juntti Nieminen vs. herrasmies del Potro

del Potro - fani

Andy Roddick pelasi US Openin ja uransa viimeisen ottelun del Potroa vastaan, joka hoiti ottelun lopun äärimmäisen tyylikkäästi. Hän ei tuulettanut tai juhlinut voittonsa jälkeen. Jätti kaiken huomion Andylle.

Jarkko Nieminen sen sijaan tuuletti voimakkaasti voitettuaan ottelunsa (loukkaantunutta) Agassia vastaan tämän viimeisessä ottelussa Roland Garrosin tennispyhätössä Ranskan avoimissa. Moukka mikä moukka, voidaan todeta.

Jos olisin Jakke Nieminen, niin haluaisin vajota maan alle aina kun joku kysyy sitä, miten Nieminen hankki voittonsa Agassista.

4

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyyperrys

      Kannattais sunkin joskus tuulettaa seisahtunutta korvienvälystilaa. Ja tehdä jotain tän yhteisön hyväksi, jotta onnistumisen riemu ei olis piikki lihassa.

      • Nyrkki!

        On sullakin onnistumisen riemut jos loukkaantuneesta voittoa tuuletat. Varmaan on moonwalkit jos vastapelurilta menee nilkka.

        Pieksää pitäisi tommonen ääliö! Runkkarihomo!


    • Tennis-fani

      Kun Nieminen voitti Agassin Ranskan avoimissa 2005, se ei suinkaan ollut Agassin viimeinen ottelu. Hän pelasi vielä saman vuoden Yhdysvaltain avoimissa, jossa pääsi peräti finaaliin saakka. Hävisi Federerille, mutta voitti dentään yhden erän. Roddick lopetti häviöön del potrolle.
      Siis aivan eri tilanteet !

      • Halipatsuippa!

        Oli viimeinen ottelu Pariisissa ja sen tiesi yleisö hyvin.

        Olin Pariisissa katsomassa ottelua. Niemiselle buuattiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      91
      1487
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1033
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      384
      877
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      156
      859
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      56
      733
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      727
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      668
    8. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      641
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      635
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      632
    Aihe