Ja taas se pipo

mulkkutennisperse

Voiko kukaan muu tusata Niemisen tavoin? Miten vitussa joku voi hävitä kun on 17 ottelupalloa?

Jatkossa en osallista vetoihin joihin tämä löppäkorva liittyy. Joku saatanan helsingin jokeritkin voittaa edes joskus.

11

243

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kova tyyppi silti

      Niin kusi 4-0 johdon toisessa erässä. Ei vittu oliko sillä paskahousulla silti ottelupalloja? Voi että Jarkko mihin susta olis ollu paremmalla syötöllä. Edellee haastaa maailmanlistan 15 noin hyvin. Hermot ei oo ikinä kestäny mutta kovalla syötöllä olis turnausvoittoja silti monia. Nauraa kaikki jaken kakkoselle. Ykkösen saa ihan hyvin. Kakkoselle joutuu niin puskee niitä naurettavia. Kaikki koittanu poistaa sitä. Mutta pelitilanteessa sortuu silti aina siihen. Ei jakkee haukkua saa liikaa, kuka sieltä tulee sen jälkeen. Toi joka kusi davis cupin heliövaara. Kontinen toki tulossa joskus.

      • Sama...

        Se vitun nelinpeli on verottanu turhaa energiaa koko uran. Pää, paska kakkonen ja neluri. Silti se pystyy haastaa nää top10 ulkopuoliset edellee.


      • Sama vielä...
        Sama... kirjoitti:

        Se vitun nelinpeli on verottanu turhaa energiaa koko uran. Pää, paska kakkonen ja neluri. Silti se pystyy haastaa nää top10 ulkopuoliset edellee.

        No jakke on aina kova loppuvuodesta. Luultavasti saa turnausvoiton. Se on nii kovakuntonen että jaksaa loppuvuodesta jauhaa. Ohan sanottu että melkein kovakuntosin pelaaja turneella.


      • jajujajujaju
        Sama... kirjoitti:

        Se vitun nelinpeli on verottanu turhaa energiaa koko uran. Pää, paska kakkonen ja neluri. Silti se pystyy haastaa nää top10 ulkopuoliset edellee.

        Tuskin


      • jajujajujajujaujauu

        Stockholm openin finaalissa 2 syöttö Jarkolta 128 km/h


      • jajujajujajujaujauu

        Ei ole ketään tulossa uskokaa nyt.
        Tennisliiton miehet vaihtoon.
        Vähän Draivia siihen tennisliiton hommaan.


    • lökäpersus

      Jarkko on yksinkertaisesti sanottuna liian vanha. Onhan näitä suomalaisia tennislupauksia ollut jo iät ja ajat, mutta kukaan ei ole juuri menestynyt. Ja tuskin tulevaisuudessakaan. Nuorisoa ei kiinnosta joku karvapallon läpsiminen, koska jollain haistavitun rullalaudalla kolistelu on trendikkäämpää.

      • jajujajujaju

        ei ole liian vanha


    • pikataru

      Kyseinen henkilö sattuu olemaan 40 maailman parhaan pelaajan joukossa ja tienaa ammatissaan enemmän kuin lähes kukaan suomalainen ns. rehellisellä työllä. Ei hassumpi ammatti.

    • JN paras

      Lökä ja mper koittakaapa ite.
      Jarkko Nieminen edelleen paras
      Suomalainen. Lökä jos se JN on niin kehno
      niin koitappa ite.

    • paskaperse5

      Ei ole ketään muutakaan kuin Jarkko eikä ole lähiaikoina ketään tulossakaan
      100 parhaan joukkoon. Neljän vuoden kuluttua ei ole ketään suomalaista 100 parhaan joukossa. Tennisliitto vielä sählää Niemisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      73
      8812
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      139
      4819
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      112
      3906
    4. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3492
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      74
      3036
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      156
      2781
    7. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      24
      2501
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    9. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2018
    10. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2003
    Aihe