Olen tullut Kemiin töihin kesäksi, missä kannattaa käydä ja mitä tehdä kesän aikana?=)
Tekemistä Kemissä?
hejei-
122514
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Käy siellä töissä ja tee niitä töitä ;-o)
Sitähän sää kysyit!
Sori, ei täällä oo yhtään mitään tekemistä!! Kaikki paikat täynnä narkkeja ja mamuja.. Oisit hyvä ihminen valinnu vähän paremman paikkakunnan ;)
Minkä alan hommia teet?
Hahaa arvasin mitä vastaatte, ihan oon kuitenkin viihtynyt ja töitä paiskitaan=) kuntosalilla ja lenkkipoluilla oon lähinnä aikaa kuluttanu töiden jälkeen...ja olikos se nyt Kemissä vai Torniossa missä järjestetään melontaretkiä? sinne ajattelin myös mennä.. uimahallissakin kerkesin käydä ennenkuin meni kesäksi kiinni :D
Kemissä ei voi tehdä muuta kuin maata sohvalla olutta juoden ja raapia munia.
Kannattaa varmaan käydä kattoon kemin sivuilta ja lounais-lapissa ilmoitellaan myös. Jos ei löydy mitään itseä kiinnostavaa, niin ainahan voi lähteä käymään naapurikaupungeissa :D
Suosittelen juopottelua - sitä voi tehdä kopa Kemissä!
Joo! Ja suosittelen niitä rantaravintoloita, siellä on mukava juopotella.
Sitten aamuyöllä kavereiden kanssa lyödä vetoa kuka on ensimmäisenä vastarannalla, sehän on noin lähelläkin. (Selkäsaari)
Uintihan tunnetusti piristää? Sen uintikeikan jälkeen jollekkin grillille tai kebabille ja sit tuutumaan.
Kokkoonnutaampa nyt kaikki juopottellee. :)
tapahtumia on joka viikko kävelykatu ja risteilyt on ehdoton tiety kahvilat hyvässä seurassa.
Ei tääll mitään tapahdu. Illalla kuuden jälkeen kaupunki on autio ja kaikki paikat kiinni.
Suoraan sanottuna Kemi on yksi Suomen tylsimmistä paikoista.Varsinkin nuorilla ei ole mitään tekemistä...