Eipä hirveästi kiinnosta nämä tynkäkisat. Kenen idiootin keksintö oli hakea EM-kisoja olympiavuonna?
Miksi näitä yleeensä järjestetään samana vuonna kuin olympialaiset?, neljän vuoden välein olisi sopiva.
Sama koskee MM-kisoja.
Paljon poisjääntejä
4
105
Vastaukset
- -
Samaa mieltä. Vähän nyt vesittyy koko em-kisaidea.
Kyse on kuulemma siitä, että eurooppalaiset haluavat nähdä omiensa menestyvän, koska etenkin juoksussa Afrikka ja Amerikka jylläävät.
Toisaalta aika monen kilpailun voittaja em-kisoissakin on sukujuuriltaan afrikkalainen. - suru-Saara.
Suomalaisia kusetettiin järjestämään
tynkäkisat.
Taloudellisista syistä olis parempi py-
syä erossa koko kisoista. Tulee vain
paha mieli, kun näkee urheilijoita.
Meille riittäis katsella vanhoja kisafil-
mejä. - mseoimsofd
Suomi sai nämä kisat juuri siksi, että ne ovat tynkäkisat. Muuten EM-kisoja ei olisi järjestetty Helsingissä näin pian MM-kisojen jälkeen.
Sekundakisojen laadun näkee hyvin myös maskotista. Olin itse kanssanne samaa mieltä kunnes luin Urheilulehdestä Jari Kupilan pääkirjoituksen, jossa hän esitti kysymyksen kuka pois jääneistä urheilijoista oli sellainen, joka olisi täyttänyt stadionin? Itse en osaa montaa eurooppalaista tähteä listata, jotka eivät olleet mukana Helsingissä. Ihan hyvä kattaus Helsingissä oli urheilijoiden puolesta. Suomalaiset vaan irti kotisohvista ja paikanpäälle katsomoihin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1251134
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838