3000 m:n esteiden voittajalta. Kilpailukietlto, ja voiton hylkäys !!!
Saakelin ählämi sählämi muslimijuokisija ..
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TVoNYgyGl1c
Saakelin ählämi sählämi muslimijuokisija ..
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TVoNYgyGl1c
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/emyleisurheilu2012/2012070115786962_ey.shtml
>Suomen Urheiluliiton puheenjohtaja, EAA:n hallituksen jäsen Antti Pihlakoski ei osannut kommentoida tapahtunutta.<
Nahjus-Antti sitten sanattomasti hyväksyy tapahtuneen törkeyden.
Upean suoraselkäistä toiomintaa. Hyvä SUL !!!!!!!!!!!!!!!!
Tätähän suomessa näkee. Tiedetään asia vääräksi eikä tehdä mitään eli niin kuin kirjoitit, hyväksytään tapahtunut. Turha itkeä "vuoden" päästä tapahtunutta. Seuraaviin kisoihin mihin ko juoksija osallistuu on maskotille annettava etälamautin tai vastaava.
Tosin jos vapaa kasvatus jatkuu niin suomen kansallisissa kisoissakin voisi alkaa olemaan samanlaista käytöstä....
Kansallisuuteen ja rotuun katsomatta perseestä tuommoinen käytös, ei kuulu urheiluun eikä mihinkään muuallekaan. Seuraavien kisojen maskotin pitäisi piilottaa pesäpallomaila tai stiletti pukuunsa ennen kolmentonnin esteitä siltä varalta, että tämä kyrväke voittaa. Nähtäisiin miten palkintopallille nousu sujuu polvilumpiot murskana tai ruumispussissa.
Tahtoo olla, että kun näitä kilpahevosia ostellaan Afrikan puolelta, niin niille ei keretä ennen kisoja opettamaan käytöstapoja. Ne sit potkii huitoo tönii pikku muksujakin Tämäkin on vikuroinut kuuleman mukaan ennenkin.
1500 metrillä Sandels kaadettiin !!! Törkeää!!!!!!!!!!!!!
Sandells juoksi sen turkkilaisen eteen. Sitä sattuu.
Parrakas ählämi. Mitähä tekee seuraavalla kerralla. Onkohan jotain tehokkaampaa toimintaa tiedossa?
Juoksee varmaan uusi asu päällä.
http://horatio.naurunappula.com/screen/a1/86/a186fe3e3a688261/0/492055.jpg