Ja taas se pipo

mulkkutennisperse

Voiko kukaan muu tusata Niemisen tavoin? Miten vitussa joku voi hävitä kun on 17 ottelupalloa?

Jatkossa en osallista vetoihin joihin tämä löppäkorva liittyy. Joku saatanan helsingin jokeritkin voittaa edes joskus.

11

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kova tyyppi silti

      Niin kusi 4-0 johdon toisessa erässä. Ei vittu oliko sillä paskahousulla silti ottelupalloja? Voi että Jarkko mihin susta olis ollu paremmalla syötöllä. Edellee haastaa maailmanlistan 15 noin hyvin. Hermot ei oo ikinä kestäny mutta kovalla syötöllä olis turnausvoittoja silti monia. Nauraa kaikki jaken kakkoselle. Ykkösen saa ihan hyvin. Kakkoselle joutuu niin puskee niitä naurettavia. Kaikki koittanu poistaa sitä. Mutta pelitilanteessa sortuu silti aina siihen. Ei jakkee haukkua saa liikaa, kuka sieltä tulee sen jälkeen. Toi joka kusi davis cupin heliövaara. Kontinen toki tulossa joskus.

      • Sama...

        Se vitun nelinpeli on verottanu turhaa energiaa koko uran. Pää, paska kakkonen ja neluri. Silti se pystyy haastaa nää top10 ulkopuoliset edellee.


      • Sama vielä...
        Sama... kirjoitti:

        Se vitun nelinpeli on verottanu turhaa energiaa koko uran. Pää, paska kakkonen ja neluri. Silti se pystyy haastaa nää top10 ulkopuoliset edellee.

        No jakke on aina kova loppuvuodesta. Luultavasti saa turnausvoiton. Se on nii kovakuntonen että jaksaa loppuvuodesta jauhaa. Ohan sanottu että melkein kovakuntosin pelaaja turneella.


      • jajujajujaju
        Sama... kirjoitti:

        Se vitun nelinpeli on verottanu turhaa energiaa koko uran. Pää, paska kakkonen ja neluri. Silti se pystyy haastaa nää top10 ulkopuoliset edellee.

        Tuskin


      • jajujajujajujaujauu

        Stockholm openin finaalissa 2 syöttö Jarkolta 128 km/h


      • jajujajujajujaujauu

        Ei ole ketään tulossa uskokaa nyt.
        Tennisliiton miehet vaihtoon.
        Vähän Draivia siihen tennisliiton hommaan.


    • lökäpersus

      Jarkko on yksinkertaisesti sanottuna liian vanha. Onhan näitä suomalaisia tennislupauksia ollut jo iät ja ajat, mutta kukaan ei ole juuri menestynyt. Ja tuskin tulevaisuudessakaan. Nuorisoa ei kiinnosta joku karvapallon läpsiminen, koska jollain haistavitun rullalaudalla kolistelu on trendikkäämpää.

      • jajujajujaju

        ei ole liian vanha


    • pikataru

      Kyseinen henkilö sattuu olemaan 40 maailman parhaan pelaajan joukossa ja tienaa ammatissaan enemmän kuin lähes kukaan suomalainen ns. rehellisellä työllä. Ei hassumpi ammatti.

    • JN paras

      Lökä ja mper koittakaapa ite.
      Jarkko Nieminen edelleen paras
      Suomalainen. Lökä jos se JN on niin kehno
      niin koitappa ite.

    • paskaperse5

      Ei ole ketään muutakaan kuin Jarkko eikä ole lähiaikoina ketään tulossakaan
      100 parhaan joukkoon. Neljän vuoden kuluttua ei ole ketään suomalaista 100 parhaan joukossa. Tennisliitto vielä sählää Niemisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      313
      4213
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2375
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1018
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      135
      980
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    9. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      897
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe