Onkos ollut riitaa poliisin kanssa ja onko ne vienyt sut putkaan?
Onko poliisit tyhmiä?
18
108
Vastaukset
Eipä ole ollut. 17-vuotiaana pysäyttivät ostarin pihalla ja tekivät kassiratsian. Veivät 6 kaljaani ja kirjoittivat muistaakseni 20 markan, eli noin 3 euron sakon alaikäisenä alkoholin hallussapidosta. Tilanne kuitenkin oli koko hintansa väärti, koska poliiseille riitti bissejen takavarikointi, kun eivät huomanneet kassin pohjalla olleita kahta vinkkupulloa. Naurattaa vielä 24 vuotta jälkeenpäinkin koko 3€:n edestä. ;-)
Noin muuten yksi tuttu on ylikonsta ja töissä on yhteistyötä poliisinkin kanssa. Ihan fiksua porukkaa.- Kahville:.!1#%?+
.
olisit ehdottanut suoraa lahjontaa kaffeilla niinkuin teidän porukoissa on tapana
Har!
. - Hugo Chavez
Kahville:.!1#%?+ kirjoitti:
.
olisit ehdottanut suoraa lahjontaa kaffeilla niinkuin teidän porukoissa on tapana
Har!
.Luvista päätellen Ratikka on vasta 41v pelle
pyrkti oppimaan vai köyhiltäi merkantin oppiarvoon pahimman laman aikana ja eh
Ratikkaon riistkapitalismin äpärä
Otsikkoon voisin vastata ettei ne sen tyhmempiä, tai fiksumpia, ole kuin muutkaan taatelintallaajat, yleensä vain omaavat tietynlaisen koulutus- ja työkokemustaustan, mikä useimmiten lasketaan eduksi. Vai eikö esim. kouluttautunut ja työssään kokenut asfalttimies, sairaanhoitaja tai insinööri olekaan mitään?
Ei mulla poliisin kanssa riitaa ole ikinä ollut, vain erilainen näkemys siitä mitä saa tehdä suhteessa lain kirjaimeen. Ja ihan pilkulleen tiesin mitä tein, joten turha siitä on kinata :)
Putkassakin on visitoitu, hieno kortteeri ja hyvät sapuskatkin, joskin seura oli hiukan puutteellista.- paavi71
kerro nyt mullekkin millasii visioita sä saat putkassa????mull on toi ideat hukass,enkä tarkoita sutta tai jotain neli jalkasta hitsi jos se on näin helpoo ni oisin jokainen vkl. putkassa siin sit syntyy ideoita en kiistä enkä myönnä voi olla,mut ei tää mun korupaja tolla logiigalla toimi,saatana
Päinvastoin. Jos määrärahat riittäisivät, olisi poliisipartioissa kahden sijasta kolme konstaa. Yksi joka osaa lukea, toinen joka osaa kirjoittaa ja kolmas joka vahtii noita kahta intellektuellia.
- paavi71
tää oli hyvä,,,,,,,,,,,
- vilkkuvaloissa
Topihan viedään joka perjantai Orimattilassa putkaan...maakuntamatkailua valtionhotelliin?
Monta poliisia kävi ilmoittamatta ja pyytämättä urkkimassa mihin Mika Myllylä lopulta kuoli. Kunn jokainen poliisi sanoi "En muista käyneeni kyseisellä sivulla" ei syyttäjä voinut nostaa syytettä, koska ei rikosta myönnetty.
Eli poliisi on siitä fiksu, että voi tehdä rikoksia ja paeta virkamerkkinsä taaksi piiloon.- kugss...............
niin,
- kugs
niin,suomen poliisi??????tyhmiä ovat,vaikk naapurissa hakattas muijaa kirveellä päähän ni nää vain kyttää jotain mopo poikii pusikossa rapisee ja jolleivat ite pärjää ni kutsutaan lisää apujoukkoja,on meinaan sit pusikossa tunkua,ihan totta näin se menee,on varmasti tiivis tunmelma,ihan totta mä joutusin 50m matkalla puhaltaa 3 kertaa ko tulin takas pysähyin ja huutelin tuo se pilli tänne mä puhallan saatana eivät tuoneet ja sanotaan et poliisi on pop,joo,joo,
- S Etämies
Kielioppivirhe--onko/ovatko-jo viittaa siihen, että ap. on itse poliisipoikanen
Mutta,,,,,,,,,,,,,,,,Olen neljä kertaa ollut juoppoputkassa vesiselvänä
kerran kun pelastin Auajokeen pudonneen uimataidottoman tytön.........
epältynä venevarkaudesta-------vene johon sain tytön nostettua
Tareveiseni poliiseille: HAISTAKAA LÖYTÖPYRIEN SATULOITA - KLfmejkwfweffwe
Pidän heitä epäonnistuneen sosiaalipolitiikan siivoojaosastona ja suhtaudun heihin kuin siivoojiin suhtaudutaan, eli nostan jalkojani kun lattia pitää mopata kohdaltani.
- lifemocker
anto ne kerran sakot kun ajoint 120 kuopion motarilla
- ciss~
On ne tyhmempiä kuin minä (paitsi Kari Tolvanen). Ei ole ollut riitaa, eikä ole viety putkaan.
on :D ja on ne jotkut tyhmiä.. tai no, joskus kai tyhmyys ja viisaus kulkee käsi kädessä.
Eivät ole, eivätkä ole koskaan tulleet repimään minua kotoani putkaan. Poliisi ei ole koskaan tyhmä, mutta poliisillakin voi olla huono päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle593511Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472846Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1482673Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572341Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3572083- 1601800
- 761505
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231348Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.381313- 241224