Tuli käytyä Lohjan ABC:llä aamukahvilla ja aamupalalla. Olihan siellä jotain mutta monta kuppia oli tyhjillään. Katselin kun nuori tyttö pyöri tiskin ympäri kärryineen ja esim. murojen luona ollut hillokippo ei vaan täyttynyt ja vaikee oli täytellä niitä muitakin kippoja. Olis tehny mieli pyytää rahat takaisin ja sanoa että pitäkää eväänne. Oli itsellä kiire enkä ruvennut siinä sitten jakeleen ohjeita miten homma pitäisi olla, no oma vika tietty olisin voinut olla menemättäkin sinne.
Harmittaa vaan kun ABC rakenteli näitä hillittömän kokoisia pytinkejä sinne tänne ja safka oli alussa ihan hyvää ja tuoreet pullat aikaisin aamulla vei kielen mennessään mutta nyt on jostain syystä taso laskenut aivan pohjaan.
Kun ABC rupesi laajentaan valtaustaan tässä jokunen vuosi sitten niin meinasi muut huoltsikat jäädä jalkoihin mutta nyt täytyy ilolla todeta että ruoka on muilla asemilla huomattavasti parempaa ja maukkaampaa kuin ABC:llä.
Missä vika mahtaa olla. Onko henkilökunta liian nuorta vastaamaan ison aseman monipulisesta tarjonnasta.
Aamukahvit ABC:llä!
1
292
Vastaukset
- kasitien varrelta
Itsellä kanssa huono kokemus ABC huoltamolla syömisestä. Käväisin Raumalla siinä 8 tien kupeessa syömässä iltapäivällä noutopöytä lounaan joka maksoi 10,30. Oli kyllä sellainen hinta/laatu suhde että taisi olla viimeinen vierailu kyseisellä huoltamolla ainakin syömisen merkeissä. Perunamuusia oli käyty pyörittelemässä varmaankin aamusta saakka ja keitettyjä vihanneksia eli vain parsakaalia oli vain muutama jäljellä jotka myös varmaan eilisestä jääneitä täysin mauttomia uudelleen lämmitettyjä. Varsinaiset syötävät olivat lohi medaljongit tai lihapullat kastikkeella ja lasagne joista valitsin lohen jota oli muutama pala jäljellä.
Lohen pinta oli jo päässyt kuivumaan kun olivat myöskin varmaan aamusta asti hautuneet ilman kastiketta. Salaatti oli jokseenkin syötävän tuntuista.
Ilmeisesti tarkoitus kyseisessä paikassa olisi saada asiakas tilaamaan listalta jotain syötävää kun näkee huonon noutopöydän ensin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721127
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä295533Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477