Luku 28 Laservaloalukset luonnonlaeissa

Maapallon kansat rakentaa tulevaisuudessa laservaloaluksia, joiden sisällä voimme elää luonnonlakien mukaan ajattomassa paratiisissa. Laservaloaluksen sisällä on ydinvoimalaitos, joka tekee sähköä. Aluksen koko voi olla jopa kilometrin, mutta sen liike ja viestintä perustuu lasertekniikkaan. Puhuttaessa laservalon ominaisuuksista oleellista on huomata, että sähkölaitteen ulkopuolella säteilyn tiheys B on sama lukuarvo kuin laservalon nopeus a jumalan luonnonlaeissa F = m*a ja
a = B*4,2*i*r.

Laservaloa voidaan tehdä pumppaamalla vaikkapa heliumkaasusta, jolloin aluksen ympärille muodostuu laservalosäteily. Siitä annan esimerkin
a = 2,5 ms (mustan aukon nopeus)
B = 179 g/m(3) (heliumkaasun tiheys)
4,2*i = 1,39*10(-8) tai painovoimavakio on 0,0000 0001 39
r = 1*10(6) m (mustan aukon säde).

Laservaloaluksen voima on sen sijaan yhtälöissä
F = 2,5*10(10) g (voima)
m = 1*10(10) g (laservaloaluksen massa)
a = 2,5 ms (aluksen nopeus).

Koska aluksen nopeus on nyt sama kuin laservalolla, meidän jalat on aluksen sisällä maassa. Mustien aukkojen keskeltä emme voi nähdä esimerkiksi tähtien valoa, sillä laservalon tiheys B on sähkölaitteen ulkopuolella sama lukuarvo kuin nopeus a. Väri on jumalan sekundaariominaisuus. Toisaalta tärkeää on huomata se, ettei jumalan luonnonlaeissa ole aikaa eikä sielunlaissa pahuutta, joten sen takia taivaan ihmiset ei tule maapallolle. Ja kaukoputkissa näemme vain mustan
aukon, mustan pilkun.

19

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perämela

      no mutta jos tulee paha lentsu kesken laservalomatkan ja apeteekki on kiinni mitäs sitten ?!

    • Jumalan luonnonlakien perusteella alkuihminen oli herra dinosaurus.

    • Raptorilaumat

      kaikkien kimpussa. Suuret koneet apuna.
      Mutta ei hätää: laaserkuituyhteys ilman langattomuutta on pelastus.

    • Kännykkäsäteily

      voi sekoittaa pään ?

      • alfa123om

        Onhan noita jo näkynyt. Tai itse asiassa ne ovat näkymättömiä, mutta kuudes tai seitsemäs aisti aistiin ne ikään kuin eräänlaisena aukkona taivaalla.

        Totuus on jopa pahojen paras ase; sillä on koraanin mukaan olemassa sopimus, että paha saa viedä mukanaan jokaisen, joka on pahempi kuin tuo paha.

        Siksi nuo näkymättömät alukset eivät ole täysin näkymättömiä. Ne luovat ympärilleen pilviharsosta peitteen peittääkseen näkymättömyytensä, mutta tuo pilviharso muistuttaa muodoltaan avaruusalusta.

        Olen saanut muutaman hienon valokuvan näkymättömistä avaruusaluksista, jotka ovat kätkeytyneet avaruusaluksen muotoisen pilven taakse. Eli kuvia noista erikoisen muotoisista pilvistä. Ne on jo täällä!!!


      • Kännykkäsäteily ei sekoita normaaleja aivoja!


      • alfa123om kirjoitti:

        Onhan noita jo näkynyt. Tai itse asiassa ne ovat näkymättömiä, mutta kuudes tai seitsemäs aisti aistiin ne ikään kuin eräänlaisena aukkona taivaalla.

        Totuus on jopa pahojen paras ase; sillä on koraanin mukaan olemassa sopimus, että paha saa viedä mukanaan jokaisen, joka on pahempi kuin tuo paha.

        Siksi nuo näkymättömät alukset eivät ole täysin näkymättömiä. Ne luovat ympärilleen pilviharsosta peitteen peittääkseen näkymättömyytensä, mutta tuo pilviharso muistuttaa muodoltaan avaruusalusta.

        Olen saanut muutaman hienon valokuvan näkymättömistä avaruusaluksista, jotka ovat kätkeytyneet avaruusaluksen muotoisen pilven taakse. Eli kuvia noista erikoisen muotoisista pilvistä. Ne on jo täällä!!!

        Etsikää taivaan totuuksia sielunlaissa myös peilinne takaa. Juuri ajan ja pahuuden takia ulkoavaruuden ihmiset eivät tule tälle planeetalle.


    • havahtunut

      Mikään laser valo ei voi synnyttää ajattomuutta, koska se on aikaa ja materiaa
      Henkisesti ihmisenkin elämä on ajatonta, mutta kehityksen kautta materiasta syntynyt ego sielu, ei voi olla ajattomuudessa , vaikka
      elämämme sitä on.
      Kun materia syöksyy mustaan aukkoon. niin se muuttuu ajattomaksi energiaksi, koska silloin päättyy myös aika.

      Alunperin ihminen eli tuossa ajattomuudessa henkisesti, mutta
      egon kehittymisen jälkeen hän jäi ajan vangiksi, ja elää siinä
      Mistä muuten tuhansia vuosia sitten eläneet ihmiset tiesivät,
      ettå aurinkokunta kiertää linnnunradan keskuksen ympäri
      ja ja sillä on näkymätön keskusaurinko eli musta aukka, jonka
      tutkijat ovat nyt löytäneet.

      Ihmisen luonnollinen henkinen tila on tuo ajattomuus, mutta
      ajatuksen kehittyminen materiasta, joka oli hyvä asia, mutta ajatuksen tietämättään synnyttämä ego virhe, joka syntyi
      syyn ja seurauksen tuloksena kun ihminen vei tuon ajatuksen
      ajattomalle alueelle joka synnyti sinne ajallisen keskuksen, jonka ylläpitäjäksi elättäjäksi ajatus joutui
      Ihminen voi nykyäänkin elää ajatomassa henkisessä tilassa, mutta se vaatii egon hylkäämistä, mutta se voi tapahtua vain ymmärtämällä kaiken tuon, että miten ja miksi tuo ego sielu on syntynyt ja miksi, se seuraa meitä psykologisena perimänä

      Jos ihminen aikoo selviytyä elävänä täällä maapallolla, niin
      hänen on ymmärrettävä kaikki tuo sillä henkisesti jälkeenjääneenä, ihminen voi tehdä tekoja jotka luonnon lain mukaan johtavat sen itsetuhoon

    • Sielunlaissa minä havahduin huomaamaan, että sinä olet mielenterveyspotilas.

    • Dear reader, if you believe me you will never die.

    • Ulkoavaruuden hyvät ihmiset nauravat maapallon pahoille ja tyhmille yksilöille. Näin ollen vain pikkuporvaristo haaveksii ufoja ja Herran (Jeesuksen) paluuta.

    • Ulkoavaruudessa ei ole ufoja vaan lukematon määrä ihmisiä.

    • Allah, jumala, god tms. ei asu lompakossa, eli myös raha on pahuutta!

    • Esimerkiksi ufot ovat vain rahanarvoisia satuja, ei todellisuutta.

    • älä ehdotakaan

      Mites lomamatkalle Lappiin kesäisin käy?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      241
      2781
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1154
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      0
      1020
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      954
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      851
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      848
    Aihe