juntti Nieminen vs. herrasmies del Potro

del Potro - fani

Andy Roddick pelasi US Openin ja uransa viimeisen ottelun del Potroa vastaan, joka hoiti ottelun lopun äärimmäisen tyylikkäästi. Hän ei tuulettanut tai juhlinut voittonsa jälkeen. Jätti kaiken huomion Andylle.

Jarkko Nieminen sen sijaan tuuletti voimakkaasti voitettuaan ottelunsa (loukkaantunutta) Agassia vastaan tämän viimeisessä ottelussa Roland Garrosin tennispyhätössä Ranskan avoimissa. Moukka mikä moukka, voidaan todeta.

Jos olisin Jakke Nieminen, niin haluaisin vajota maan alle aina kun joku kysyy sitä, miten Nieminen hankki voittonsa Agassista.

4

200

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyyperrys

      Kannattais sunkin joskus tuulettaa seisahtunutta korvienvälystilaa. Ja tehdä jotain tän yhteisön hyväksi, jotta onnistumisen riemu ei olis piikki lihassa.

      • Nyrkki!

        On sullakin onnistumisen riemut jos loukkaantuneesta voittoa tuuletat. Varmaan on moonwalkit jos vastapelurilta menee nilkka.

        Pieksää pitäisi tommonen ääliö! Runkkarihomo!


    • Tennis-fani

      Kun Nieminen voitti Agassin Ranskan avoimissa 2005, se ei suinkaan ollut Agassin viimeinen ottelu. Hän pelasi vielä saman vuoden Yhdysvaltain avoimissa, jossa pääsi peräti finaaliin saakka. Hävisi Federerille, mutta voitti dentään yhden erän. Roddick lopetti häviöön del potrolle.
      Siis aivan eri tilanteet !

      • Halipatsuippa!

        Oli viimeinen ottelu Pariisissa ja sen tiesi yleisö hyvin.

        Olin Pariisissa katsomassa ottelua. Niemiselle buuattiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      182
      22389
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      77
      9589
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      37
      7577
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      84
      6385
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      188
      6076
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      48
      5082
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      115
      4721
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      104
      4455
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      94
      2185
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      82
      1459
    Aihe