Minkä niminen tämä raiskaaja on? Nimen voi lain mukaan julkistaa, koska tuomio on yli vuosi ehdotonta vankeutta. Todella ällöttävää, että tuollaisia ihmishirviöitä liikkuu keskuudessamme.
http://www.lapinkansa.fi/Lappi/1194770417887/artikkeli/sallalaismiehelle vankeusrangaistus raiskauksesta.html
Sallalainen raiskaaja
25
2357
Vastaukset
- Pimeää hommaa
Sallassa "ei tiedetä" kuka on kyseessä, taas tätä tyypillistä pikkukylien hommaa. Suojelette rikollista, todella ällöttävää.
- Vladi-Putilin
Eiköhän se ole puolet Sallasta sukua em. limanuljaskan kanssa.
Loput on nussihneet serkkujansa. Lopputuloksena vesipäitä, jotka itkee täälä mielenterveyspalvelujen perään.
Eiköhän olis taas aika siirtää rajaa 50 km länteen niin jäis tämä Märkäjärven kirkonkylä a.k.a. Uus-Salla kaltaistensa hoitoon. - Just`joo
Vladi-Putilin kirjoitti:
Eiköhän se ole puolet Sallasta sukua em. limanuljaskan kanssa.
Loput on nussihneet serkkujansa. Lopputuloksena vesipäitä, jotka itkee täälä mielenterveyspalvelujen perään.
Eiköhän olis taas aika siirtää rajaa 50 km länteen niin jäis tämä Märkäjärven kirkonkylä a.k.a. Uus-Salla kaltaistensa hoitoon.Tutkipas sinäkin vähän juurias, saatat yllättyä.
Ja Perskutarallaa, on se niin helppoo, kun ei tiedetä asian oikeeta puolta, tytöt saa sanoa ja sit sä olet " raiskari". Minutkin on " raiskattu" muutama tuhat ja kymmenen kertaa. Tuomaroikaa te kansakunnan tuomarit. Nimeäni en viitsi sanoa mut puoli Sallaa tuli käytyä läpi (tytöt) - 80luvulla. Kokeilkaa olla syyttömän housuissa....
- Pysy etelässä!
santeri-62 kirjoitti:
Ja Perskutarallaa, on se niin helppoo, kun ei tiedetä asian oikeeta puolta, tytöt saa sanoa ja sit sä olet " raiskari". Minutkin on " raiskattu" muutama tuhat ja kymmenen kertaa. Tuomaroikaa te kansakunnan tuomarit. Nimeäni en viitsi sanoa mut puoli Sallaa tuli käytyä läpi (tytöt) - 80luvulla. Kokeilkaa olla syyttömän housuissa....
Taisit sutaista muutamaa miestäkin siinä sivussa, niin täällä Sallassa kuiskutellaan.
- EiNäin
Just joo tällaseenhan tämä palsta onkin tarkotettu......
- mummeli 63
Eipä tätä kyseistä muijaa ole varmaankaan tarvinut koskaan raiskata, hyvin on sulojansa näytellyt keskellä päivää paikallisessa ravintolassakin juoppoporukoille. Älkää ihmiset tuomitko kun ette tiedä taustoja, ettekä asian oikeaalaitaa!!! T: Mummeli, joka ei ole sallalaissiittonen!
- Raiskarit hirteen
Otan nimen selville, ja laitan tänne kaikkien tietoon. Ei ole edes vaikeaa hankkia tuota nimeä, yksi puhelinsoitto riittää. Loppuu se sallalaisten rikollisen suojeleminen, heh heh!
- niimpa se vain
Joo, saattaapi tosiaan joskus olla naisessaki vikaa.. Kirkolla puhuvat..
- Eikö hävetä yhtään?
Aika irvokasta, että täällä raiskaajan sukulainen puolustelee tekoa, ja syyttää jopa uhria siitä. Sanoisin, että tervetuloa 2000-luvulle sieltä pimeältä keskiajalta.
Hyvä kysymys on sekin, oliko 2003 miehen raiskaamien naisten (kolme tapausta) oma vika, mitä tapahtui silloin? Entä ne kaksi pahoinpitelyä, mistä mies on tuomittu oikeudessa, olivatko nekin väärinkäsityksiä, ja uhrien omaa syytä?
Outoa, että tuolle samalle miehelle on kertynyt neljä raiskausta, ja kaksi pahoinpitelyä, jotka ovat kaikki oikeudessa todeksi todettu. Itse puhuisin taparikollisesta, joka kuuluisi loppuiäksi telkien taakse, ilman arvoa ja armoa.- mmooo
Sallan akalla on ensin kiire naimisiin sitten toinen kiire jakamaan tavaraa tunturiin, nähty on.
- Just`joo
ONKOS IHMISET JUURI NÄIN ILKEITÄ???????????
- PIKIMIES OULUSTA
Kävin viikon lomalla taas siellä, jo toinen reissu tälle syksylle. Ja tulipa aikamoinen seksiviikko. Ja naisten kanssa jutellessa kävi selväksi että kaikki 4 olivat naimisissa, mutta miehestä ei enää ole petipuuhiin. Siitäpä sitten kyselin asiaa tarkemmin miksei ja miten mies elää ja yksi tuli esiin ylitse muiden, TUPAKOINTI.
Onhan se aina tiedetty että tupakka vie kyvyt, mutta juttelin tutun lääkärin kanssa eilen ja hän sanoi että kyllä siitä on jo tutkimustuloksia, tupakka heikentää verenkiertoa, ei vehje enää jäykisty, kun miehen mittarissa alkaa olla 45 tai niillä main. Kyky katoaa pikkuhiljaa n 10 vuodessa kokonaan, jos tupakointi jatkuu.
Että hävetkää tupakoivat ukot. Toisaalta kivahan se oli hyväkuntoiselle turistille reheviä 40-50 vuotiaita siementää, tarjolla oli vaikka kuinka monta. Mutta kannattaa nyt ukkojen katsoa peiliin ja tumpata ne tupakat- herätyskello perkel.
.....ja sitten herätyskellosoi ja piti ottaa aamulääke, huomasinkin kaiken olevan unta ja vieläpä oikeankäden nyrkkikyllikki viipyli housuissani... huoh...
- X pukki
Ei oma puoliso kiinnosta kun on venäjä dievuska tarolla?
- 34656h
herne on kuuluisa :D
- kuulollamie
Erkki tietää,muttei kerro.Jämpti niin....
- Etelänvetelä
Lappalaiset paskahousut ei sitte saanu ees yhtä nimee tänne julkastuu.herran pelkoset serkun nussijat.laitan sen tänne teidän saamattomien äpärien puolesta kun vain kerrotto mistä nimen saa.uskomatonta jossei omia naisia arvosteta niin paljon että varotettais raiskarista jos nimi kerran tiedos.
- näyttää olevan
53-vuotias sallalainen mies t
- minut saa raiskata
no kertokaa nyt mieki haluan tietää vaikken mie kyllä sallasta olekhaan
- valitinkoverikohkoh
On raiskauksia ja "raiskauksia"..
Oikeat raiskaukset ovat oikeita, nuo jälkimmäiset ovat niitä, joissa eukko lähtee tuhannen tuiskeessa miehen matkaan, antaa heittää rojut ränniin täysin tietoisesti ja aamulla kaduttaa. Sitten keksitään, että kun minä olin humalassa ja nyt aamulla peruisin tekoni, niin sehän oli raiskaus!
Suosittelenkin, että jokainen naiseen yhtyvä allekirjoituttaa tästedes sopimuspaperin naisella, niin ei tule sitten yllätyksenä aamulla, että on raiskaaja. - Tilasto = emä vale
Poliisin tietoon tulleiden raiskausten määrä on kasvanut.
Vuonna 2011 poliisin tietoon tulleiden raiskausten lukumäärä ylitti tuhannen rajan (1039).
Tilastoidun raiskausrikollisuuden kasvu on ollut yli 20 prosenttia vuodesta 2007 lähtien.
Kymmenvuotisjaksolla 2002–2011 tilastoitujen raiskausten määrä on kaksinkertaistunut.
Poliisin kaikki määrärahat ja työaika menee hoitaa näitä "raiskauksia".
Mielenkiintoista on se että alhaisen suojaikärajan omaavassa Espanjassa vain alle pari prosenttia naisista kokee tulleensa seksuaalisesti ahdistelluksi, kun taas Suomessa ja Ruotsissa luku on 4 kertainen lähes 10%.
Mistähän tämä johtuu? Voiskohan johtua siitä että Ruotsissa tilastoidaan KOKO MAALILMAN ENITEN RAISKAUKSIA, siitä syystä että pohjoismaissa raiskauksen MÄÄRITELMÄ on niin laaja että lähes minkä tahansa seksuaalinen teko voidaan tulkita raiskaukseksi?
Suomessakin on lukuisia "raiskauksia" jotka on tehty esim. parin vuoden aikana lähes päivittäin, kun ex-vaimo käy tekemässä raiskausilmoituksen ex-miehestään, jokaisesta kerrasta kun he ovat olleet yhdynnässä!
Ei mikään ihme että raiskaustilastot kauhistuttavat?
Mikä tahansa asia saadaan näyttämään pahalta, kun lähes kaikki seksuaaliset teot määritellään seksirikoksiksi? - Mieti nyt vähän...
Olet varmaan osittain oikeassa, mutta tämä kyseinen tapaus on oma juttunsa. Se ei tilastoja syyttämällä muuksi muutu, vai mitä?
Lainaus: "Hyvä kysymys on sekin, oliko 2003 miehen raiskaamien naisten (kolme tapausta) oma vika, mitä tapahtui silloin? Entä ne kaksi pahoinpitelyä, mistä mies on tuomittu oikeudessa, olivatko nekin väärinkäsityksiä, ja uhrien omaa syytä?
Outoa, että tuolle samalle miehelle on kertynyt neljä raiskausta, ja kaksi pahoinpitelyä, jotka ovat kaikki oikeudessa todeksi todettu. Itse puhuisin taparikollisesta,"
Lainasin tuolta ylempää erästä mielipidettä. Täytyy sanoa, että paljon on sattunut tälle "viattomalle" miehelle.- Nimiäkin jo kehiin
Kaikkien turvallisuuden kannalta olisi hyvä tietää raiskaajan henkilöllisyys, miksiköhän sitä salailaan.
- Hnkj kl
Nimiäkin jo kehiin kirjoitti:
Kaikkien turvallisuuden kannalta olisi hyvä tietää raiskaajan henkilöllisyys, miksiköhän sitä salailaan.
Kai toi väkisin otto nii normii sallas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613131Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433077- 422427
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa952112- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271780- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä841387- 391290
- 811122