Haluaisinpa nähdä kuinka hirveitä ovat kakkosluokan tomaatit, kun ykkösetkin ovat joskus niin kamalia ja rumia ja pahoja.
Ostan aina kotimaisia tomaatteja, oli niiden kotimaa mikä tahansa, paitsi ei tietysti Israel.
Ykkösluokan tomaatit
1
142
Vastaukset
- 1 ulkomaalainen
Kaikkihan on Suomessa 1-luokka, kunhan ulkonäkö on joksenkin siisti. Mauasta ei kauppias, eikä maahantuoja välittää, kunhan halvalla saa erän, joka ei muualle kelpaa.
Näin on todettu.
Tomatteista sen verran, että ne ikipunaiset tomaatit, jotka säilyvät jääkaapissa muuttamattomana kuukauden ovat geenimuunnoksen tulos. Saman geenin on kuulemma kytketty se ominaisuus, että tomaatti maistuu tomaatelta, eli kun halutiin raakkanakin punaisia tomaatteja, hävisi makuu samantien.
Espanjasta saa kyllä punavihreitä tomaatteja, jotka maistuvatkin siltä. Mutta niitä ei tuodaan markeitteihin Suomessa, eihän niitä kukaan ostaa, kun eivät ole edes kypsiä!
Näin kasvatetaan asiakaista lampaita, jotka kiltisti syövät sitä mitä kauppa tyrkyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083