Pasuuna soi - menkää Noan arkkiin

Jeesus pelastaa

Jumala pyytää kaikkia uskovia siirtymään "Noan arkkiin".

Tämä tarkoittaa sitä, että meidän täytyy pyhittää nyt entistä paremmin elämämme ja aloittaa 1.9. alkaen 60 päivän paasto. Aloittelija tai terveysrajoitteinen voi paastota Danielin paastolla.

Danielin paastossa ei saa nauttia kahvia, alkoholia, makeisia, lihaa tai maitotuotteita tai muuta eläinperäistä ruokaa. Luvallista on siis mm. vesi, tuoremehu, kasvikset, hedelmät, pavut (saa proteinia), pähkinät, öljy, täysmargariini, viljapuurot ja soijatuotteet.

Jumala palkitsee uskoviaa nyt niin, että hän voi olla suoraan teihin yhteydessä tällä kertaa ja kertoa millaista paastoa hän teiltä odottaa.

http://www.yhwh-glory-end-time-ministry.com/index.php?p=2_162

Meidän kaikkien kristittyjen tulee nyt viettää pasuunansoiton päivä, suuren sovituksen päivä ja lehtimajajuhlaa. Kannattaa huomata, että Ilmestyskirjan 12:1 kuvattu tähtiasetelma toteutuu tänä vuonna 15.10.2012. Lähivuosikymmenien aikana ei ole toista hetkeä, jolloin sama toteutuisi tai että se olisi toteutunut muutamia vuosia sitten.

Morsiammen on nyt syytä valmistaa itsensä hääjuhlaa varten. Siihen on erittäin hyvä Herran antama julkaisu, joka kertoo valmistautumisesta sekä paastosta: http://www.smashwords.com/books/view/162979

Nostakaa päänne. Herramme Jeesus Kristus eli Yeshua ha Masiach on tulossa hakemaan omansa hääjuhlaan.

10

151

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teu.

      Ei se ole tarpeen , sillä Jumala ei enää hukuta mailmaa , vedellä
      vaan tulella ja siihen ei auta puinen Arkki , ennää. .
      räpsyykö silmät , voisiko siitä päätellä jotain .

      • v.s.wq-

        Se on Jumalan kun sen asian päättää eikö joku padasjoen lestadiolainen joka uskoo itseensä Jumalan herraksi!

        teuta ON KOULUTETTU lestadiolkainen JOKA EI KERRO KOULUTTAJAANSA!!!
        KENENKÄ "opissa ja ohjeeksi" TÄLLAISTEN TIETOJEN LEVITTÄJÄT MAHTAA OLLA!
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/10764297#comment-56228116
        "teu.
        17.7.2012 17:20
        täällä . taas minä joka olen uskovainen ja teen kaiken sen minkä olen
        saanut opissa ja ohjeeksi , siksi sanonkin että kaikki ne henkilöt jotka
        eivät usko , ovat pelissä pahemmassa kuin pulassa ..
        ja toiset luulee kovasti paljon, ja ovat kuitenkin äänessä melkeinpä jatkuvasti ,
        vaikkei tarvis olla , sillä kaikki mikä on pielessä se sitten voi olla kans pielessä.
        Sain koneeni toimiin jotenkin, elikkä voitte ,oikaista sittenjos menee pahasti pieleen ."

        KENELTÄ teuta ON SAANUT "opissa ja ohjeeksi" TÄLLAISTEN TIEDON LEVITTÄMISET???
        teuta; NÄYTTÖÄ ESIIN:
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/10124790#comment-51558840
        "kalle.
        28.9.2011 17:33
        No kuinka se saarnavirka voi olla , naisella , sehän on Jumalan
        lakia vastaan , kuka voi olla naisena papin tai saarnaajan vi -
        rassa kerro ."

