Jos puhutaan suuresta maailmasta, mitä osaa maailmasta sillä mahdetaan tarkoittaa? Ottaa päähän kun eräs tyyppi kerran kun puhuin hänen kanssaan siitä, ettei Nico Rosberg puhu suomea, niin hän sanoi ettei sitä tuolla suuressa maailmassa niin tarvita. EI OLE OLEMASSA SUURTA TAI PIENTÄ MAAILMAA!
Suuri maailma?
ode861
6274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suuri maailma on se paikka missä suihkuseurapiirit eli jetset dallaa. Portsari heittää ulos ugrikieltä tankkaavan tuulipuku-lihapulla -kansan.
Eli mikä?
Suomessa suurella maailmalla tarkoitetaan tyypillisesti Keski-Eurooppaa tai (Pohjois-Amerikan) Yhdysvaltoja.
Presidenttimme Lauri Kristian Relander teki kuusivuotisella presidenttikaudellaan viisi ulkomaanmatkaa suureen maailmaan, Ruotsiin, Latviaan, Norjaan, Viroon ja Tanskaan saaden siitä hyvästä Reissu-Lassen kutsuma- ja haukkumanimen. Nykyään yhtä paljon matkusteleva valtakunnan presidentti olisi tehtävistään luistava eristyvä erakko tai kroonisesti vakavasti sairas.
Hänen talonpoikaisaikalaiselleen riitti suureksi maailmaksi Helsinki aivan hyvin.
Miksi yksi kirjoittaja epäilee, että ketjun aloittaja ei ole käynyt kotikylänsä Alkoa kauempana?
"""Presidenttimme Lauri Kristian Relander teki kuusivuotisella presidenttikaudellaan viisi ulkomaanmatkaa suureen maailmaan, Ruotsiin, Latviaan, Norjaan, Viroon ja Tanskaan saaden siitä hyvästä Reissu-Lassen kutsuma- ja haukkumanimen. Nykyään yhtä paljon matkusteleva valtakunnan presidentti olisi tehtävistään luistava eristyvä erakko tai kroonisesti vakavasti sairas.""
Ahtisaari kävi välillä työvierailulla Suomessa.