auttakaa olliessa!!!!

skedemummo

Eli tarviin ollies apuu!

Miten kannatas opetella/harjotella olliee?? Kun mul on markettilauta (joo tiiään) ja oon ajatellu paremman laudan ostamista ehkä sitten kun saan ollien tol.

8

137

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddddd

      kato hidastus videoita

      • skedemummo

        Oge


    • mpphd

      No siinäs rupeat vaan treenaamaan. Eise sen kummempaa ole. btw ite opin puolessatunnissa =D

    • skeitannut kesän

      laitat taka jalan tailille ja etu jalan suunnillee siihen laudan keski osan ja etu ruuvien keskelle. sit poppat kovaa ja hyppäät ilmaa ja raapaset samalla etu jalalla suht kovaa. sitä vaa harjottelet nii menee kohta 3 dekin yli :)

      • skedemummo

        Oke kiitos vinkeistä ;D


      • skedemummo
        skedemummo kirjoitti:

        Oke kiitos vinkeistä ;D

        Mut en saa raapastuu sitä voisko se johtuu kengist


      • -
        skedemummo kirjoitti:

        Mut en saa raapastuu sitä voisko se johtuu kengist

        Kyllä voi johtua kengistä. Kunnon skedekengät on suunniteltu silleen, että niillä pystyy hyppäämään kunnolla ja tekemään flippejä yms. ilman, että kengät menevät siitä saman tien paskaksi. Kuitenkin jos haluaa pelata varman päälle, niin kannattaa etukäteen kysyä skeittikaupasta, mitkä kengät kestää hyvin Joskus skedesin DVS:n kengissä ja meni paskaks kahes viikos (no offence to DVS whatsoever).


    • skatenerd 86

      No kyllä semmosella halpismarkettilaudallakin ollien saa vedettyä, käytännössä millä tahansa laudalla saa jossa on kunnon teili. Mutta kyllä tietenkin skedekaupasta ostetulla dekillä saa paremman popin, mm. koska ne on kevyempiä.

      Ollieta voi harjoitella monella tavalla. Aluks voi olla hyvä harjoitella paikalteen seisoen, mutta käytännössä ollie kannattaa oppia vetämään vauhdista mahdollisimman aikaisessa vaiheessa. Hyvä tapa saada enemmän poppia on harjoitella hyppiä erilaisten esteiden yli ja päälle.

      Mun mielestä yleisin virhe mitä porukat yleensä tekee kun ne opettelee ollieta on se, ettei ne paiskaa teiliä tarpeeks kovaa maahan, koska nimenomaan se starttaa koko hypyn.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      238
      3286
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      359
      2946
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      16
      1970
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      62
      1759
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1642
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1503
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1456
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      0
      1380
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      468
      1374
    Aihe