Jos puhutaan suuresta maailmasta, mitä osaa maailmasta sillä mahdetaan tarkoittaa? Ottaa päähän kun eräs tyyppi kerran kun puhuin hänen kanssaan siitä, ettei Nico Rosberg puhu suomea, niin hän sanoi ettei sitä tuolla suuressa maailmassa niin tarvita. EI OLE OLEMASSA SUURTA TAI PIENTÄ MAAILMAA!
Vastaukset 6
- oma koti kullan kall
Suuri maailma on se paikka missä suihkuseurapiirit eli jetset dallaa. Portsari heittää ulos ugrikieltä tankkaavan tuulipuku-lihapulla -kansan.
- ode861
Eli mikä?
- ruotsi sama juttu
Suomessa suurella maailmalla tarkoitetaan tyypillisesti Keski-Eurooppaa tai (Pohjois-Amerikan) Yhdysvaltoja.
Presidenttimme Lauri Kristian Relander teki kuusivuotisella presidenttikaudellaan viisi ulkomaanmatkaa suureen maailmaan, Ruotsiin, Latviaan, Norjaan, Viroon ja Tanskaan saaden siitä hyvästä Reissu-Lassen kutsuma- ja haukkumanimen. Nykyään yhtä paljon matkusteleva valtakunnan presidentti olisi tehtävistään luistava eristyvä erakko tai kroonisesti vakavasti sairas.
Hänen talonpoikaisaikalaiselleen riitti suureksi maailmaksi Helsinki aivan hyvin.- masa911
Miksi yksi kirjoittaja epäilee, että ketjun aloittaja ei ole käynyt kotikylänsä Alkoa kauempana?
- 7-7-7
"""Presidenttimme Lauri Kristian Relander teki kuusivuotisella presidenttikaudellaan viisi ulkomaanmatkaa suureen maailmaan, Ruotsiin, Latviaan, Norjaan, Viroon ja Tanskaan saaden siitä hyvästä Reissu-Lassen kutsuma- ja haukkumanimen. Nykyään yhtä paljon matkusteleva valtakunnan presidentti olisi tehtävistään luistava eristyvä erakko tai kroonisesti vakavasti sairas.""
Ahtisaari kävi välillä työvierailulla Suomessa.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271279
- 801164
- 77641
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9588- 21566
- 47523
- 44495
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115479- 41462
- 17460