Tuli käytyä Lohjan ABC:llä aamukahvilla ja aamupalalla. Olihan siellä jotain mutta monta kuppia oli tyhjillään. Katselin kun nuori tyttö pyöri tiskin ympäri kärryineen ja esim. murojen luona ollut hillokippo ei vaan täyttynyt ja vaikee oli täytellä niitä muitakin kippoja. Olis tehny mieli pyytää rahat takaisin ja sanoa että pitäkää eväänne. Oli itsellä kiire enkä ruvennut siinä sitten jakeleen ohjeita miten homma pitäisi olla, no oma vika tietty olisin voinut olla menemättäkin sinne.
Harmittaa vaan kun ABC rakenteli näitä hillittömän kokoisia pytinkejä sinne tänne ja safka oli alussa ihan hyvää ja tuoreet pullat aikaisin aamulla vei kielen mennessään mutta nyt on jostain syystä taso laskenut aivan pohjaan.
Kun ABC rupesi laajentaan valtaustaan tässä jokunen vuosi sitten niin meinasi muut huoltsikat jäädä jalkoihin mutta nyt täytyy ilolla todeta että ruoka on muilla asemilla huomattavasti parempaa ja maukkaampaa kuin ABC:llä.
Missä vika mahtaa olla. Onko henkilökunta liian nuorta vastaamaan ison aseman monipulisesta tarjonnasta.
Aamukahvit ABC:llä!
1
233
Vastaukset
- kasitien varrelta
Itsellä kanssa huono kokemus ABC huoltamolla syömisestä. Käväisin Raumalla siinä 8 tien kupeessa syömässä iltapäivällä noutopöytä lounaan joka maksoi 10,30. Oli kyllä sellainen hinta/laatu suhde että taisi olla viimeinen vierailu kyseisellä huoltamolla ainakin syömisen merkeissä. Perunamuusia oli käyty pyörittelemässä varmaankin aamusta saakka ja keitettyjä vihanneksia eli vain parsakaalia oli vain muutama jäljellä jotka myös varmaan eilisestä jääneitä täysin mauttomia uudelleen lämmitettyjä. Varsinaiset syötävät olivat lohi medaljongit tai lihapullat kastikkeella ja lasagne joista valitsin lohen jota oli muutama pala jäljellä.
Lohen pinta oli jo päässyt kuivumaan kun olivat myöskin varmaan aamusta asti hautuneet ilman kastiketta. Salaatti oli jokseenkin syötävän tuntuista.
Ilmeisesti tarkoitus kyseisessä paikassa olisi saada asiakas tilaamaan listalta jotain syötävää kun näkee huonon noutopöydän ensin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024447Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743821168- 1861042
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091022Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna83893Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47891- 64881
- 64846
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk10837Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64816