Vielä kesällä söimme hyvällä ruokahalulla jütroja. Meillä oli jopa jütro torstai töissä. Nyt on moiset herkut kadonneet pakastealtaista.
mihin katosi lidlin jütrot?
19
459
Vastaukset
- äi-ty-li
?
- Ernte Korb
http://www.juetro-tkk.de/pages/prodgrp01.php
Tuosta vähän lisätietoa. Noita löytyi ennen Lidlin valikoimasta.
Alkuperäiselle:
Veikkaanpa että niitä taas jossain vaiheessa tulee.
- Coquette
Ovatkohan poistuneet valikoimasta, itse myös noista pidin. Ertyinen suosikkini oli kalajütro, vaikka työtoverini moittivat sitä pahantuoksuiseksi. Nykyisin haen lidlistä Coquette -valmisruoka-annoksia. Ei ole jütron veroisia kuin ehkä hajultaan. Hinta ja laatu on ok.
- Petri kala
Kyseessä on siis pakasteessa säilytettävä mikro ateria.
Ikävää, että poistui oli todella herkullisia. - Nyt Jütrottaa!
Petri kala kirjoitti:
Kyseessä on siis pakasteessa säilytettävä mikro ateria.
Ikävää, että poistui oli todella herkullisia.Nämähän olivat tuoreista raaka-aineista tehtyjä säilöntäaineettomia maukkaita aterioita sellaisella pihisevällä venttiilillä. Saksassa ollessani näitä löytyi useista kaupoista myös muualta kuin Lidlistä.
- alfredo t
Nyt Jütrottaa! kirjoitti:
Nämähän olivat tuoreista raaka-aineista tehtyjä säilöntäaineettomia maukkaita aterioita sellaisella pihisevällä venttiilillä. Saksassa ollessani näitä löytyi useista kaupoista myös muualta kuin Lidlistä.
Myös Espoon alueelta kadonneet tyystin. Olisin käynyt tänään hakemassa.
- ghyjuikol
Nyt Jütrottaa! kirjoitti:
Nämähän olivat tuoreista raaka-aineista tehtyjä säilöntäaineettomia maukkaita aterioita sellaisella pihisevällä venttiilillä. Saksassa ollessani näitä löytyi useista kaupoista myös muualta kuin Lidlistä.
Oliko siellä myös pihisevää sumppia ?
- lupilu
ghyjuikol kirjoitti:
Oliko siellä myös pihisevää sumppia ?
No olisi ollut edes noita Jütroja, mutta kassatyöntekijällä vaikutti kyllä olevan piinattu rellu.
- Marjatta S
ghyjuikol kirjoitti:
Oliko siellä myös pihisevää sumppia ?
Bellarom -kahvia siellä on. Hirveetä paskaa. Muut hyvät kotimaiset kahvit tietysti löytyy myös ja suhtkoht edulliseen hintaan.
- gurmeeeegurmu
lupilu kirjoitti:
No olisi ollut edes noita Jütroja, mutta kassatyöntekijällä vaikutti kyllä olevan piinattu rellu.
Hmmmmm......Meidän Lidlissä tarjolla kuutos-silliä.
- trattoria
Joo, kauhukseni huomasin, että ovat nämä ainoat laadukkaat valmisruuat hävinneet myös Nummelan Lidl-myymälästä!!!
- Pas kansi päälle!
Erään Lidlin pihassa näin paikallisen spurgun kauhovan noita kaupan isosta roskiksesta. Tuherteli siellä aikansa, paiskasi tarakalle ja lähti painamaan kohti remulaa.
- Saskia sinappi
Nobelaner herkku olutta saa luojan kiitos vielä. Nobelaner on parasta olutta syksyn omenan keruu hommiin sekä haravointiin.
- kania
Täytyy vaan toivoa että eivät hävitä tuota Nobelaneriakin valikoimastaan.
Perjantai-ilta, pari nobelaneria, kala Jütro ja hyvä Saksalainen leffa...
Valitettavasti ei onnistu enää, niisk! - kadonnutko iäksi
Tuotevalikoimamme vaihtelevat; mikro ateria-sarja on hyvin laaja ja tarjoaa puhdasta-lisäaineeton ? .
Kasvikset sekoittuu täysin valmis kalojen ja siipikarja ruokiin, niin saksalaisia kuin kansainvälisiä ruokia. Riippuen makutottumuksista. - lähetä palaute
- Duc De Coeur
Onko sitä täyteläistä nobelaner talvi-olutta ilmestynyt jo johonkin myymälään?
- Anonyymi
Joko jytrot takaisin?
- Anonyymi
Kauhia ikävä jytroja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635151SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133632Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213200SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352509Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT902258Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252