auttakaa olliessa!!!!

skedemummo

Eli tarviin ollies apuu!

Miten kannatas opetella/harjotella olliee?? Kun mul on markettilauta (joo tiiään) ja oon ajatellu paremman laudan ostamista ehkä sitten kun saan ollien tol.

8

159

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddddd

      kato hidastus videoita

      • skedemummo

        Oge


    • mpphd

      No siinäs rupeat vaan treenaamaan. Eise sen kummempaa ole. btw ite opin puolessatunnissa =D

    • skeitannut kesän

      laitat taka jalan tailille ja etu jalan suunnillee siihen laudan keski osan ja etu ruuvien keskelle. sit poppat kovaa ja hyppäät ilmaa ja raapaset samalla etu jalalla suht kovaa. sitä vaa harjottelet nii menee kohta 3 dekin yli :)

      • skedemummo

        Oke kiitos vinkeistä ;D


      • skedemummo
        skedemummo kirjoitti:

        Oke kiitos vinkeistä ;D

        Mut en saa raapastuu sitä voisko se johtuu kengist


      • -
        skedemummo kirjoitti:

        Mut en saa raapastuu sitä voisko se johtuu kengist

        Kyllä voi johtua kengistä. Kunnon skedekengät on suunniteltu silleen, että niillä pystyy hyppäämään kunnolla ja tekemään flippejä yms. ilman, että kengät menevät siitä saman tien paskaksi. Kuitenkin jos haluaa pelata varman päälle, niin kannattaa etukäteen kysyä skeittikaupasta, mitkä kengät kestää hyvin Joskus skedesin DVS:n kengissä ja meni paskaks kahes viikos (no offence to DVS whatsoever).


    • skatenerd 86

      No kyllä semmosella halpismarkettilaudallakin ollien saa vedettyä, käytännössä millä tahansa laudalla saa jossa on kunnon teili. Mutta kyllä tietenkin skedekaupasta ostetulla dekillä saa paremman popin, mm. koska ne on kevyempiä.

      Ollieta voi harjoitella monella tavalla. Aluks voi olla hyvä harjoitella paikalteen seisoen, mutta käytännössä ollie kannattaa oppia vetämään vauhdista mahdollisimman aikaisessa vaiheessa. Hyvä tapa saada enemmän poppia on harjoitella hyppiä erilaisten esteiden yli ja päälle.

      Mun mielestä yleisin virhe mitä porukat yleensä tekee kun ne opettelee ollieta on se, ettei ne paiskaa teiliä tarpeeks kovaa maahan, koska nimenomaan se starttaa koko hypyn.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1402
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      781
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      657
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      321
      616
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      605
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      599
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe