Islannin yllättävä lämpeneminen

1975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Ota ne lääkkees ettei tarttee taas tulla sulle niitä syöttämään tai sairaalaan lähettää! Saat sitten siivota kuolas ite pois tälläkertaa!

Mutta omapa on asias. Sun täytyis vaan nyt hoitaa skitsofreniaas. Vai tilaataanko ambulanssi taas?

Äänestä

Ja kenelle nämä linkit on oikeasti suunnattu? Kukaan Taalas ei viestejäsi lue, kun taitaa hän olla täysin tietämätön kaltasesi hörhön olemassaolosta.

Jos muille täällä kirjoittaville olet ne suunnannut niin oletko huomannut viestiesi suuren miinuspeukusten määrän? Kukaan ei noita sinun linkkejäs kaipaa!

Äänestä
  • Koitappa tajuta että KUKAAN ei noita sinun linkkejäs kaipaa, joten lopeta niiden massapostittaminen!

    Mikä idea noissa linkkeissäs on?

    Äänestä

Nykytilanteessa uskoisin maksimimiinus peukkujeni määrän olevan 9, eli
GAIA poriukka.

Toista se oli vanhoina hyvinä aikoina, kun sain jopa yli 50 - peukkua.

• Kaj Luukko
• Ari Jokimäki
• Jari Kolehmainen
• Tuomas Helin
• Timo
• Esko Pettay
• Petteri Karvinen
• Rauli Partanen
• Jussi S. Ylhäisi

Äänestä
  • Etkö tajua jo lopettaa? Ota lääkkees ja syö itus.

    Henkilöt jotka mainitsit eivät lue tätä foorumia, mutta jos vihjaan heille syytöksistä niin varmaan mielellään haastavat sinut oikeuteen kunnianloukkauksesta.

    Hoida jo se skitsofrenias!

    Äänestä

No heihin on jo otettu yhteyttä ja tarjottu tilaisuus peräytyä ilman seurauksia.

Olen näkeväni palstalla jotain tuloksia, mutta kun mikään kosto ei kiinnosta, en viitti ottaa yhteyttä ns. palstan harmaaseen eminenssiin, ku sillä saattaa olla kiireitä.

Äänestä
  • Selostappa mitä yrität saavuttaa sillä että lähetät aamusta iltaan 7 päivänä viikossa 20-30 linkkiä tänne?

    Selosta kaikki tarkoitusperäsi niin annan asian olla. Korvauksia kunnianloukkauksesta sinulta tuskin saa.

    Äänestä

  • fdgfgh kirjoitti:

    Selostappa mitä yrität saavuttaa sillä että lähetät aamusta iltaan 7 päivänä viikossa 20-30 linkkiä tänne?

    Selosta kaikki tarkoitusperäsi niin annan asian olla. Korvauksia kunnianloukkauksesta sinulta tuskin saa.

    mitä hohheli höpiset? Eihän nimimerkin kunniaa voi loukata. Kerro kuka tuota nimilistan henkilöistä olet.

    Äänestä

  • 4+8 kirjoitti:

    mitä hohheli höpiset? Eihän nimimerkin kunniaa voi loukata. Kerro kuka tuota nimilistan henkilöistä olet.

    Nämä hohhelit ovat minulla täysin tuntemattomia... En kyllä taida tietää mitään tämän foorumin tapahtumista. Vissiin eksyin väärälle seudulle.

    Ja en ole kukaan noista. Vaan tavallinen työssäkäyvä yksityinen henkilö, joka taitaa siirtyä paremmille foorumeille kohta.

    Omituiset jutut täällä...

    Äänestä

Jatka vaan linkkien lähettelyä. Hienoa, että joku viitsii etsiä oikeaa tietoa, Suomen kettutyttötoimittajien propaganda-artikkelien sijaan.
Varmasti Taalakselle menee näistä jonkinlaista tietoa, kun kyse on kuitenkin suomen suurimmasta keskustelupalstasta.
Nimim. "fdgfgh" on ilmeisesti joku jönsin sivupersoonista, tai joku muu hörhö, jonka mielestä vain pitäisi USKOA ilmiselvää kusetusta ja maksaa tyytyväisenä maapallon pelastamisesta aneita.

Hienoa sähköteurastaja, jatka vaan!

Äänestä
  • En usko kylmenemiseen ENKÄ lämpenemiseen. Ilmasto EI muutu ainakaan tuhanteen vuoteen millään tavalla merkittävästi.

    En usko muuta kuin siihen että seuraavina vuosisatoinakaan ei tapahdu mitään muutosta ilmastossa.

    Massapostitus ei ole ratkaisu!

    Ja kuka piru on joku jönsi? Sivupersoonistakaan en tiedä mitään... Vissiin jotain omituista menossa tällä foorumilla?

    Äänestä

  • Taalasta tuskin vaivataan tämmöisellä roskalla.

    Äänestä

Kitinää ja valitusta ilmastopiireiltä, kun rahapuu on helistetty loppuun.

Kyllä nyt veri punnitaan, kun ilmastohuijaus on paljastumassa maailmanlaajuisesti.

Oli odotettavissa jonniinmoisia itkupotku raivokohtauksia alarmistipiireissä,
heidän ilmastouskonnon romahtaessa ja kun ne kohdistuvat minuun, olen suorastaan ylpeä itsestäni, vaikken olekkaan sitä sorttia.

http://www.youtube.com/watch?v=d826PG1X3IM

Petos ja kunnia ovat kaksi eri asiaa, ja ilmastoväärentäjillä ei voi olla
kunniaa mitä loukata.

Äänestä
  • En usko kylmenemiseen ENKÄ lämpenemiseen. Enkä ilmastonmuutokseen ylipäätänsä.

    Äänestä

  • fdgfgh kirjoitti:

    En usko kylmenemiseen ENKÄ lämpenemiseen. Enkä ilmastonmuutokseen ylipäätänsä.

    "En usko kylmenemiseen ENKÄ lämpenemiseen. Enkä ilmastonmuutokseen ylipäätänsä."

    Oho, nyt kyllä kalpenivat palstan paatuneimmatkin denialistit.

    Äänestä

  • niin sitä pittää kirjoitti:

    "En usko kylmenemiseen ENKÄ lämpenemiseen. Enkä ilmastonmuutokseen ylipäätänsä."

    Oho, nyt kyllä kalpenivat palstan paatuneimmatkin denialistit.

    Mikä pirun denialisti?

    Äänestä

Jos se uskoo maailmanloppuun joka on ennustettu ensi joulukuuksi,
muttei muistanut mainita?

Äänestä
  • Jaa siihen. En muistanutkaan koko juttua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Joko alkaa taalaksen puntti tutista.

http://ilmastorealismia.blogspot.fi/2012/01/islannin-yllattava-lampeneminen.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu