Eli tarviin ollies apuu!
Miten kannatas opetella/harjotella olliee?? Kun mul on markettilauta (joo tiiään) ja oon ajatellu paremman laudan ostamista ehkä sitten kun saan ollien tol.
auttakaa olliessa!!!!
8
159
Vastaukset
- ddddd
kato hidastus videoita
- skedemummo
Oge
- mpphd
No siinäs rupeat vaan treenaamaan. Eise sen kummempaa ole. btw ite opin puolessatunnissa =D
- skeitannut kesän
laitat taka jalan tailille ja etu jalan suunnillee siihen laudan keski osan ja etu ruuvien keskelle. sit poppat kovaa ja hyppäät ilmaa ja raapaset samalla etu jalalla suht kovaa. sitä vaa harjottelet nii menee kohta 3 dekin yli :)
- skedemummo
Oke kiitos vinkeistä ;D
- skedemummo
skedemummo kirjoitti:
Oke kiitos vinkeistä ;D
Mut en saa raapastuu sitä voisko se johtuu kengist
- -
skedemummo kirjoitti:
Mut en saa raapastuu sitä voisko se johtuu kengist
Kyllä voi johtua kengistä. Kunnon skedekengät on suunniteltu silleen, että niillä pystyy hyppäämään kunnolla ja tekemään flippejä yms. ilman, että kengät menevät siitä saman tien paskaksi. Kuitenkin jos haluaa pelata varman päälle, niin kannattaa etukäteen kysyä skeittikaupasta, mitkä kengät kestää hyvin Joskus skedesin DVS:n kengissä ja meni paskaks kahes viikos (no offence to DVS whatsoever).
- skatenerd 86
No kyllä semmosella halpismarkettilaudallakin ollien saa vedettyä, käytännössä millä tahansa laudalla saa jossa on kunnon teili. Mutta kyllä tietenkin skedekaupasta ostetulla dekillä saa paremman popin, mm. koska ne on kevyempiä.
Ollieta voi harjoitella monella tavalla. Aluks voi olla hyvä harjoitella paikalteen seisoen, mutta käytännössä ollie kannattaa oppia vetämään vauhdista mahdollisimman aikaisessa vaiheessa. Hyvä tapa saada enemmän poppia on harjoitella hyppiä erilaisten esteiden yli ja päälle.
Mun mielestä yleisin virhe mitä porukat yleensä tekee kun ne opettelee ollieta on se, ettei ne paiskaa teiliä tarpeeks kovaa maahan, koska nimenomaan se starttaa koko hypyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931382
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85862
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?52771- 51758
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253647Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä321616Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589- 53584