Keilaus ja kunto?

Ööliä ränniin

Jos keilaus laskeaan urheiluun veikkaisin, että keilaajilla on keskimäärin huonoin fyysinen kunto kaikkien lajien urheilijoista.

4

277

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuntoa riittää

      Ei pidä paikkaansa, keilaajat ovat kovakuntoista sakkia.

    • 6-12 sekkaa kisa

      Luulen, että kuulantyöntäjät ovat paljon heikompia. Suoritus kestää n. 1-2 sekuntia ja sen jälkeen penkille lepäämään varttitunniksi.

    • Zaul

      sitä paitsi siinä kun otat 3 tuntii ittelles aikaa ja viskot sitä 7 ja puolen kilon palloa menemään kokoajan nopealla heitto tyylillä ( lähes juokset) ja heität kierrettä joudut heittämään palloa laitaan jolloin se on rankkaa ! Ja jos vain menee muuten vaan heittää se ei tunnu missää sen osaan sanoa !

    • rintintin6

      Näkyy noita olevan monen kuntoisia keilaajia! Se taitaa olla keilailussa yksi motivaatiotekijä, että siinä pärjää monella tyylillä ja erilaisilla fyysisillä ominaisuuksilla, jopa älykkyydestä on hyötyä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe