Jos keilaus laskeaan urheiluun veikkaisin, että keilaajilla on keskimäärin huonoin fyysinen kunto kaikkien lajien urheilijoista.
Keilaus ja kunto?
4
260
Vastaukset
- Kuntoa riittää
Ei pidä paikkaansa, keilaajat ovat kovakuntoista sakkia.
- 6-12 sekkaa kisa
Luulen, että kuulantyöntäjät ovat paljon heikompia. Suoritus kestää n. 1-2 sekuntia ja sen jälkeen penkille lepäämään varttitunniksi.
- Zaul
sitä paitsi siinä kun otat 3 tuntii ittelles aikaa ja viskot sitä 7 ja puolen kilon palloa menemään kokoajan nopealla heitto tyylillä ( lähes juokset) ja heität kierrettä joudut heittämään palloa laitaan jolloin se on rankkaa ! Ja jos vain menee muuten vaan heittää se ei tunnu missää sen osaan sanoa !
- rintintin6
Näkyy noita olevan monen kuntoisia keilaajia! Se taitaa olla keilailussa yksi motivaatiotekijä, että siinä pärjää monella tyylillä ja erilaisilla fyysisillä ominaisuuksilla, jopa älykkyydestä on hyötyä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733364Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91891Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311088
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820