Metsät kärsivät

Sveitsiläisen tieteellisen tutkimuksen mukaan Euroopan metsien puuntuotto voi vähetä jopa 50 % vuosisadan loppuun mennessä.

Syynä AGW, mikäs muu.

http://www.alphagalileo.org/ViewItem.aspx?ItemId=124163&CultureCode=en
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuli tuota juttua lukiessa väkisinkin mieleen, että silloinhan viime jääkauden jälkeisellä hyvinkin lämpöisellä kaudella euroopassa piti myös olla nykyistä vähemmän metsää ja puustoa. Sellaiseen oletukseen tuosta lämpenemisen mahdollisesti aiheuttaman puuntuoton vähenemisestä hyvin herkästi päätyy.

Äänestä
  • Tarkoitin tuota aloittajan tutkimusta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jokaappa kirjoitti:

Sveitsiläisen tieteellisen tutkimuksen mukaan Euroopan metsien puuntuotto voi vähetä jopa 50 % vuosisadan loppuun mennessä.

Syynä AGW, mikäs muu.

http://www.alphagalileo.org/ViewItem.aspx?ItemId=124163&CultureCode=en

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu