Vielä kesällä söimme hyvällä ruokahalulla jütroja. Meillä oli jopa jütro torstai töissä. Nyt on moiset herkut kadonneet pakastealtaista.
mihin katosi lidlin jütrot?
19
449
Vastaukset
- äi-ty-li
?
- Ernte Korb
http://www.juetro-tkk.de/pages/prodgrp01.php
Tuosta vähän lisätietoa. Noita löytyi ennen Lidlin valikoimasta.
Alkuperäiselle:
Veikkaanpa että niitä taas jossain vaiheessa tulee.
- Coquette
Ovatkohan poistuneet valikoimasta, itse myös noista pidin. Ertyinen suosikkini oli kalajütro, vaikka työtoverini moittivat sitä pahantuoksuiseksi. Nykyisin haen lidlistä Coquette -valmisruoka-annoksia. Ei ole jütron veroisia kuin ehkä hajultaan. Hinta ja laatu on ok.
- Petri kala
Kyseessä on siis pakasteessa säilytettävä mikro ateria.
Ikävää, että poistui oli todella herkullisia. - Nyt Jütrottaa!
Petri kala kirjoitti:
Kyseessä on siis pakasteessa säilytettävä mikro ateria.
Ikävää, että poistui oli todella herkullisia.Nämähän olivat tuoreista raaka-aineista tehtyjä säilöntäaineettomia maukkaita aterioita sellaisella pihisevällä venttiilillä. Saksassa ollessani näitä löytyi useista kaupoista myös muualta kuin Lidlistä.
- alfredo t
Nyt Jütrottaa! kirjoitti:
Nämähän olivat tuoreista raaka-aineista tehtyjä säilöntäaineettomia maukkaita aterioita sellaisella pihisevällä venttiilillä. Saksassa ollessani näitä löytyi useista kaupoista myös muualta kuin Lidlistä.
Myös Espoon alueelta kadonneet tyystin. Olisin käynyt tänään hakemassa.
- ghyjuikol
Nyt Jütrottaa! kirjoitti:
Nämähän olivat tuoreista raaka-aineista tehtyjä säilöntäaineettomia maukkaita aterioita sellaisella pihisevällä venttiilillä. Saksassa ollessani näitä löytyi useista kaupoista myös muualta kuin Lidlistä.
Oliko siellä myös pihisevää sumppia ?
- lupilu
ghyjuikol kirjoitti:
Oliko siellä myös pihisevää sumppia ?
No olisi ollut edes noita Jütroja, mutta kassatyöntekijällä vaikutti kyllä olevan piinattu rellu.
- Marjatta S
ghyjuikol kirjoitti:
Oliko siellä myös pihisevää sumppia ?
Bellarom -kahvia siellä on. Hirveetä paskaa. Muut hyvät kotimaiset kahvit tietysti löytyy myös ja suhtkoht edulliseen hintaan.
- gurmeeeegurmu
lupilu kirjoitti:
No olisi ollut edes noita Jütroja, mutta kassatyöntekijällä vaikutti kyllä olevan piinattu rellu.
Hmmmmm......Meidän Lidlissä tarjolla kuutos-silliä.
- trattoria
Joo, kauhukseni huomasin, että ovat nämä ainoat laadukkaat valmisruuat hävinneet myös Nummelan Lidl-myymälästä!!!
- Pas kansi päälle!
Erään Lidlin pihassa näin paikallisen spurgun kauhovan noita kaupan isosta roskiksesta. Tuherteli siellä aikansa, paiskasi tarakalle ja lähti painamaan kohti remulaa.
- Saskia sinappi
Nobelaner herkku olutta saa luojan kiitos vielä. Nobelaner on parasta olutta syksyn omenan keruu hommiin sekä haravointiin.
- kania
Täytyy vaan toivoa että eivät hävitä tuota Nobelaneriakin valikoimastaan.
Perjantai-ilta, pari nobelaneria, kala Jütro ja hyvä Saksalainen leffa...
Valitettavasti ei onnistu enää, niisk! - kadonnutko iäksi
Tuotevalikoimamme vaihtelevat; mikro ateria-sarja on hyvin laaja ja tarjoaa puhdasta-lisäaineeton ? .
Kasvikset sekoittuu täysin valmis kalojen ja siipikarja ruokiin, niin saksalaisia kuin kansainvälisiä ruokia. Riippuen makutottumuksista. - lähetä palaute
- Duc De Coeur
Onko sitä täyteläistä nobelaner talvi-olutta ilmestynyt jo johonkin myymälään?
- Anonyymi
Joko jytrot takaisin?
- Anonyymi
Kauhia ikävä jytroja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463544- 623288
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512812Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541