Suomalaisten "superlauantai" eilen

Suomi sai eilen kaksi pronssia joten syystäkin sitä voi kutsua parhaaksi päiväksi olympialaisissa Suomelta, oikeaksi superlauantaiksi. Mihin on maamme urheilutaso mennyt kun kahta pronssia voi kutsua superlauantaiksi? Briteillä oli lauantaina 4.8. superlauantai kun he voittivat 6 kultamitalia. Siis vähän eri tasoinen superlauantai heillä kuin Suomella.
7187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pullamössöllä ei pärjätä, harrastajien vaan pitäs nauttia hiestä, verestä ja kyyneleistä kun reenaa, niin aurinko paistas joskus kisassa risukasaankin..

Äänestä
  • juoksu lajeissa täysi fiasko,purjehdus ei ole mitään urheilua vaan snobbailua

    Äänestä

Juoksulajeista ei kukaan odottanutkaan juuri mitään. Itse asiassa Keskisalon finaalipaikka oli kohtalaisen iso positiivinen yllätys, vaikkei sitten keskeyttikin.

Lauantai oli superlauantai lähinnä Venäjälle, joka voitti lauantaina yleisurheilussa kaksi kävelykilpailua, naisten 800m, naisten korkeuden ja monta muuta mitalia.

Äänestä

Suomen naiset tarjosivat todellista kilpailujännitystä ja voittivat mitalin, loistavaa! Ei tullut helpolla se mitali. Keihäänlennätysmitali tuli sen sijaan piirinmestaruuskisojen tasoisella tuloksella.

Äänestä

Oli suomalaisten jälki niin rumaa olympialaisissa että ne voi jo ristiä uglympialaisiksi.

Äänestä

Lochte ja Bolt ainakin haastatteluissa antaneet ymmärtää, ettei heillä ole aikaa "seurustella". Pojat olleet harjoittelemassa?

Äänestä

Minun mielestäni eilinen lauantai oli aivan tavallinen. Pilvipoutaa, 18 astetta. Aika tavallinen elokuun päivä.

Televisiostakin tuli sitä samaa potaskaa kuin aina lauantaisin. Urheilua ja typeriä viihdeohjelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


123654 kirjoitti:

Suomi sai eilen kaksi pronssia joten syystäkin sitä voi kutsua parhaaksi päiväksi olympialaisissa Suomelta, oikeaksi superlauantaiksi. Mihin on maamme urheilutaso mennyt kun kahta pronssia voi kutsua superlauantaiksi? Briteillä oli lauantaina 4.8. superlauantai kun he voittivat 6 kultamitalia. Siis vähän eri tasoinen superlauantai heillä kuin Suomella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu