Omenapizzaa

täytteeksi omenaa, kanelia ja sinihomejuustoa sekä rucolaa. Taivaallisen hyvää.
4245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

leivontapalsta on toisaalla

Äänestä

Koita päärynää, toimii mielestäni vielä paremmin, etenkin gorgonzolan kanssa.. Tosin ite kyllä jättäisin kanelit leivontaan..

Äänestä
  • Itse käytän kanelia esimerkiksi musakassa ja muissakin liha-uuniruoissa pomppupiiraan ja korvapuustien lisäksi, joten mikään pelkkä leivontamauste se ei ole.

    Mutta että fiblua pitsaan - nuuuei, pitsa on pitsa ja pomppupiiras on pomppupiiras.

    Pitsan pitää olla suolainen, rasvainen ja tomaattinen - joka muuta väittää syyllistyy häväistykseen...

    Äänestä

lohta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mieletöntä kirjoitti:

täytteeksi omenaa, kanelia ja sinihomejuustoa sekä rucolaa. Taivaallisen hyvää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu