Mul on tollasta jotain aasialaista kookosöljyä, oisko sri lankalta, avaamaton pienehkö pullo, siis sellasta joka hyytyy jääkaapissa ja tulee kirkkaaks huonelämmössä. Kyse ei oo samasta ku esim paistamiseen tarkotettu neitsytkookosöljy, vaan tää on niinku viel nestemäisempää.
Voinks mä laittaa sitä esim ihan vaan lihakastikkeeseen, kanaan, paistetun kalan päälle etc ? Missä vaiheessa, paiston yhteydessä vai onks se mauste ?
Onks se terveellistä ?
Kookosöljy
4
148
Vastaukset
- kookosfani
Kookosöljy ruuanlaitossa on kyllä vähän niin ja näin, maku on voimakas ja peittää varsinaisen ruoan maun helposti. Tietysti jos tykkää sen mausta niin ei silloin ole väliä.
Käytä sitä ulkoisesti, on erinomainen ihovoide ja suojaa auringolta. - palmut heiluu
Tää ei oo sitä mitä esim Cocovin Neitsytkookosöljy jota olen käyttäny esim kalan paistamiseen ja muussakin ja jota voi käyttää myös ulkoisesti,
tää on niinku pienen olutpullon näkösessä pullossa ja huonelämmössä täysin kirkasta ja nestemäistä.
Elin voinko mä lorauttaa tätä vaikka paistettujen naudansuikaleiden sekaan ? Tykkään kookoksen mausta.- kookosfani
Voit käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1784163"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?882717Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1292205Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p722169- 192021
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.211931Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251763- 821747
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201743Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko121557