        KENELTÄ teuta ON SAANUT "opissa ja ohjeeksi" TÄLLAISTEN TIEDON LEVITTÄMISET???
        teuta; NÄYTTÖÄ ESIIN:
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/10617565
        "teu. 5.5.2012 22:47
        Kaiken kiireen keskellä olen aina ollut sitä mieltä , että varmasti
        kaikki sanat käytetään eduksi jotka tulee esiin , Mutta en kanna-ta mitään erikseen hakemista Jumalan /Jesuksen sanoja ."

        KENELTÄ teuta ON SAANUT "opissa ja ohjeeksi" TÄLLAISTEN TIEDON LEVITTÄMISET???
        teuta; NÄYTTÖÄ ESIIN:
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/10196262
        "Fered.
        28.10.2011 23:00
        Ja tiedätkö minkä takia . Luthr: oli Jumalan ase ,koska hän..."

        KENELTÄ teuta ON SAANUT "opissa ja ohjeeksi" TÄLLAISTEN TIEDON LEVITTÄMISET???
        teuta; NÄYTTÖÄ ESIIN:
        teuta 22.12.2010 22:17
        Pappedella on tärkeä merkitys sakramentin oikein toimittamisessa , Papilla ei ole omia ansioita , vaan Kristuksen antama virka . "

        Jeesus ei ole rikollisten seurakuntien perustaja eikä minun raamatun mukaan sellaisia seurakuntia rakastanut!
        KENELTÄ teuta ON SAANUT "opissa ja ohjeeksi" TÄLLAISTEN TIEDON LEVITTÄMISET???
        teuta; JEESUKSEN OMAN SANAN NÄYTTÖÄ ESIIN:
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/10124790#comment-54038413
        "teuta
        18.9.2011 07:19
        -Seuraknta on pyhä koska Pyhä Henki siinä vaikuttaa.
        Kristus rakasti seurakuntaa ja antoi itsensä alttiiksi ,
        että Hän sen pyhittäisi"


    • asfasdfs

      Minä aloitan nyt Danielin paastolla. 60 päivää on pitkä aika, mutta eiköhän siitä selvitä.

      Olen paastonnut Danielin paastolla aiemmin 40 päivää. Siitä selviää kohtuullisesti, vaikka kyllä se paasto on niille, jotka on tottuneet makkaraan ja muuhun hyvään ruokaan.

      Vinkiksi Daniel paastoajille sen verran, että sen verran paljon tulee kuitua mahaan, että on parempi syödä maitohappobakteereja (esim. tuo Ratiopharmin tuote on edullinen ja tehokas) ja se pitää mahan kurissa sivuoireilta. Kolmantena päivänä ilman kahvia saa yleensä päänsärkyä, joten pitäkää särkylääkettä kotona.

      PS: Kyllä paasto kasvattaa ihmistä positiivisesti. Sitä saa voimaa elää paremmin ja itsekuri kasvaa.

      Paaston aikana ei ole sopivaa juhlia, vaan silloin luetaan Raamattua ja rukoillaan.

    • teu.

      Tarksti en tiedä , mutta jos paasto on ylipitkä saattaa päästä sen rajan yli josta ei ole enää paluuta , , suosittelen että että otat Lääkäriltä selville sen rajan sopivuuden .

      jos olet joskus ollut 40 pv. paastossa minusta se olisi jo hyvä , jospa se raja on 41
      koska 60 on armotta liian pitkä , tietenkin se riippuu mitä syö jos syö , sillä paasto
      on katolilainen enemmän kuin kristillinen , .

      no jos verrataan itä maissa oleviin , heillä on tapana syödä aurinkon laskun
      jälkeen jolloin se ei ole lainkaa vaikeaa , vaan sitä voi pitää vaikka kuinka kauan , joka tapauksessa neteet on TÄRKEÄT , ja niitä on vesi , paasto juomat , kuten mustaselja mehut , porkkana mehu , yms.

      Palestiinalaiset , paastoavat Ramada kk. kaikki perjantait , heilläkin paasto kestää sen ajan kun aurinkopaistaa .mutta juovat tietenkin. .
      kerrotaan että suomessakin on alettu paastoamaan mutta ei ihan holtittomasti..

      • Kalle

        jos olet joskus ollut 40 pv. paastossa minusta se olisi jo hyvä , jospa se raja on 41
        koska 60 on armotta liian pitkä

        Oletkos teuta ollut 40 päivää selibaatissa? 60 päivää ja enemmän, jopa muutama vuosi tekisi hyvääihmiskunnan lisääntymiselle. 7 miljardia jo, paljonko es. lessuja?


    • "Morsiammen on nyt syytä valmistaa itsensä hääjuhlaa varten. Siihen on erittäin hyvä Herran antama julkaisu, joka kertoo valmistautumisesta sekä paastosta..."

      Ohhoh, nyt onkin syytä olla valmiina: KUKAAN ei ole viime aikoina ennustellut mitään erikoista tapahtuvaksi. (Katso kuitenkin http://www.ilmatar.net/~np/misc/maailmanloppu.html)

      "Nostakaa päänne. Herramme Jeesus Kristus eli Yeshua ha Masiach on tulossa hakemaan omansa hääjuhlaan."

      Juu juu, niinpä tietenkin.

    • teu.

      örvelö , pidätkö minua tyhmänä , tottakai sen Jumala määrää ,
      ja on jo määrännyt melko pian, kun Nooa tuli arkista ulos ..

      Jumala laittoi Sateen kaaren taivaalle ja soi se on merkki
      kaikille miten ei snää koskaan maailmaa huketa vedellä.

      • Fered

        teu.
        17.8.2012 08:15
        örvelö , pidätkö minua tyhmänä

        Kaikkihan tietävät että olet tyhmä!


    • su

      Heh "Jeesus pelastaa" Onko hel.vetin kärrynpyörät rasvattu. Kun olet se hevosmies, nyt huolta mustista lampaistasi kun köröttelet sinne tulijärven savusaunaasi.

      Minä luulin jo, että Jumala on rankaissut sinua rötöksistäsi ja antanut sinut kyykäärmeiden syötäväksi. kun et ole pilkallisella nimimerkillä kirjoitellut.
      On ollut niin rauhallista, ei ole ollut sinun erittäin saa.tal.lisia viestejä näkyvillä. Pysy vaan poissa, niin ihmisiltä ei mene yöunet.

    • Feredt.

      Täytyy sanoa että tämä Fered ei sitä tiedä , syy on siinä että keväällä otin käyttöön
      feredt nimimerkin ,esim . siksi , ja sen takia että tyhmyys ei ole siitä kiinni vaan muusta. Toiseksi yö unet menee toisilta su, takia , toisilta örvelön takia , kummatkin
      viestit lähtee samasta kohteesta .. näkemiin . .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      113
      1224
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      89
      939
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      239
      921
    4. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      747
    5. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      744
    6. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      66
      657
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      652
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      42
      592
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      575
    10. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      567
    11. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      168
      535
    12. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      124
      492
    13. Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?

      Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus
      Sinkut
      95
      485
    14. Mihin hävisi Sofia?

      Palasiko mies ex-vaimon luo takaisin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      198
      464
    15. Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?

      Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi
      Sinkut
      91
      448
    16. Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit

      Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle
      Oulainen
      17
      437
    17. Olet oikeasti paras

      Mies, joka on kohdalleni sattunut. Oikeastaan liian hyvä, jos rehellisiä ollaan. Sinun paikkaasi ei kukaan vie, vaikka e
      Ikävä
      27
      436
    18. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      27
      426
    19. Persut ovat hävinneet historiansa aikana kaikki vaalit

      Ja tulevat häviämään myös jatkossa. Ihan vaan muistutuksena persuhönöille. Hukkaan menee persujen ääni, koska persut
      Maailman menoa
      278
      423
    20. Paula hakenut rovaniemelle

      Ei vissiin seurakunnan hommat ollutkaan mieleen vai olisiko kenties joku muu syy?
      Kemijärvi
      19
      422
    Aihe