Suuri maailma?

ode861

Jos puhutaan suuresta maailmasta, mitä osaa maailmasta sillä mahdetaan tarkoittaa? Ottaa päähän kun eräs tyyppi kerran kun puhuin hänen kanssaan siitä, ettei Nico Rosberg puhu suomea, niin hän sanoi ettei sitä tuolla suuressa maailmassa niin tarvita. EI OLE OLEMASSA SUURTA TAI PIENTÄ MAAILMAA!

6

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oma koti kullan kall

      Suuri maailma on se paikka missä suihkuseurapiirit eli jetset dallaa. Portsari heittää ulos ugrikieltä tankkaavan tuulipuku-lihapulla -kansan.

      • ode861

        Eli mikä?


    • ruotsi sama juttu

      Suomessa suurella maailmalla tarkoitetaan tyypillisesti Keski-Eurooppaa tai (Pohjois-Amerikan) Yhdysvaltoja.

    • Presidenttimme Lauri Kristian Relander teki kuusivuotisella presidenttikaudellaan viisi ulkomaanmatkaa suureen maailmaan, Ruotsiin, Latviaan, Norjaan, Viroon ja Tanskaan saaden siitä hyvästä Reissu-Lassen kutsuma- ja haukkumanimen. Nykyään yhtä paljon matkusteleva valtakunnan presidentti olisi tehtävistään luistava eristyvä erakko tai kroonisesti vakavasti sairas.

      Hänen talonpoikaisaikalaiselleen riitti suureksi maailmaksi Helsinki aivan hyvin.

    • masa911

      Miksi yksi kirjoittaja epäilee, että ketjun aloittaja ei ole käynyt kotikylänsä Alkoa kauempana?

    • 7-7-7

      """Presidenttimme Lauri Kristian Relander teki kuusivuotisella presidenttikaudellaan viisi ulkomaanmatkaa suureen maailmaan, Ruotsiin, Latviaan, Norjaan, Viroon ja Tanskaan saaden siitä hyvästä Reissu-Lassen kutsuma- ja haukkumanimen. Nykyään yhtä paljon matkusteleva valtakunnan presidentti olisi tehtävistään luistava eristyvä erakko tai kroonisesti vakavasti sairas.""

      Ahtisaari kävi välillä työvierailulla Suomessa.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      5020
    2. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3332
    3. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      100
      3240
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2473
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      32
      2384
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      2029
    7. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      17
      1773
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1716
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1649
    10. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      182
      1648
    Aihe