Keihastä näytetään Lontoossa liikaa!!!

Kvertiläinen

Yle näyttää aivan liikaa keihään karsintaa, kun jo neljä heittoa on näytetty, kun nyt 30 heittoa on tullut karsinnassa. Me suomalaiset haluamme nähdä enemmän 10-ottelun korkeutta ja pika-aitureiden peruukkeeja ja takapuolia. Miksi yle näyttää keihästä niin paljon? Näkisihän ne keihään karsinnan tulokset huomisesta lehdestäkin, joten eiköhän sovita, että keihästä on nyt näytetty tarpeeksi, jotta voidaan keskittyä asiaan.

2

159

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruatikainen

      Siellä on kaikkien aikojen karsintaryhmä menossa. Tasainen ja tasokas. Onneksi on teksti-TV. Ja meidän puupääselostajat ei selosta kuin nauhalta tulleet kasikakkoset. Noloa YLE, todella noloa.
      Täällä on miljoona keihäsvalmentajaa TV:n ääressä valmiina analysoimaan jokaisen heiton, eli pliis kuvaa.
      Suomellahan on oma kuvaohjausmahdollisuus paikalla. Tämähän tuli Edmontonin MM-kohun jälkeen, kun Arsin kuulamitali jäi lähes kokonaan näyttämättä. Tuolloin YLE säästi TV-kuluja, mutta lööppikohu muutti perinteen.

      • Arvuri

        Mitali näyttisi olevan Pitkämäen varassa.
        Mannio taisi pistää paukkunsa karsinnan ekaan heittoon.
        Ruuskaseen en luota, jos pääsee finaaliin.
        Jos Pitkämäki pääsee ja saa kulkemaan, sieltä voi tulla pronssi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1399
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      821
    3. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      770
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      755
    5. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      92
      755
    6. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      156
      690
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      679
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      612
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      611
    Aihe