Ihana helle! Nauttikaa! :)

Ihanaa, että helteet ovat viimeinkin täällä! Olin juuri äsken rannalla ja lähden sinne kohta taas. Muutenkin on mukava tehdä ulkona kaikkea mukavaa, kun Aurinko paistaa, on lämmintä ja kaikki ovat iloisia.

Eläköön! Oikea kesä on vihdoin ja viimein tullut Suomeen!
4159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onneksi menivät jo ohi täältä etelästä. Johan tuota kärsimystä olikin 2 päivää.
Hyvin selvisi siinäkin ajassa, että täytyy olla mielenvikainen, joka siitä pitää.

hyvä kun tulee taas normaali sää, helleet jo riitttikin. Johan uutisissakin oli, että maailman helteiden takia voi ruoan hinta meilläkin nousta 15%.

Äänestä

Jihuu, säätiedotus vahvisti helteiden poismenon, taitaa aloittaja elää jossain harhoissaan. On tietysti grillanut itseltään pään pehmeäksi rannalla, joten ei ymmärrä mitä säätidote sanoi.

Äänestä

Hyvä kun päästiini säikähdyksellä mokomasta säästä, ihan oli kun saunassa olisi istunut. kumma kun noille järkijätöille ei sauna kelpaa, vaan sellaiseksi halutaan säätä.
Jotain yhteiskunnan elättejä niiden on varmasti oltava, jos ei muuta hommaa ole varaa tehdä, kun maata rannalla.

Äänestä

lehdessä oli että, normaali kesä on tyhjentänyt terassit ja alkoholin myynti on romahtanut.
Asia viittaa siihen, että nuo helle-hullut ovat jonkin sortin alkoholisteja. helteellä juovat itsensä koomaan terasseilla.
Nyt terasseille sammumisesta tulisi kylmä ja näin ryyppäävät varmaan kotisohvilla, sehän ei näy ravintolamyynnissä.

Hellesää on kansanterveydelle todellinen uhka, varmaan kuumat kesät nähdään sairaaloiden osastoilla, kun hoidossa on paljon normaalia ennemmän haimatulehduksia.
Onneksi kulunut kesä oli terveellinen ja maikkarin pekka Poutakin sanoi, että viikonlopun helteiden kaltaista säätä ei ainakaan tänävuonna enää tulla näkemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihana helle kirjoitti:

Ihanaa, että helteet ovat viimeinkin täällä! Olin juuri äsken rannalla ja lähden sinne kohta taas. Muutenkin on mukava tehdä ulkona kaikkea mukavaa, kun Aurinko paistaa, on lämmintä ja kaikki ovat iloisia.

Eläköön! Oikea kesä on vihdoin ja viimein tullut Suomeen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu