä oli tosi monta poliisiautoa. Ihmeteltiin sitä et mikä on vialla.

Huhuja liikkunut tänään kyllä.

Äänestä

Mie olin täällä Viirinkankaalla enkä huomannut mitään.

Eikä siskokaan Kivitaipaleessa nähnyt mitään erikoista.

Mutta se on kerran nähnyt paloauton. Otti kännykkäkameralla kuvan.

Äänestä
  • Oleks varma että se oli paloauto ? Ettei se vaan ollut vanha skiito.

    Äänestä

kyllpä tääl on typeriä kirjoituksia

Äänestä

Vielläkö ne siellä on?

Äänestä

Voi hyvä tavaton, en edes huomannut ja asun kuitenkin koskenkylässä.... Missähän tää on tapahtunut

Äänestä

Siellä oli ammuskelu / aseuhkaus ja oli joelle paenneet kaverukset. Ei mitään hätää kuitenkaan ollut , saatiin kiinni ja tilanne selvitettyä mitä ilmeisemmin jotain tällaista.kuulin

Äänestä

Joku kertoi et joku olis tehnyt itsarin ?

Äänestä

Miten Joku voi kertoa mitään jos se on tehnyt itsarin?

Äänestä

Isäntä kerto tuollon että sen työkaverin tyttö ammuttiin siellä, mutta ihmettelin ettei miksei tästä mainittu missään?

Äänestä
  • Miksi olisi pitänyt mainita????????

    Äänestä

  • Kakstuhattalukua ollaan eletty jo jonkin aikaa, tässä meidän Euroopan suurimmaksi kaupungiksi nimetyssä tuppukylässä.Tappoista, surmista ja muista väkivallanteoista.olemme saaneet kuulla lähes viikottain.Minkähän kylistä tai keskustan/taajamien alueista voisi nimetä. väkivalta tilastojen ykköseksi.

    Äänestä

  • Fiksuutta, please kirjoitti:

    Miksi olisi pitänyt mainita????????

    Tottakai pitää mainita, jos joku on tehnyt henkirikoksen. Kuuluu yleiseen etuun, että tekijän nimi on kaikkien tiedossa tuomion jälkeen. Tietenkin, jos tekijä on ollut poliisin hyvä kaveri, ja tätä halutaan suojella, niin uutinen voidaan yrittää pimittää. Tiedän erään tapauksen vuosien takaa, jossa käräjäoikeuden vahtimestaria oli ohjeistettu, ettei tuomiosta (tappo) saa kertoa paikalliselle medialle mitään. Touhusin tuon tuomiolauselman Lapin Kansan tietoon itse, ja nämä julkaisivat sen nimineen heti. Luulisi tätä tappajan suojelija-poliisia vituttavan vieläkin.

    Uskon, että mitään tyttöä ei ole ammuttu, koska siitä ei ole mitään infoa missään mediassa ollut. Kyllä Rovaniemellä tuollaiset asiat vielä uutiskynnyksen ylittäisivät, vai mitä?

    Äänestä

  • Fiksuutta, please kirjoitti:

    Miksi olisi pitänyt mainita????????

    No oishan se ehkä kiva tietää jos omassa synnyin/asuinkaupungissa joku tapetaan? Vähän niitä valoja sinne tauluun vittu.

    Äänestä

  • metsänpeikot pelotti kirjoitti:

    Kakstuhattalukua ollaan eletty jo jonkin aikaa, tässä meidän Euroopan suurimmaksi kaupungiksi nimetyssä tuppukylässä.Tappoista, surmista ja muista väkivallanteoista.olemme saaneet kuulla lähes viikottain.Minkähän kylistä tai keskustan/taajamien alueista voisi nimetä. väkivalta tilastojen ykköseksi.

    Ois kyllä huojentavaa, jos vois havaita että monessakaan laajan asuinkaupungimme alueissa ei näitä väkivallantekoja ole tapahtunut, kuluvan tuhatluvun aikana.

    Äänestä

Aina välillä kuitenkin väistämättä sattuu näitä väkivallantekoja, myös ns. paremmilla asuinalueilla. Jokainen tapaus on liikaa, siitä kai olemme yhtä mieltä?
Henkirikos jättää varsinkin uhrin omaisiin tai ystäviin ikuisen jäljen, itsekin muistelen lähes päivittäin kaveriani, joka joutui tappajan uhriksi 90-luvun lopulla.
Siinä mielessä on vieläkin oksettavaa, kun muistelee, kuinka tappaja istui muutaman vuoden linnassa, ja tallusteli muina miehinä vastaan. Ei ole ihmishengellä paljon arvoa Suomessa, ja kuka puupää keksi senkin lain, että ensikertalainen vapautuu puolikkaalla tuomiolla?

Äänestä
  • Yrittäkäämme selvittää se lintukoto1 ja kukaties voisimme ottaa mallia muiden "risukasojen" tervehdyttämiseen ja kehittämiseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toyo mies kirjoitti:

Mitä tapahtunut ? 4 poliisiautoa sekä ambulanssi ...

Piiritys vai mitä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu